ورود

View Full Version : استفاده ازمحتوای table در صفحات دیگر سایت

slashslash2009
سه شنبه 19 آبان 1388, 12:36 عصر
چطوری میتونم از یک table یا جدولی که دارم در صفحات دیگر سایتمم استفاده کنم آیا با Session میشه یه همچین کاری کرد یا cookies چطوری این کارو انجام بدم . البته منظورم بدون استفاده از پایگاه داده بود مثلا یه سروی رکورد رو در یک جدول دارم که اونو تو یه گریدویو نشون میدم حالا میخوام همون رکوردارو تویه صفحه دیگه نشون بدم

Mostafa_Dindar
سه شنبه 19 آبان 1388, 12:52 عصر
تو كوكي كه بيشتر از 4 كيلو بايت نميتوني ذخيره كني اونم تنها از نوع متني
تو سشن ميتوني هر نوع داده رو ذخيره كني ولي اگه ميخواي يك جدول رو ذخيره كني بايد يك كلاس از نوع اون جدول بسازي و يك آرايه يا ليستي از نمونه از اون كلاس رو تو سشن ذخيره كني
ولي اينكار هم خوب نيست چون به ازاي هر كاربر كه به سايت شما مياد يك نمونه (Instance) از اون براش رو سرور ايجاد ميشه كه سربار زيادي براي سرور داره .
نميدونم چرا و براي چي ميخواي استفاده كني (داده هاي جدول كاملا استاتيك هست ؟ كي پر ميشه ؟ آيا تغيير ميكنه ؟ ميخواي داده ها ذخيره بشه ؟ و ...) كه اگه بگي ميشه بهتر راهنمايي كرد .

raziee
سه شنبه 19 آبان 1388, 12:52 عصر
میتونی از کوئری استیرینگ استفاده کنی.
اگه اطلاعات کم هست مثلا آی دی یک رکورد یا نام یک محصول.
اگه کل اطلاعات اون رکورد رو میخوای میتونی آی دی اون رکورد رو به وسیله ی کوئری استرینگ به صفحه ای که میخوای بفرستی و بعد تو اون صفحه از بانک سلکت کنی.
استفاده از سشن در این جور مسائل نادرسته!

slashslash2009
سه شنبه 19 آبان 1388, 18:12 عصر
کسی نمیدونه ؟ کمک لطفا. اگر بخوام اطلاعات اون table تو اون فرم تغییر نکنه اید چیکار کرد

salehbagheri
سه شنبه 19 آبان 1388, 18:34 عصر
از کد زير استفاده کنيد!

Page.PreviousPage.FindControl()

يه گشتي هم تو Google يا CodeProject در رابطه با کد بالا بزنيد بد نيست!

slashslash2009
سه شنبه 19 آبان 1388, 21:52 عصر
با این روش میشه یه مقداریو به یک صفحه دیگه فرستاد و ازش استفاده کرد روش خوبیه از کویری استرینگ بهتره ولی تا چه اندازه ای رو میتونه بفرسته مثلا چندتا متن بلند تقریبا 300 تا حرفو میتونه بفرسته؟؟ و یه سواله دیگه با این روش آیا میشه رکوردهای گریدویو رو هم فرستاد اگه میشه یک مثال بزارید لطفا . ولی بازم تشکر خیلی کمکم کرد .

slashslash2009
چهارشنبه 20 آبان 1388, 11:26 صبح
آیا این روش روش امنی هست؟

slashslash2009
چهارشنبه 20 آبان 1388, 16:28 عصر
بالا خره تونستم درستش کنم خیلی خوب شده ولی واسه این کار حسابی کد نویسی شد . اما از آخر نفهمیدم آیا روش Page.PreviousPage.FindControl() روش امنی هست یا نه؟کسی میدونه ؟سرچی که در گوگل زدم چیز فارسی پیدا نکرم انگلیسی هم که نمیدونم:افسرده:.ولی بیخیالش درست شد:لبخندساده: