PDA

View Full Version : مبتدی: سایت فقط یه کانکشن داشته باشه

shocraneh
چهارشنبه 20 آبان 1388, 23:30 عصر
راستش من تازه کار با وب رو شروع کردم شاید یه خورده سوالم نامربوط باشه . معذرت
من تو webconfig پایگاهم رو معرفی کردم . توی هر صفحه جداگانه کانکشن ایجاد می کردم
می خام جوری باشه که تو یه کلاس یه بار کانکشن ایجاد و اونو openکنم و همیشه ازش استفاده کنم
آیا همچین امکانی وجود داره؟من پروژه هایی رو که روی سایت بود دیدم کسی این کار رو نکرده چرا؟رو سرعت تاثیر گزار نیست؟ اصلا برای سایتی که قراره رو اینترنت گذاشته بشه وجود فقط یه کانکشن کار معقولیه؟
اصلا متغیر هایی که تو کلاس تعریف می کنیم چه طوری به صفحاتمون بشناسونیم منظورم مثل
حالت ماژول در aplication است .یه سوال دیگه : چرا لازمه تو هر صفحه namscape ها رو دوباره معرفی کنیم ؟ تو webconfig که یه بار قید کردیم ؟

Exception
پنج شنبه 21 آبان 1388, 00:01 صبح
راستش من تازه کار با وب رو شروع کردم شاید یه خورده سوالم نامربوط باشه . معذرت
من تو webconfig پایگاهم رو معرفی کردم . توی هر صفحه جداگانه کانکشن ایجاد می کردم
می خام جوری باشه که تو یه کلاس یه بار کانکشن ایجاد و اونو openکنم و همیشه ازش استفاده کنم
آیا همچین امکانی وجود داره؟من پروژه هایی رو که روی سایت بود دیدم کسی این کار رو نکرده چرا؟رو سرعت تاثیر گزار نیست؟ اصلا برای سایتی که قراره رو اینترنت گذاشته بشه وجود فقط یه کانکشن کار معقولیه؟
اصلا متغیر هایی که تو کلاس تعریف می کنیم چه طوری به صفحاتمون بشناسونیم منظورم مثل
حالت ماژول در aplication است .یه سوال دیگه : چرا لازمه تو هر صفحه namscape ها رو دوباره معرفی کنیم ؟ تو webconfig که یه بار قید کردیم ؟
در مورد کانکشن، نیازی نیست شما چنین کاری بکنید. در ASP.NET به طور پیشفرض همین کار انجام میشه. یعنی شما با Close کردن، عملا Connection رو از Database قطع نمیکنین، بلکه اون رو برای استفاده بعدی برنامه خودتون آزاد میکنید. به این صورت شما برنامه شما هزینه اتصای مجدد به دیتابیس رو نخواهد داشت و کارآیی برنامه هم بهینه خواهد موند. فقط شما سعی کنید که کانکشن ها رو در اولی فرصت ببندید.
در مورد متغییرها، فکر میکنم منظور شما نگهداری وضعیت باشه، در این صورت، این رو ببینید: http://msdn.microsoft.com/en-us/library/75x4ha6s.aspx