PDA

View Full Version : مشکلی در خصوص اضافه نمودن کنترل ها Asp.Net Ajax control toolkit

mhaeri
سه شنبه 19 آبان 1388, 16:21 عصر
با سلام
من Ajax Control Toolkit را down کردم وقتی می خوام یک کنترل مثلا MaskedEdit به یک صفحه اضافه کنم
این Error رو می گیرم:

Error 5 Indirect reference is being made to assembly System.Web.Extensions version 3.5.0.0, which contains 'AjaxControlToolkit.MaskedEditExtender'. This Project references a prior version of System.Web.Extensions version 1.0.61025.0. To use 'AjaxControlToolkit.MaskedEditExtender', you must replace the reference to System.Web.Extensions with version 3.5.0.0 or higher. F:\AJAXEnabledWebSite1\Default.aspx 1 1 F:\AJAXEnabledWebSite1\

من از VS2005 استفاده می کنم و Ajax Extension رو هم نصب کردم ولی این مشکل کماکان هست
اگر امکان داره یک راهنمایی بکنید
ممنون

raziee
سه شنبه 19 آبان 1388, 17:21 عصر
این کد رو اضافه کردید ؟

<asp:ScriptManagerID="ScriptManager1"runat="server">
</asp:ScriptManager>

در ضمن باید کامپوننت هایی که برای دات نت 2 نوشته شدند رو استفاده کنید.
استفاده از کامپوننت های 3.5 تولید خطا میکنه.

Himalaya
سه شنبه 19 آبان 1388, 21:37 عصر
این کد رو اضافه کردید ؟

<asp:ScriptManagerID="ScriptManager1"runat="server">
</asp:ScriptManager>

آخه چه ارتباطی با اسکریپت منیجر داره... ارور رو اصلا خوندید؟

در ضمن باید کامپوننت هایی که برای دات نت 2 نوشته شدند رو استفاده کنید.
استفاده از کامپوننت های 3.5 تولید خطا میکنه
قصدم مخالفت با شما نیست...ولی اینم از اون حرفا بودا
ورژنهای بالاتر ، ورژنهای پایین تر رو ساپورت میکنن ...

you must replace the reference to System.Web.Extensions with version 3.5.0.0 or higher
توی web.config یه نگاهی بندازید ببینید اسمبلی System.Web.Extensions ورژنش چیه...
احتمالا ورژنش 2 باشه... باید این اسمبلی رو با ورژن 3.5 یا بالاتر جایگزین کنی

behnam-s
سه شنبه 19 آبان 1388, 22:45 عصر
آخه چه ارتباطی با اسکریپت منیجر داره... ارور رو اصلا خوندید؟

قصدم مخالفت با شما نیست...ولی اینم از اون حرفا بودا
ورژنهای بالاتر ، ورژنهای پایین تر رو ساپورت میکنن ...

you must replace the reference to System.Web.Extensions with version 3.5.0.0 or higher
توی web.config یه نگاهی بندازید ببینید اسمبلی System.Web.Extensions ورژنش چیه...
احتمالا ورژنش 2 باشه... باید این اسمبلی رو با ورژن 3.5 یا بالاتر جایگزین کنی
مثل اینکه شما ارور رو خوب نخوندید! دوستمون (raziee) کاملا درست راهنمایی کردن.

--آخرین ورژن از Ajax Control Toolkit که در .NET 2 می تونید ازش استفاده کنید رو از لینک زیر می شه دانلود کرد :
http://ajaxcontroltoolkit.codeplex.com/Release/ProjectReleases.aspx?ReleaseId=11121

Himalaya
سه شنبه 19 آبان 1388, 23:18 عصر
آخرین ورژن از Ajax Control Toolkit که در .NET 2 می تونید ازش استفاده کنید رو از لینک زیر می شه دانلود کرد

برادر، من درست خوندم...ولی شما به یه چیز توجه نمیکنی مثل اینکه..
نوشته خودتون رو با دقت بخونید
این مشکل رو 2 جور میشه حل کرد
1. به قول شما طرف بیاد ورژنی از ajaxtoolkit رو استفاده کنه که با .net 2 سازگار باشه که در این صورت دیگه نمیتونن از ویژگی های خوبی که تو فریمورک 3.5 گنجونده شده استفاده کنن
2. به قول ما بیان از همین ajaxtoolkit ای که داره استفاده میکنه ، استفاده کنه ... فقط ورژن فریمورکش رو تغییر بده...
اولا که راه دوم خیلی بی دردسرتره... چون لازم نیست بره دنبال یه ajaxtoolkit با یه ورژن دیگه
دوما به جای در جا زدن تو فریمورک 2 بهتره بیایم همون درجا زدن ها رو تو ورژن جدید ترش یعنی 3.5 بزنیم و یه کمی با دنیا پیش بریم... فریمورک 4 هم همراه vs 2010 عرضه شده ولی ما هنوز دنبال کامپوننتهایی میگردیم که با فریمورک 2 سازگار باشه (بعضی ها هم که دیگه وضعشون خیلی خرابه هنوز تو فریمورک 1 دارن میچرخن (منظورم ورژنی از فریمورک هست که اجداد ما با اون برنامه نویسی میکردن))
این ارور بدبخت هم واضح تر از این نمیتونه چیزی بگه
ترجمه فارسیش میشه این
شما باید اسمبلی System.Web.Extensions خودتون رو با ورژن 3.5 یا بالاتر جایگزین کنید
نگید یعنی منظورش اینه که انگلیسی ما خوب نیست...نه اتفاقا انگلیسی خودم هم افتضاحه
ولی خوب خدا پدر این امید کردستانی رو بیامرزه که باعث شده مترجم متن گوگل راه بیفته و ما ازش استفاده کنیم:لبخندساده:

mhaeri
چهارشنبه 20 آبان 1388, 07:52 صبح
1. به قول شما طرف بیاد ورژنی از ajaxtoolkit رو استفاده کنه که با .net 2 سازگار باشه که در این صورت دیگه نمیتونن از ویژگی های خوبی که تو فریمورک 3.5 گنجونده شده استفاده کنن
2. به قول ما بیان از همین ajaxtoolkit ای که داره استفاده میکنه ، استفاده کنه ... فقط ورژن فریمورکش رو تغییر بده...
اولا که راه دوم خیلی بی دردسرتره... چون لازم نیست بره دنبال یه ajaxtoolkit با یه ورژن دیگه
دوما به جای در جا زدن تو فریمورک 2 بهتره بیایم همون درجا زدن ها رو تو ورژن جدید ترش یعنی 3.5 بزنیم و یه کمی با دنیا پیش بریم... فریمورک 4 هم همراه vs 2010 عرضه شده ولی ما هنوز دنبال کامپوننتهایی میگردیم که با فریمورک 2 سازگار باشه (بعضی ها هم که دیگه وضعشون خیلی خرابه هنوز تو فریمورک 1 دارن میچرخن (منظورم ورژنی از فریمورک هست که اجداد ما با اون برنامه نویسی میکردن))
ترجمه فارسیش میشه این
شما باید اسمبلی System.Web.Extensions خودتون رو با ورژن 3.5 یا بالاتر جایگزین کنید
نگید یعنی منظورش اینه که انگلیسی ما خوب نیست...نه اتفاقا انگلیسی خودم هم افتضاحه
ولی خوب خدا پدر این امید کردستانی رو بیامرزه که باعث شده مترجم متن گوگل راه بیفته و ما ازش استفاده کنیم:لبخندساده:

شما در قسمت 2 فرمودید Version FrameWorkesh رو تغییر بده
تو کجا؟ تو web Config?تو کدوم قسمت؟
اگر امکان داره Step By Step بگید؟
ممنون

mhaeri
چهارشنبه 20 آبان 1388, 08:31 صبح
ترجمه فارسیش میشه این

شما در قسمت 2 فرمودید Version FrameWorkesh رو تغییر بده
تو کجا؟ تو web Config?تو کدوم قسمت؟
اگر امکان داره Step By Step بگید؟
ممنون

Himalaya
چهارشنبه 20 آبان 1388, 09:24 صبح
از project گزینه یکی مونده به آخری رو بزن (properties) و بعد تو target framework گزینه 3.5 رو انتخاب کن

اگه نشد اول dll گفته شده رو از رفرنس هاتون پاک کنید و اونو از مسیر زیر add کنید ...از این مسیر
C:\Program Files\Reference Assemblies\Microsoft\Framework\v3.5\System.Web.Ext ensions.dll

mhaeri
چهارشنبه 20 آبان 1388, 10:45 صبح
از project گزینه یکی مونده به آخری رو بزن (properties) و بعد تو target framework گزینه 3.5 رو انتخاب کن

اگه نشد اول dll گفته شده رو از رفرنس هاتون پاک کنید و اونو از مسیر زیر add کنید ...از این مسیر
C:\Program Files\Reference Assemblies\Microsoft\Framework\v3.5\System.Web.Ext ensions.dll

با سلام و تشکر از شما
1-منوی Project توی پروژه های Windows App هست من توی Web Site چیزی به این نام نمی بینم
2-من ابتدا Asp.Net Ajax Estension رو دصب کردم
3-سپس طبق این لینک:http://ajaxcontroltoolkit.codeplex.com/Release/ProjectReleases.aspx?ReleaseId=11121#DownloadId=28 809
و سپس AjaxControlToolkit-NoSource.zip رو که مربوط به VS2005 بود رو Download کردم
یک web Site جدید با خاصیت Asp.Net Ajax Enabled Web site ایجاد کردم.
در قسمت toolBox یک Tab جدید ایجاد کردم دو اسمش رو گجذاشتم Ajax Toolkit
4-روش کلیک راست کردم و Choose Item رو انتخاب کردم.Choose ToolBox Items باز شد.
و در Browse اون AjaxControlToolkit.dll رو انتخاب کردم و کنترل ها اضافه شد.که اسمبلیش این بود:
AjaxControlToolkit(3.0.3093.28736)
5- یک صفحه جدید ساختم و برای مثال MaskEditControl رو با یک TextBox گذاشتم تو صفحه ولی کنترل به رنگ قرمز هستش
6-وقتی پروژه رو run می کنم و Ie می خواد بیا بالا یک پنجره باز میشه با این عنوان که سورس MaskEditValidator.CS رو به دنبالش می گرده در این مسیر:
C:\Users\swalther\Projects\AspNetAjax\Releases\309 30\AjaxControlToolkitSource\AjaxControlToolkit\Mas kedEdit\MaskedEditValidator.cs
حالا جالب کجاست که این آقای Swalther نویسنده این کنترل بوده
حالا سوتی کجاست ... اعلم
ظاهر امر پیداست تا حالا کسی از این کنترلها استفاده نکرده و یا حد اقل این کنترل رو تو VS2005 به کار نبرده
بی صبرانه منتظر راهنمایی شما هستم
ممنون

mhaeri
چهارشنبه 20 آبان 1388, 10:58 صبح

با سلام و تشکر از شما
1-منوی Project توی پروژه های Windows App هست من توی Web Site چیزی به این نام نمی بینم
2-من ابتدا Asp.Net Ajax Estension رو دصب کردم
3-سپس طبق این لینک:http://ajaxcontroltoolkit.codeplex.com/Release/ProjectReleases.aspx?ReleaseId=11121#DownloadId=28 809
و سپس AjaxControlToolkit-NoSource.zip رو که مربوط به VS2005 بود رو Download کردم
یک web Site جدید با خاصیت Asp.Net Ajax Enabled Web site ایجاد کردم.
در قسمت toolBox یک Tab جدید ایجاد کردم دو اسمش رو گذاشتم Ajax Toolkit
4-روش کلیک راست کردم و Choose Item رو انتخاب کردم.Choose ToolBox Items باز شد.
و در Browse اون AjaxControlToolkit.dll رو انتخاب کردم و کنترل ها اضافه شد.که اسمبلیش این بود:
AjaxControlToolkit(3.0.3093.28736)
5- یک صفحه جدید ساختم و برای مثال MaskEditControl رو با یک TextBox گذاشتم تو صفحه ولی کنترل به رنگ قرمز هستش
6-وقتی پروژه رو run می کنم و Ie می خواد بیا بالا یک پنجره باز میشه با این عنوان که سورس MaskEditValidator.CS رو به دنبالش می گرده در این مسیر:
C:\Users\swalther\Projects\AspNetAjax\Releases\309 30\AjaxControlToolkitSource\AjaxControlToolkit\Mas kedEdit\MaskedEditValidator.cs
حالا جالب کجاست که این آقای Swalther نویسنده این کنترل بوده
حالا سوتی کجاست ... اعلم
ظاهر امر پیداست تا حالا کسی از این کنترلها استفاده نکرده و یا حد اقل این کنترل رو تو VS2005 به کار نبرده
بی صبرانه منتظر راهنمایی شما هستم
ممنون

Himalaya
چهارشنبه 20 آبان 1388, 11:18 صبح

عکس زیر رو نگاه کن... می بینی که هست
پروژه من اسمش tejarat هستش یه گزینه یه اسم tejarat properties وجود داره اونو میگم
مطمئنا به پراپرتی هم با نام پروژه خودتون اونجا میبینید...اونو انتخاب کنید
بعد از یه عمر فکر کنم میدونم اینجا تالار مربوط به ASP.NET هستش
و اینجا برنامه های ویندوزی کار نمیکنن :عصبانی:

mhaeri
شنبه 23 آبان 1388, 14:22 عصر
شمار چه ورژنی استفاده می کنید؟2005 یا 2008
اگر 2005 من Professional Edition زاستفاده می کنم و توی منوها Projects نمی بینم

homoface
یک شنبه 22 آذر 1388, 20:00 عصر
دوستان سلام لطفا به من کمک کنید واقعا کارم گیره ممنونم
من رو ویپژوال استودیو 2008 میخوام که برنام Ajax control toolkit وAjax control toolkit web sit رو نسب کنم وقتی نصب میکنم تمپل asp.net ajax - enabeled web sit ساخته میشه و وقتی که فایل DLL رو اد میکنم تو تب جدید همشون خاموشن و مشکل بعدی این که وقتی فایل AjaxControlExtender.vsi رو نصب میکنم تمپل AتAjax control toolkit web sit
ساخته نمیشه لطفا کمک کنید خیلی ممنون میشم کارم واقعا گیره
ورژن فریمم هم 3.5 هستش