PDA

View Full Version : سوال: ساخت جستجو به روش جدید

look20
سه شنبه 19 آبان 1388, 16:43 عصر
سلام می خواستم جستجو توی فرم خودم داشته باشم که وقتی مثلا نام مجید را جستجو کرد توی یه فرم دیگه تمام کسانی که اسمشون مجید و فامیلهای متفاوتی دارند را بیاره
وتوی اون فرم بازشده مثل فرم قبلی بشه کارهایی مثل وارد کردن رکورد جدید حذف رکورد ذخیره و... را نیز انجام داد
من فقط یه نمونه دیدم مربوط به سیستم کتابخانه بود ولی هر چی سعی کردم از اون استفاده کنم موفق نشدم چون کوئری بسیار پیچیده ای داره
اگه کسی میتونه نمونه ای مثل اون رو که بشه ازش استفاده کرد بزاره ممنون

دلفــي
سه شنبه 19 آبان 1388, 16:58 عصر
براي اين كار كافيه تو فرم دوم كه مي خواي اطلاعات رو نمايش بدي يه ADOQuery بذاري و پس از اعمال شرط جستجو در فرم اول با يه ADOQuery ديگه متن SQL رو به ADOQuery فرم دومت اختصاص بدي و اكتيوش بكني .
در اين صورت فرم دومت گزارشي از جستجوي فرم اولت رو نشون ميده و شما مي تونيد در فرم اول اعمالي رو كه دوست داريد رو انجام بديد .

look20
چهارشنبه 20 آبان 1388, 07:43 صبح
شرمنده ولی خوب متوجه نشدم ADOQuery چی؟ کجا استفاده کنم ؟
ببخشید نمی خوام لقمه امده تحویلم بدید فقط یه نمونه کوچکی که بتونم از اون استفاده کنم ممنون

dadsara
چهارشنبه 20 آبان 1388, 08:30 صبح
سلام
دوست عزیز باتوجه به اینکه خودتان اعلام می کنید یک نمونه کتابخانه دیده اید ولی ظاهرا کوئری آن پیچیده بوده است لذا پیشنهاد می کنم یک نمونه مطابقه خواسته خودتان در اینجا آپلود کنید تا دوستان ردوی نمونه خودتان آنرا اعلام و احیانا اگر نیاز به توضیحات داشته باشد ارائه نمایند