PDA

View Full Version : سوال: مشکل در run اولیه یک برنامه ساده!

ali_777
چهارشنبه 20 آبان 1388, 18:43 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز.
یه مشکل ناجوانمردانه مدتیه که وقت منو گرفته. ممنون می شم اگه کسی از بچه ها بتونه کمکی کنه.
من وقتی یک برنامه ساده با vb می نویسم (یا حتی وقتی نمی نویسم! و فقط یک پنجره فرم اولیه توی پروژه جدید وجو داره)، هنگامی که می خوام برنامه رو Run کنم (F5 - که در واقع ابتدائا Debug می شه) یک پنجره پیغام میاد. ((کپی شکل این پیغام توی ضمیمه - در زیر - زیر آورده شده است.))
این مورد (اجرای ساده برنامه، بدون کد) هم توی Visual studio 2008 - بخش VB- و هم توی Visual Basic 2005 امتحان شد. اما هر دو بار ناموفق بود.
برای اطمینان یه بار کلا برنامه رو Uninstall کردم و دوباره نصب کردم ولی درست نشد.
البته با vb 6.0 مشکلی ندارم ولی مشکل اینکه vb 6 کار من رو جواب نمی ده.
واقعا خیلی ممنون می شم اگه کسی کمک کنه. :لبخندساده:
ایمیل من هم alifa_personal@yahoo.com هست

shahab2025
چهارشنبه 20 آبان 1388, 22:23 عصر
اشتباه نکنم شما از ویستا استفاده میکنید و تنظیمات مربوط به temp آنرا دستکاری کرده اید

برای رفع آن در VS2008 روی tools و سپس option و بعد از آن projects and solutions کلیک کرده و مسیر پیش فرض را به یک مسیر موجود تغییر دهید

Hossis
چهارشنبه 20 آبان 1388, 22:26 عصر
ظاهرا شما از ویندوز ویستا استفاده می کنید
برای این کار اول پروژه را کاملا ذخیره کنید( در یک پوشه غیر از درایو C ) چرا که ویندوز ویستا به برخی برنامه ها اجازه ثبت فایل بر روی درایو مذکور را نمی دهد.
یا می توانید شاخه موقت (Temporary) را به جائی غیر از درایو سی انتقال دهید .
اگر حل نشد،‌ دوباره بیان کنید

aminvb
چهارشنبه 20 آبان 1388, 22:36 عصر
ظاهرا شما از ویندوز ویستا استفاده می کنید
برای این کار اول پروژه را کاملا ذخیره کنید( در یک پوشه غیر از درایو C ) چرا که ویندوز ویستا به برخی برنامه ها اجازه ثبت فایل بر روی درایو مذکور را نمی دهد.
یا می توانید شاخه موقت (Temporary) را به جائی غیر از درایو سی انتقال دهید .
اگر حل نشد،‌ دوباره بیان کنید

موافقم با اين نظر

ali_777
پنج شنبه 21 آبان 1388, 14:40 عصر
با تشکر از همه دوستان خوبی که ظرف این مدت کم (از زمانی که سوال رو مطرح کردم)، نظر دادند و خواستند راهنمایی کنند.
ولی دوستان برنامه نویس عزیز، مشکل هنوز حل نشده. :ناراحت:
البته مسیر های هایی رو که گفتیتد تغییر دادم (از پوشه Tools و قسمت Project & Solution) و مسیر Defult الان جایی غیر از drive C هست. ولی همون error و پیام قبل رو می ده.
حدسی هم که اکثرتون زده بودید درست هست. از Vista استفاده می کنم. ولی هر کی که از Vista استفاده می کنه نباید جرمی مرتکب شده باشه که از اون داره استفاده می کنه!
فکر می کنم این وسط باید راه هایی وجود داشته باشه. بچه ها خیلی ممنون می شم بازهم فکر کنید، ببینید مشکل از کجاست. مجددا این پست رو چک می کنم.:لبخندساده:

ali_777
پنج شنبه 21 آبان 1388, 18:51 عصر
دوستان عزیز سلام
بالاخره این مشکل نامرد حل شد. من سوالم رو توی یه فروم دیگه هم مطرح کردم، که پیشنهاد می کنم حتما به اونجا هم سری بزنید (vbforums.com). یک نفر – که خدا خیرش بده – گفت به خاطر Service Pack ای هست که برای اجرای درست برنامه ها روی ویندوز vista لازمه توی vs نصب بشه. (البته 2 تا Pack Service بود)
منم که تا حجم فایل Service Pack رو دیدم وحشت برم داشت :متعجب:و چون با اینترنت Dial Up کار می کردم، تصمیم دیگه ای گرفتم :متفکر:. در کل یه راه به نظرم بیشتر باقی نمونده بود. بله درسته! اقدام انتهاری رو انجام دادم و وینوزم رو عوض کردم (xp professional). الان که در خدمت شمام، خدا رو شکر هیچ مشکلی ندارم. و خبری هم از اون پیغام نفرین شده نیست. بلافاصله بعد از run برنامه، Debug کار خودش رو صحیح انجام می ده و برنامه بالا می آد. هم با کد و هم بدون کد امتحان کردم، هر دوش کار می کنه. به جهت اینکه مجدد به مشکل من برخورد نکنید، از vs 2005 و win xp استفاده کردم که هیچ تداخلی رو ایجاد نمی کنه (نیازی هم به سرویس پک نیست).
از اینکه در حل این مشکل کمک کردید متشکرم. امیدوارم من هم تونسته باشم کمک کوچکی کرده باشم.:چشمک:

shahab2025
جمعه 22 آبان 1388, 00:57 صبح
بله درسته! اقدام انتهاری رو انجام دادم و وینوزم رو عوض کردم (xp professional).

من که دیگه حاضر نیستم به xp برگردم. اگر جات بودم دوباره ویستا نصب میکردم ....

ولی خوشحالم که از وضعیت کنونی راضی هستی...

Hossis
جمعه 22 آبان 1388, 12:50 عصر
دوستان عزیز سلام
اقدام انتهاری رو انجام دادم و وینوزم رو عوض کردم (xp professional). الان که در خدمت شمام، خدا رو شکر هیچ مشکلی ندارم.:چشمک:
خدارا شکر که حل شد ولی من فکر می کنم مشکل از سرویس پک نیست چون من قبل از نصب سرویس پک 1 و 2 هم هیچ مشکلی با ویژوال استدیو نداشتم.
البته ویندوز من اورژینال هست