PDA

View Full Version : بهترین روش برای طراحی سایت cms

elmira_63
سه شنبه 19 آبان 1388, 13:31 عصر
سلام دوستان
من تازه کارم تو asp میخوام یه سایتی طراحی کنم که کنترل محتوا داشته باشه ولی نمی دونم این کنترل محتوا رو چطوری درست کنم؟
بیام یه صفحه دیگه بسازم و اطلاعات رو توی دیتابیس ذخیره کنم تا اون اطلاعات رو توی قسمت های مختلف سایتم نشون بده ؟؟؟
یا این که باید از نرم افزار خاصی برای این کار استفاده کنم؟
یه چیزایی درباره جوملا شنیدم ولی نمیدونم دقیقا چیه و چجوری میشه باش کار کرد ؟
اگه کسی بتونه منو از این سر در گمی نجات بده خیلی ممنونش می شم

yakooza2009
سه شنبه 19 آبان 1388, 17:40 عصر
سلام دوست عزیز
شما میتونید یک صفحه بسازید که تنظیمات وب سیات رو توی این صفحه انجام بدید و این تنظیمات در بانک اطلاعاتی ثبت بشه
سپس در صفحات عمومی سایت تنظیمات ثبت شده در دیتابیس رو بخونید و اعمال کنید
این بهترین روشه که cms های موجود هم همین طوریه

Mostafa_Dindar
سه شنبه 19 آبان 1388, 18:04 عصر
سلام دوستان
من تازه کارم تو asp میخوام یه سایتی طراحی کنم که کنترل محتوا داشته باشه ولی نمی دونم این کنترل محتوا رو چطوری درست کنم؟

اگه تازه كاري بهتره با پروژه هاي سبكتر شروع كني .

raziee
سه شنبه 19 آبان 1388, 19:31 عصر
اگه تازه كاري بهتره با پروژه هاي سبكتر شروع كني .
پروژه های بچه ها رو بگیر و ببین.
کمکت میکنه تا آشنا بشی.
بعد از اینکه تونستی سیستم رو بنویسی نیاز داری که سرعت رو بالا ببری. از همین رو از همین الان ببین بچه ها رو چه چیزایی بحث میکنند سعی کن اون ها رو یاده کنی.

elmira_63
چهارشنبه 20 آبان 1388, 14:32 عصر
ممنون از راهنمایی هاتون
درسته که تازه کارم ولی خوب با همین تازه کاریم تونستم توی سه چهار روز یه style جالب و خیلی سبک برای سایتم طراحی کنم
در ضمن من تا الان تموم زبان هایی رو که یاد گرفتم به خاطر این بوده که بهش نیاز پیدا کردم و خواستم به صورت کاربردی ازش استفاده کنم مثلا زبان vb.net و c# رو قبل این بلد باشم سفارش یه نرم افزار رو می گرفتم بعد در هین این که یاد می گرفتم پروژه رو هم جلومی بردم و یاد گیری این دو تا زبان رو هم مدیون این سایت و بچه های فعال اون هستم
برنامه هاییم که نوشتم برای این دوتا شرکت یک ساله که کاربراش دارن تحت شبکه باهاش کار میکنن بدون این که به مشکلی برخورده باشن
خواستن توانستن است
هفته گذشته هم سفارش طراحی یه سایت رو گرفتم تا الانم طراحی style اش داره تموم میشه
چقدر از خودم تعریف کردم یکی منو بگیره :لبخند:

فقط میخواستم بدونم برای طراحی یه سایت cms خودم باید یه صفحه ای جدا طراحی کنم که قسمت های مختلف سایتم رو بتونم اداره کنم یا نرم افزار خاصی برای این کار هست؟
پس جوملا چیه ؟؟

mehdi.mousavi
چهارشنبه 20 آبان 1388, 15:29 عصر
ممنون از راهنمایی هاتون درسته که تازه کارم ولی خوب با همین تازه کاریم تونستم توی سه چهار روز یه style جالب و خیلی سبک برای سایتم طراحی کنم

فقط میخواستم بدونم برای طراحی یه سایت cms خودم باید یه صفحه ای جدا طراحی کنم که قسمت های مختلف سایتم رو بتونم اداره کنم یا نرم افزار خاصی برای این کار هست؟ پس جوملا چیه ؟؟

سلام.
میشه URL به سایت مزبور رو بذارید تا ببینیم چطور و البته، چی طراحی کرده اید؟ (حالا که اینقدر از خودتون تعریف می کنید!)

قسمت دوم پرسشتون نشون میده که چیزی از تکنولوژیهای وب نمیدونید و خوب، این خطرناکه. بقول Michael Howard از کامپایلر دوری کنید تا کسی صدمه نبینه. (شوخی کردم، ایندفعه رو جدی نگیرید!)

در هر حال، Joomla (http://www.joomla.org/)یک CMS متن باز هستش که بزبان PHP نوشته شده. این CMS رو قبلا فارسی هم کردن و میتونید تو زیان فارسی هم ازش استفاده کنید. یکی دو کتاب هم روی سایت اصلی Joomla پیدا خواهید کرد که کارکردن با این CMS رو بهتون یاد میده.

raziee
چهارشنبه 20 آبان 1388, 21:21 عصر
در کل برای نوشتن سیستمی که کاربر خودش بتونه اطلاعات رو ویرایش کنه نیاز داری که ابتدا بدونی چند گروه در سیستم وجود دارند ( مثلا مدیر سیستم - افرادی که به اطلاعات خاصی دسترسی دارند - اعضاو عادی با امکانات محدود و ....) این ها بر میگرده به سیستم شما.
بعد یا میتونی برای هرکدوم از این کاربران یک کنترل پنل طراحی کنی که در cp امکانات خاصی رو بشه ویرایش کرد یا اینکه تنها یک کنترل پنل بسازی و لینک های هر گروه رو محدود کنی. که این بر میگرده به شما.
بعد در این صفحات (کنترل پنل) اعضائ وارد شده میتونند اطلاعاتی رو ویرایش کنند.
مثلا شما صفحه ای دارید با نام اخبار که گروه مدیر سایت اجازه درج و ویرایش اخبار رو دارند. پس در cp مدیر صفحاتی رو طراحی میکنید که بتونه به بانکتون وصل بشه و اطلاعات رو ویرایش کنه.
در کل فکر میکنم کارتون سخت باشه چون آشنا نیستید.
یادتون باشه که رو مبحث امنیت کار کنید (مثلا کار بر عادی نیاد وارد کنترل پنل مدیر بشه و مثلا یکسری از اعضائ رو حذف کنه).