PDA

View Full Version : اشتراک پایگاه داده در شبکه

user_mary
دوشنبه 18 آبان 1388, 19:33 عصر
سلام
در یک شبکه محلی روی یک سیتم sqlserver نصب شده و یک پایگاه داده مورد نیاز Restoreشده حالا دو سیستم دیگه می خوان از این پایگاه داده استفاده کنن (نرم افزارش یک سری تنظیم داشته انجام دادم) تنظیمات این دستگاهی که به اصطلاح سرور شده چیه؟
ممنون از کمک

shahab2025
دوشنبه 18 آبان 1388, 20:15 عصر
سلام
تا جاییکه من میدونم کامپیوتری که دیتابیس روش نصب هست نیاز به تنظیمات اضافی نداره چون به صورت پیش فرض بر روی multi user قرار داده شده است

user_mary
دوشنبه 18 آبان 1388, 22:08 عصر
خود sql که نمی خواد تنظیمات کانکشن شبکه روی سرور و سیستمهای استفاده کننده از اون چی؟ شبکه workgroup
اون multi user که گفتید منظورتون در تنظیمات نصب Sqlبود؟

esteghamat
سه شنبه 19 آبان 1388, 16:47 عصر
با سلام
اول اينكه اون دستگاهي كه Sqlserver نصب شده ، ويندوز سرور داره يا نه ؟ بعد اينكه نسخه sql شما چيه؟ سوم اينكه هر برنامه اي براي اتصال به sqlserver نياز به Login داره، آيا اين لوگين و دسترسي هاي مربوطه در sqlserver ايجاد شده ؟

user_mary
سه شنبه 19 آبان 1388, 17:33 عصر
win xp- sql server 2000روی اون نصبه پایگاه داده مورد نظر هم روی اون restoreشده- سیستم های که می خوان از این پایگاه استفاده کنن برنامشون تنظیماتی داشته که انجام شده.
الان ما می خوایم یک سیستم دیگه رو سرور کنیم (دستگاه سرور رو عوض کنیم winxp)یعنی دوباره نصب sql و تنظیمات .من این تنظیمات رو نمی دونم؟ فقط سرور به کلاینت ها کاری نداریم

happy65_sh
چهارشنبه 20 آبان 1388, 11:43 صبح
اگه منظورتون تنظيمات SQL در سرور براي ارتباط به صورت REMOTE هست:
1 - OFF كردن FIREWAL
2 - enable بودن يوزري كه مي خواهيم از آن استفاده كنيم و set كردن رمزآن
3 - فعال كردن TCP/IP از SQL Server Surface Area Configuration
4 - فعال كردن SQL Browser از SQL Server Surface Area Configuration

user_mary
چهارشنبه 20 آبان 1388, 15:28 عصر
نمی دونم شایدمن سوال رو واضح نپرسیدم
داستان!:برنامه یک مرکزی است که با دلفی نوشته شده و از بانک2000 Sqlاستفاده می کنه ما sql رو یک سیستم نصب کردیم در حالت mixedو کاربرsa سپس بانک مربوطه رو restor کردیم تا اینجا کارهای سرور.حالا در کلاینت ها برنامه دلفی رو نصب کردیم و تنظیمات به اصطلاح login رو انجام دادیم اونجا نام پایگاه ،نام کاربر و کلمه عبور رو می خواد که گفتن باید sa بدیم اینم کلاینت.
مشکل:این کارا رو یه بنده خدا انجام داده حالا اگر ما یک کلاینت مثل تعریف بالا ایجاد کنیم به sql وصل می شه می خوام بدونم اون بابا روی سرور کار دیگه ای نکرده؟ این کلاینتی که ما اضافه کنیم شناسایی میشه؟ لطف کنید قدم به قدم بگید من مبتدی ممنون

xvision
چهارشنبه 20 آبان 1388, 21:59 عصر
اگه منظورتون تنظيمات SQL در سرور براي ارتباط به صورت REMOTE هست:
1 - OFF كردن FIREWAL
2 - enable بودن يوزري كه مي خواهيم از آن استفاده كنيم و set كردن رمزآن
3 - فعال كردن TCP/IP از SQL Server Surface Area Configuration
4 - فعال كردن SQL Browser از SQL Server Surface Area Configuration

دوست عزيز منم يه همچين مشكلي داشتم كه راهنمايي شما باعث شد قسمت زيادي از مسئله حل بشه ( من تنظيماتي رو كه شما گفتين اعمال كردم ) ولي متاسفانه موقع اتصال مدام پيغام خطا ميده
به نظر شما چه چيز ديگه اي ( جز تنظيمات كانكشن ) ممكنه درست نباشه ؟!

shahab2025
چهارشنبه 20 آبان 1388, 23:11 عصر
داستان!:برنامه یک مرکزی است که با دلفی نوشته شده و از بانک2000 Sqlاستفاده می کنه ما sql رو یک سیستم نصب کردیم در حالت mixedو کاربرsa سپس بانک مربوطه رو restor کردیم تا اینجا کارهای سرور.حالا در کلاینت ها برنامه دلفی رو نصب کردیم و تنظیمات به اصطلاح login رو انجام دادیم اونجا نام پایگاه ،نام کاربر و کلمه عبور رو می خواد که گفتن باید sa بدیم اینم کلاینت.
مشکل:این کارا رو یه بنده خدا انجام داده حالا اگر ما یک کلاینت مثل تعریف بالا ایجاد کنیم به sql وصل می شه می خوام بدونم اون بابا روی سرور کار دیگه ای نکرده؟ این کلاینتی که ما اضافه کنیم شناسایی میشه؟ لطف کنید قدم به قدم بگید من مبتدی ممنون

من قویاً فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد . تا حالا چندین بار این کارو با برنامه های مردم کردم حتی با نرم افزار همکاران سیستم:بامزه:

user_mary
جمعه 22 آبان 1388, 01:11 صبح
من قویاً فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد . تا حالا چندین بار این کارو با برنامه های مردم کردم حتی با نرم افزار همکاران سیستم:بامزه:

سلام
یعنی منظور شما اینه که فقط باید بانک restore بشه و تمام(+ توضیحات بالا که گفتم) و تنظیم سرور نداشتن؟
میشه یک نمونه از کارهایی کردید بگید؟ممنون
عذر چند بار می پرسم من الان نمی تونم جوابها رو تست کنم و مطمئن شم،طول می کشه جای دیگه است

happy65_sh
شنبه 23 آبان 1388, 07:45 صبح
دوست عزيز منم يه همچين مشكلي داشتم كه راهنمايي شما باعث شد قسمت زيادي از مسئله حل بشه ( من تنظيماتي رو كه شما گفتين اعمال كردم ) ولي متاسفانه موقع اتصال مدام پيغام خطا ميده
به نظر شما چه چيز ديگه اي ( جز تنظيمات كانكشن ) ممكنه درست نباشه ؟!
ظاهرا تنظيمات مربوط به TCP/IP يا SQL Browser را انجام ندادي يك بار ديگه تنظيمات را چك كن و كانكشنت را restart كن

shahab2025
یک شنبه 24 آبان 1388, 01:13 صبح
سلام
یعنی منظور شما اینه که فقط باید بانک restore بشه و تمام(+ توضیحات بالا که گفتم) و تنظیم سرور نداشتن؟
میشه یک نمونه از کارهایی کردید بگید؟ممنون

سلام
نه دوست من؛ در تمامی شرایطی که گفتم طرف سرور داشته کار میکرده و من به کلاینتها یکی اضافه کردم. البته گاهی تنظیماتی نیز بر روی کلاینت داشته است