PDA

View Full Version : مشکل درارتباط دو فرم

masoud903
چهارشنبه 20 آبان 1388, 22:21 عصر
با سلام خدمت دوستان محترم
من بار اوله که از شما اساتید محترم سوال میکنم و انتظار کمک دارم
اگه راهنمایی کنید خیلی ممنون میشم
یه جدول دارم به اسم customer ودو تا فرم به اسم form 1 , form2
دو فرم از هم جدا هستند اما از جدول customer استفاده میکنند و وظایف جداگانه ای دارند
یه فیلد به اسم payane در هر دو وجود داره
من میخوام وقتی که در form1 هستم و یه کلید رو بزنم وارد form2 بشم جوری که payane مورد نظر که در فرم 1 باز شده را بخواند و اطلاعات payane مورد نظر را نمایش بدهد از کد زیر استفاده کردم نتیجه نداد

کافی است در هر فرمی که هستی و امکانات فرم دیگر را خواستی استفاده کنی نام فرممورد نظر + نام شی مورد نظر را تایپ کنی و از مقادیر داخل آن استفاده ببری
بهعنوان مثال شما در فرم 2 هستید و می خواهید مقدار داخل تکست 1 از فرم 1 را بخوانیددر کد نویسی این گونه عمل می کنید
کد:

From1.Text1.Text

حالاگر بخواهید این مقدار را داخل اشیا فرم 2 بریزید با فرض اینکه شما یک تکست در فرم 2 دارید با نام تکست 2 و مقدار تکست 1 از فرم یک را می خواهید در آن بریزید اینگونه اقدام کنید
کد:

Text2.Text = Form1.Text1.Text
روش بالا جواب نداد
اگه یه مثال بذارین ممنون میشم

مهدی قربانی
چهارشنبه 20 آبان 1388, 23:16 عصر
سلام
نمونه فایلتون رو بذارید تا روی اون راه حل خدمت شما ارائه بشه .

masoud903
چهارشنبه 20 آبان 1388, 23:59 عصر
آقای قریانی از توجهتون ممنونم
میخوام در فرم 1 با زدن کلید open form وارد فرم 2 بشم و فیلد(کد پایانه) در فرم 1 ملاک ورود اطلاعات برای فرم 2 باشد.
2 کد پایانه در جدول sheet1 وجود دارد
به طور مثال اگر اطلاعات کد پایانه (32210136) در فرم 1 در حال نمایش بود با زدن کلید اطلاعات مربوط به همین پایانه در فرم 2 نمایش داده شود .

masoud903
پنج شنبه 21 آبان 1388, 20:53 عصر
آقای قربانی و اساتید محترم من منتظر جوابتون هستما
واسم خیلی مهمه لطف کنید یه نگاهی به ما بندازید

dr_ghezavat
جمعه 22 آبان 1388, 01:08 صبح
پراپرتی مودیفایر "modifier" تکس باکس فرم یک رو پابلیک کن . در اون صورت همه جا میتونی بهش دسترسی داشته باشی . روی دکمه ی اوکی در فرم دوم هم همون کدتو بنویس .

فرض کنیم میخوای تکست فرم اول رو با همون فرم دوم ویرایش کنی . در فرم2_لود مینویسی:

textBox1.text=form1.textBox.text;

masoud903
جمعه 22 آبان 1388, 01:53 صبح
ممنون از اینکه جواب دادید
من در پراپرتی تکس باکس گشتم ،modifier را پیدا نکردم که بخوام پابلیک کنم . میشه مکانش رو بگید یا اگه امکان داره همون فایل رو اصلاح کنید
پیشاپیش ممنونم

masoud903
جمعه 22 آبان 1388, 22:47 عصر
من از این سایت انتظار بیشتر از اینو داشتم
آقای قربانی و اساتید مجترم یعنی واقعا قادر به جوابگویی به این سوال نبودید یا اینجا به هر کسی جواب نمیدین؟
من بازم منتظرم .

nabeel
جمعه 22 آبان 1388, 23:24 عصر
سلام

شما در داخل فرم دو و در بخش Default Value کنترل , کد پایانه تایپ کنید :

=[Forms]![1]![payane]

البته از طریق کد نویسی هم این کار امکان پذیره , که فکر میکنم همین روش جوابگوی شما هستش

اینجا به همه جواب داده میشه , ولی همه اسم شخص خاصی رو توی سئوالشون نمیبرن ! ( یعنی همین کاری که شما کردید )

پراپرتی مودیفایر "modifier" تکس باکس فرم یک رو پابلیک کن
؟!

موفق باشید

masoud903
جمعه 22 آبان 1388, 23:56 عصر
ممنون از توجهتون.من دقیقا همین کاری رو که گفتید انجام دادم نشد
جهت اطلاعتون حتی در طرح مشکلم همین بالا هم از کد نویسیم استفاده کردم نشد
اساتید محترممممممممممممممممم عاجزانه درخواست میکنم
اگه میشه لطف کنید فایل رو اصلاح کنید و روشش رو بگید
من روزی 10 بار دارم سر میزنم اما هنوز به جوابی نرسیدم
منتظرم

مهدی قربانی
شنبه 23 آبان 1388, 00:03 صبح
من از این سایت انتظار بیشتر از اینو داشتم
آقای قربانی و اساتید مجترم یعنی واقعا قادر به جوابگویی به این سوال نبودید یا اینجا به هر کسی جواب نمیدین؟
من بازم منتظرم .

سلام
دوست عزیز ، مطمئناً مشکل برنامه شما اونقدر پیچیده و سخت نبود که بنده یا سایر دوستان نتونیم کمکتون کنیم . بارها اعلام کردم که عدم دریافت پاسخ بر عدم استقبال از موضوع ، بلد نبودن پاسخ دهنده ، یا خوش اومدن / خوش نیومدن از سئوال کننده و ... نیست بلکه ممکنه دلایل دیگه ای مثل فراموش کردن ، تحقیق پیرامون سئوال و یا پیش اومدن مشکلی و خیلی نکات دیگه باشه ضمن اینکه در هیچ فرومی تعهدی مبنی بر ارائه پاسخ سریع و فوری به کاربران داده نمیشه ، بعضی مواقع ممکنه پاسخ سئوالی در لحظه داده بشه یا مدتها بعد و یا اصلاً هیچ وقت داده نشه ، بنده اگر اعلام می کنم که شما نمونه بذارید تا راه حل ارائه بشه معنیش این نیست که خودم موظفم و متعهدم شخصاً پاسخ شما رو بدم بلکه این یک توصیه هست تا شما بتونید زودتر به پاسخ صحیح برسید و تاپیک طولانی نشه حالا اگر توفیق داشتم خودم در خدمت دوستان هستم وگرنه اینجا فقط بنده به دوستان کمک نمی کنم ، خدا رو شکر کم نیستن عزیزانی که بعضاً دانش بیشتری نسبت به بنده دارن و به دوستان خودشون کمک می کنن .

masoud903
شنبه 23 آبان 1388, 22:33 عصر
حرف شما کاملا متین و درست
اما هنوزم منتظر جوابم

masoud903
سه شنبه 26 آبان 1388, 22:52 عصر
ما هنوزم منتظریم یکی یه کمکی کنه اگه میتونه