PDA

View Full Version : استفاده از فايلهاي اكسس از طريق سايت

arman2000
چهارشنبه 20 آبان 1388, 13:23 عصر
با سلام
بزرگوار روش پيشنهادي شما براي قرار دادن فايلهاي اكسس بر روي سايت را مي خواستم (تنظيمات) طوري كه بتوان داده را از طريق فرم (از طريق وب) وارد كرد (قابل ويرايش بودن بانك)

از روش صادر كردن انجام دادم ولي عملي نشد
كانكشن را هم ايراد گرفت
كپي ديتابيس اكسس روي ftp را هم خطا داد

پيشاپيش ممنون از راهنمايي شما

alisebt
چهارشنبه 20 آبان 1388, 17:43 عصر
برای کار با اکسس فقط کافیه بانک رو روی ftp آپلود کنین و بعد آدرسش رو با استفاده از متد زیر بدست بیارین و تو برنامتون استفاده کنین.
پیکربندی خاصی هم نیاز نداره.

server.mappath("yourdbname.mdb")

arman2000
پنج شنبه 21 آبان 1388, 12:09 عصر
ممنون از راهمنايي شما
موقع ذخيره كردن فرمها به صورت صفحه وب پيغام زير را مي دهد:

the connection string of this page specifies an absolute path. the page might not be able to connect to data through the network. edit the connection string to specify a network (UNC) path.

فرمها را به صورت صفحات وب (data access pag) در آوردم تا از طريق اين فرمها آنلاين ديتا وارد كنم. وقتي اين صفحات را درخواست مي كنم پيغام زير را مي دهد:

Data Access Pages has detected that your IE security settings will not allow you to access data from a site considered to be insecure.

alisebt
پنج شنبه 21 آبان 1388, 12:14 عصر
1. لطفا کدتون رو هم بذارین
2. برای کانکشن استرینگ مناسب پیشنهاد میکنم یه سری به اینجا بزنید
http://www.connectionstrings.com/access

arman2000
شنبه 23 آبان 1388, 12:38 عصر
Provider=SQLOLEDB.1;Integrated Security=SSPI;Persist Security Info=False;Initial Catalog=tempdb;Data Source=VALFAJR-6805A7D;Use Procedure for Prepare=1;Auto Translate=True;Packet Size=4096;Workstation ID=VALFAJR-6805A7D;Use Encryption for Data=False;Tag with column collation when possible=False

اين كد ConnectionString هست كه براي صفحه وب وجود داره ولي موقع دبل كليك اون بعد از ذخيره در سيستم، پيغام زير رو مي ده:
an error occurred trying to use "table name". check to see that the object exists.

اگر بخواهيم اين صفحه رو بعد از آپلود روي سرور، نگاه كنم بايد چكار كنم

alisebt
شنبه 23 آبان 1388, 17:04 عصر
این کانکشن استرینگتون خیلی شلوغه از این پایینی استفاده کنین.
Provider=SQLOLEDB.1;Integrated Security=SSPI;Persist Security Info=False;Initial Catalog=tempdb;Packet Size=4096;

ضمنن مطمئن بشید که اسم جدول رو درست وارد کردید.
برای دیدن صفحه ی خطا روی سرور از تگ زیر در web.config استفاده کنید

<customerror mode="Off" />

eimanrezaei
شنبه 14 آذر 1388, 09:29 صبح
با سلام من کاربر تازه واردام لطفا توضیح دهید که چگونه اکسس را در سایت قرارد دهم و استفاده کنیم اساتید محترم لطفا کاملا توضیح دهید

arash6510
دوشنبه 16 آذر 1388, 13:44 عصر
اینو باید چیکار کرد دقیقا؟
لطفا بیشتر توضیح بدید!مرسی
من تو خود سایت ماکروسافت سرچ کردم گفته که ftp رو ساپورت نمیکنه!

arman2000
سه شنبه 09 شهریور 1389, 01:48 صبح
سلام

بزرگوار منظورتون رو از بدست آوردن آدرس بانک بعد از آپلود روی ftp با متد زیر متوجه نشدم:
این متد رو کجا باید بذارم تا آدرس بانک بدست بیاد؟

بعد این آدرس رو فرموده بودید تو برنامه استفاده کنم. کجا منظورتون بود؟ کجای برنامه؟

یعنی نیاز به ساختن صفحه (Data access page)نیست؟

در نهایت بعد از اینکه این کارها رو انجام دادم با اون آدرسی که در بالا بدست می آد، اگر این آدرس رو در آدرس بار تایپ کنم، کار با بانک ممکن می شه؟ مثلا اگر بخوایم با یه فرم کار کنم چی؟ یعنی اکسس باز می شه و دیتا وارد می کنم؟

ممنون می شم با یه مثال راهنمایی بفرمایید.

arman2000
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 00:01 صبح
سلام مجدد

ممنون می شم اگه در مورد سوال بالا راهنمایی بفرمایید

alisebt
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 12:59 عصر
سلام.
قبل از همه چیز عذر میخوام بابت تاخیر در جواب.
سورسی که این پایین هست اطلاعات یک جدول در بانک اکسس رو در گرید ویو نشون میده. نحوه ی استفاده از متد server.mappath هم کاملا واضح نشون داده شده. شما اول بانک رو در مسیر روت پروژه خودتون بذارید و بعد مثل همین جا آدرس دهی کنید و نهایتا آدرس رو به کانکشن استرینگ اضافه کنید.

موفق باشید

Imports System.Data
Imports System.Data.OleDb
Imports System.Data.SqlClient
Partial Class access
Inherits System.Web.UI.Page
Dim con As OleDbConnection
Dim cmd As OleDbCommand
Dim dr As OleDbDataReader
Dim da As OleDbDataAdapter
Dim ds As DataSet
Dim strsql As String
Dim strcon As String

Protected Sub btnsubmit_Click(ByVal sender As Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles btnsubmit.Click
Dim datasource As String = Server.MapPath("database.mdb")
strcon = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" + datasource
con = New OleDbConnection(strcon)
con.Open()
strsql = "select * from [names]"
da = New OleDbDataAdapter(strsql, con)
ds = New DataSet
da.Fill(ds, "names")
GridView1.DataSource = ds
GridView1.DataBind()
con.Close()
End Sub
End Class

arman2000
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 15:59 عصر
بزرگوار ممنونم از پاسخ شما. لطف دارید
اول منو ببخشید بابت سوالهای ابتدایی زیر که متوجه منظورتون نمی شم
من می خواستم از طریق وب، دیتا وارد کنم (نه تنها دیتای جدول دیده بشه. فرمها و گزارش ها دیده بشند)

منظور از "مسیر روت پروژه" همون آدرس ftp بود؟

توی کدی که لطف کردید چه چیزایی تغییر می کنه؟ (بجای database در = Server.MapPath("database.mdb")، نام بانکم رو بذارم کافیه؟

alisebt
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 16:21 عصر
بزرگوار ممنونم از پاسخ شما. لطف دارید
اول منو ببخشید بابت سوالهای ابتدایی زیر که متوجه منظورتون نمی شم
من می خواستم از طریق وب، دیتا وارد کنم (نه تنها دیتای جدول دیده بشه. فرمها و گزارش ها دیده بشند)

منظور از "مسیر روت پروژه" همون آدرس ftp بود؟

توی کدی که لطف کردید چه چیزایی تغییر می کنه؟ (بجای database در = Server.MapPath("database.mdb")، نام بانکم رو بذارم کافیه؟

منظور از روت پوشه ی اصلی هاستتونه. معمولا یا wwwroot اسمشه و یا httpdocs
و توی اون کد هم بجای database نام بانکتون رو بذارید.

arman2000
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 17:27 عصر
نــــــــــــــــــــــــ ـه دوست من، نه
چشم آب نمی خوره ما راه بیافتیم
هر چی فکرشو می کنم یه چیزی رو نمی گیرم

شرمنده شدم از محبت شما و اطلاعات کم خودم

alisebt
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 18:01 عصر
خوب اررورت چیه؟ مشکلت کجاست؟
کوتاه نیا به این زودی :لبخندساده:

arman2000
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 20:03 عصر
تشکر دوست من
به زبان ساده تر و مرحله به مرحله و با یه مثال در هر مرحله اگه ممکن باشه براتون بسیار ممنون می شم

بعد این آدرس رو فرموده بودید تو برنامه استفاده کنم. کجا منظورتون بود؟ کجای برنامه؟
اگر این آدرس رو در آدرس بار تایپ کنم، کار با بانک ممکن می شه؟ مثلا اگر بخوایم با یه فرم کار کنم چی؟ یعنی اکسس باز می شه و دیتا وارد می کنم؟
وقتی توی پوشه ftp گذاشتم آدرسش چی می شه؟

alisebt
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 21:20 عصر
تشکر دوست من
به زبان ساده تر و مرحله به مرحله و با یه مثال در هر مرحله اگه ممکن باشه براتون بسیار ممنون می شم

اگر این آدرس رو در آدرس بار تایپ کنم، کار با بانک ممکن می شه؟ مثلا اگر بخوایم با یه فرم کار کنم چی؟ یعنی اکسس باز می شه و دیتا وارد می کنم؟
وقتی توی پوشه ftp گذاشتم آدرسش چی می شه؟

اگر می خواید با data access page کار کنید توصیه می کنم طبق راهنمایی های این سایت http://www.aspfree.com/c/a/Microsoft-Access/Data-Access-Pages-What-they-are-and-how-to-create-one/
پیش برید.

این روشی رو که من در پست های قبلی گفتم برای این بود که بطور دستی برنامه نویسی پایگاه داده رو انجام بدیم. درج رکورد، ویرایش، نمایش و ...
اما این روش کاملا فرق دارده و خیلی متفاوت و پیچیدست و نیاز به برنامه نویسی داره. فکر می کنم شما کلا منظورتون استفاده از همون data access page باشه که در لینکی که گذاشتم مفصلا توضیحاتش هست.

arman2000
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 22:07 عصر
امروز شما رو خیلی به زحمت انداختم . شما هم لطف می کنید و سریع جواب می دید. خیلی خیلی ممنوم

با روشی که شما توضیح دادید امکان درج رکورد، ویرایش، نمایش و ... هست؟ یا تنها اطلاعات یک جدول در بانک اکسس رو در گرید ویو نشون میده؟

من می خواستم با وارد کردن یه آدرس در آدرس بار، یه صفحه باز بشه تا بتونم شبیه به اشیاء اکسس (فرم، گزارش) رو ببینم، ویرایش و اضافه کردن رکورد رو انجام بدم و گزارش بگیرم. به نظر شما کدوم راه مناسبتر هست؟

arman2000
جمعه 12 شهریور 1389, 00:31 صبح
سلام دوست من
منتظر جوابتون می مونم. مرا دریابید

alisebt
جمعه 12 شهریور 1389, 23:27 عصر
امروز شما رو خیلی به زحمت انداختم . شما هم لطف می کنید و سریع جواب می دید. خیلی خیلی ممنوم

با روشی که شما توضیح دادید امکان درج رکورد، ویرایش، نمایش و ... هست؟ یا تنها اطلاعات یک جدول در بانک اکسس رو در گرید ویو نشون میده؟

من می خواستم با وارد کردن یه آدرس در آدرس بار، یه صفحه باز بشه تا بتونم شبیه به اشیاء اکسس (فرم، گزارش) رو ببینم، ویرایش و اضافه کردن رکورد رو انجام بدم و گزارش بگیرم. به نظر شما کدوم راه مناسبتر هست؟

نه دقیقا شبیه اکسس با اون منو ها و امکانات و ... . هر چی که احتیاج دارین رو خودتون باید طراحی و برنامه نویسی کنید. و یه چیز دیگه اینکه من حقیقتش تا حالا از اون روش data access page برای سایت استفاده نکردم. یعنی عملا تا حالا جایی ندیدم استفاده بشه. خوب محدودیت هایی داره. مثلا اینکه اون سیستمی که می خواد از سایت استفاده کنه حتما باید اکسس روش نصب باشه و ... .
من اصولا برای همه ی کارهای درج اطلاعات و ویرایش و نمایش و... از فرم هایی که خودم بصورت دستی درست می کنم استفاده می کنم.
نمونه این صفحات هم تو همین سایت هست. یه سرچ بزنید با هر موضوعیش رو پیدا می کنید.

موفق باشید.