PDA

View Full Version : سوال: اجرای پروژه با sql

reza3reza3
دوشنبه 18 آبان 1388, 17:54 عصر
سلام
دوستان گفتند پروژهای که تحت sql نوشته شده وهنگام اجرا در کامپیوتر جدید باید attachکرد :لبخندساده:
مشکل من این که 2 تا پروژه دارم با vb.net و C#‎‎.net نوشته شده ومن قبل از اجرا بانک اطلاعاتی رو attach میکنم وبانک رو کامل نشون می ده با جدول واطلاعاتش ولی هنگام اجرا با visual studio 2008 با بانک ارتباط برقرار نمی کنه:عصبانی++:
دوستان لطفا راهنمایی کنند چکار باید کنم آیا بغیر از attach کار دیگه ای باید انجام بدم:گیج:
در ضمن من مبتدی هستم

slashslash2009
دوشنبه 18 آبان 1388, 18:35 عصر
به احتمال زیاد مشکل از کانکشن استرینگتون هست

esmartiz_red
سه شنبه 19 آبان 1388, 02:28 صبح
لطفا connectionstring رو که باهاش با بانک ارتباط برقرار می کنی اینجا بذار

reza3reza3
سه شنبه 19 آبان 1388, 12:59 عصر
ممنون از پاسخها:تشویق:
اما اکه امکان داره بیشتر توضیح بدید که کجا رو بررسی کنم چون خیلی با
sql کار نکردم منظورتون رو متوجه نشدم :خجالت:
در ضمن یه دمو از یه پروژه رو اجرا کردم ولی تغییراتی که در پروژه انجام دادم مثل حذف و اضافه در بانک اعمال نشد وبعد دوباره که برنامه رو اجرا کردم اطلاعات اولیه نشون داده شد:متفکر:
لطفا راهنمایی کنید:خجالت:

slashslash2009
سه شنبه 19 آبان 1388, 13:53 عصر
بهتره یه سرچ کنی و یه نمونه مثال درباره کار با دیتابیس sqlserver پیدا کنی . فکر کنم داری با ورژنای مختلفی از sqlserver کار میکنی احتمالا داری از ویزارد هم استفاده میکنی

reza3reza3
سه شنبه 19 آبان 1388, 14:53 عصر
با تشکر
sql 2005 (standard و visual studio2008 روی سیستمم نصبه
قبلش هم sql 2008 نصب بود
از ویزادهم استفاده نکردم
با اکسس چند تا برنامه کوچک نوشتم وچند تایی پروژه دیگه ای رو تو یه سیستم دیگه نوشته شده بود رو اجرا کردم مشکلی تو ارتباط نداشتم ولی از وقتی می خوام با sql کار کنم نمونه ای نداشتم تا باهاش کار کنم مجبور شدم چندتا پروژه و برنامه های مختلف از دوستان بگیرم تا طریقه ارتباطشون با بانک اطلاعاتی روببینم ولی تا حالا موفق نشدم هیچ کدوم از برنامه ها رو اجرا کنم
لطفا راهنمایی کنید:خجالت:

ya ali
سه شنبه 19 آبان 1388, 15:26 عصر
سلام ببخشید میشه یه مثال از نحوه آدرس دهی connectionstring در sql زمانی که بانک در کناره پروژه قرار داره یزنید ممنونم(با این فرض که برنامه sql در سیستم نصب نیست):خجالت:

reza3reza3
چهارشنبه 20 آبان 1388, 20:45 عصر
این 3 تا تصویر از خطاها که از 3 تا برنامه گرفتم
فکر کنم آدرس کانکشن مشخص باشه
کمکم کنید

reza3reza3
پنج شنبه 21 آبان 1388, 12:27 عصر
دوستان چرا كسي كمكي نمي كنه
مي شه مشكل از تنظيمات sql باشه آخه يكي از استادامون گفت تو تنظيمات قسمت به نام سكوريتي وجود داره كه اسم ومشخصات بانك يا نام كامپيوتر رو اونجا add كنم ولي همچين گزينه اي پيدا نكردم :عصبانی++::عصبانی++::عصبانی++:
راهنمايي كنيد

ali2006sr
پنج شنبه 21 آبان 1388, 14:20 عصر
این 3 تا تصویر از خطاها که از 3 تا برنامه گرفتم
فکر کنم آدرس کانکشن مشخص باشه
کمکم کنید

سلام دوست عزیز ، ایراد از connection string شماست ، اونو به شکل زیر اصلاح کنید

ConnectionString = "Integrated Security=SSPI;Persist Security Info=True;Initial Catalog=databasename;Data Source=.";

امیدوارم مشکلت حل بشه

reza3reza3
پنج شنبه 21 آبان 1388, 23:33 عصر
ولی برنامه ها بدون هیچ تغییراتی و فقط با attach کردن در سیستم دیگه ای اجرا شد:متفکر:

slashslash2009
جمعه 22 آبان 1388, 18:52 عصر
con.ConnectionString = "data source=.;Initial catalog=databasename;Integrated Security=true";

aslitarin
شنبه 23 آبان 1388, 23:56 عصر
ببین عزیزم conectionstring توی برنامه نویسیه نه sql اگه بلد نیستی sql اصلا نگران نباش چون بدون بلد بودن هم می تونی کار کنی اما اگه مشکلت حل نده بگو بیشتر راهنمایی کنیم

reza3reza3
یک شنبه 24 آبان 1388, 11:39 صبح
ببین عزیزم conectionstring توی برنامه نویسیه نه sql اگه بلد نیستی sql اصلا نگران نباش چون بدون بلد بودن هم می تونی کار کنی اما اگه مشکلت حل نده بگو بیشتر راهنمایی کنیم

من که همون اول گفتم مبتدی هستم.دوستان می گن conectionstring رو باید تغییر بدم ولی برنامه ای که پیغام user "sa می ده تو یه سیستم دیگه بدون هیچ تغییر و فقط با یه attach اجرا شد.:گیج:
برنامه ای هم که پیغام خطا از conectionstring می گیره نمی دونم چطوری تغییر بدم تادیگه پیغام خطا نده.:خجالت:
با بانک اکسس وقتی کد خاصی رو می نوشتم برای اتصال اگه برنامه تو یه سیستم دیگه هم اجرا می شد و نمی خواست کد اتصال به بانک رو تغییر داد حالا تو sql هم می شه اینکار رو انجام داد اگه می شه به چه صورت.هرچقدر هم سرچ کردم یه برنامه ساده با sql که براحتی اجرا بشه وخطا نده مثل اکسس پیدا نکردم تا روش کارش رو ببینم.:گریه:
دوستان راهنمایی کنید