PDA

View Full Version : مشكل ساخت فايل راهنماي فارسي

ali190
پنج شنبه 21 آبان 1388, 01:28 صبح
با سلام
من ميخوام واسه برنامه ام يه فايل help فارسي بسازم ولي با هر نرم افزاري كه اين كار رو ميكنم فونتهاي فارسي رو بصورت ؟؟؟؟؟ نمايش ميده
حتي نرم افزار help&manual
من ميخوام يه راهنما با فرمت chm يا exe بسازم كه كلاً فارسي باشه.
لطفاً راهنمايي كنيد
اگر برنامه اي رو سراغ داريد كه اين مشكل رو نداره بگيد و لينكش رو هم بذاريد.
ممنون از لطف شما

nima_8m
پنج شنبه 21 آبان 1388, 01:39 صبح
با سلام
من ميخوام واسه برنامه ام يه فايل help فارسي بسازم ولي با هر نرم افزاري كه اين كار رو ميكنم فونتهاي فارسي رو بصورت ؟؟؟؟؟ نمايش ميده
حتي نرم افزار help&manual
من ميخوام يه راهنما با فرمت chm يا exe بسازم كه كلاً فارسي باشه.
لطفاً راهنمايي كنيد
اگر برنامه اي رو سراغ داريد كه اين مشكل رو نداره بگيد و لينكش رو هم بذاريد.
ممنون از لطف شما

دوست عزیز اگه با پسوند chm می خوای باید help رو توی فایلهای html طراحی کنی که خاصیت unicode این فایلها روی utf-8 باشه که با فونتهای فارسی مشکل نداشته باشه سعی کن از tahoma استفاده کنی بعد اینکه فایلها رو طراحی کردی با برنامه ای مثل winchm میتونی کامپایل کنی تا با پسوندchm فایلت آماده بشه اگه با پسونده exe می خوای برو به این سایت http://www.ebookmaestro.com بعد فایلها تو با این نرم افزار کامپایل کن
موفق باشی

mostafa_bahar
پنج شنبه 21 آبان 1388, 09:22 صبح
دوست من با winchm کار کن هیچ مشکلی نداره و راحت تره می خواستم برات بزارم سایزش زیاد بود یک مگ از Google سرچ کن پیدا می کنی موفق باشی

ali190
پنج شنبه 21 آبان 1388, 10:56 صبح
من بازهم مشكل دارم

نرم افزار winchm كرك ميخواد كه من ندارم

vbhamed
پنج شنبه 21 آبان 1388, 17:18 عصر
سلام

با HTML Help Workshop كار كن هم رايگان هست و هم بسيار ساده
در نهايت هم برات فايل chm درست مي كنه

adib202
پنج شنبه 21 آبان 1388, 17:44 عصر
میتونی از power CHM استفاده کنی.من تا حالا مشکلی باهاش نداشتم.

ali190
جمعه 22 آبان 1388, 10:39 صبح
اگر دوستان و اساتيد محترم تا بحال با نرم افزار ساخت راهنما كاركرده اند كه اولاً با فونتهاي فارسي مشكلي نداشته باشه
ثانياً نسخه فول ور‍ژن باشه و كرك هم داشته باشه ثالثاً خروجي كار يا بصورت chm باشه يا بصورت يه فايل exe (كتاب الكترونيكي ، اگر اين باشه كه نورعلي نوره)
وخودشون اين سه مورد رو در اون چك كرده و نتيجه گرفتن خواهش ميكنم لينك دانلودش رو واسم بذارن كه كارم خيلي گيره
برنامه ام آماده تحويل فقط help ميخواد اونم به فارسي.
خواهش ميكنم اگر دوستان لينكي رو ميذارن از عملكرد سه شرط بالا اطمينان داشته باشن
چون من واقعاً ديگه وقتي برام باقي نموده.

Pr0grammer
شنبه 23 آبان 1388, 03:50 صبح
تا الان چند تا نرم افزار توسط دوستان معرفی شده، ظاهرا باید مشکلتون حل شده باشه...
در مورد کرک نرم افزار ها هم باید توی اینترنت (خارج از اینجا) دنبالش بگیردید چون قرار دادن کرک نر مافزار ها در فروم برخلاف قوانین سایت هستش.

موفق باشید/

ali190
شنبه 23 آبان 1388, 11:05 صبح
دوستان گرامی
من واقعاً مشکل دارم و کارم گیره
من باید چیکار کنم . من درحال حاضر نیازم مبرم دارم به یه نرم افزار بهمراه رجیستر و کرکش نیاز دارم که با فونتهای فارسی هم مشکل نداشته باشه.تورو خدا راهنماییم کنید

vbhamed
شنبه 23 آبان 1388, 12:21 عصر
سلام

مثل اينكه پست ها رو نخوندين

با HTML Help Workshop كار كن هم رايگان هست و هم بسيار ساده
در نهايت هم برات فايل chm درست مي كنه

ali190
شنبه 23 آبان 1388, 15:13 عصر
دوستان گرامی اگر فکر میکنید که این برنامه احتیاجات من رو برف میکنه خواهشاً لینک دانلود نسخه فول ورژنش رو بذارید.
ممنوم و متشکر

vbhamed
شنبه 23 آبان 1388, 15:28 عصر
سلام

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=00535334-c8a6-452f-9aa0-d597d16580cc&displaylang=en

nima_8m
یک شنبه 24 آبان 1388, 00:01 صبح
دوستان گرامی
من واقعاً مشکل دارم و کارم گیره
من باید چیکار کنم . من درحال حاضر نیازم مبرم دارم به یه نرم افزار بهمراه رجیستر و کرکش نیاز دارم که با فونتهای فارسی هم مشکل نداشته باشه.تورو خدا راهنماییم کنید

دوست گرامی به راهنماییهای که دوستان کردن توجه کن این نرم افزار تو گوگل سرچ کن HTML Help Workshop تقریبا 3مگ هستش بعد از نصب با توضیحی که تو پست 2 گذاشتم فایلهاتو بساز این نرم افزار به فارسی یا انگلیسی کاری نداره ساختار فایلهای html باید درست باشه که خیلی سادست اصلا پیچیده نیست وقت بذار حله:تشویق:

jejoan
سه شنبه 23 خرداد 1391, 09:17 صبح
سلام

من این مشکل علامت سوال رو با بدبختی پیداکردم.به نظرمن بهترین نرم افزار در این زمینه help and manual است.مشکل علامت سوال هم این است که علاوه براینکه سیستم باید زبان فارسی روش نصب شده باشه بایستی زبان محلی سیستم درحالت فارسی باشه.
به عنوان مثال در سیستم عامل 7بدین صورت هست:
control panel>rigional and language>administrator TAB>Change system locale ودر نهایت تبدیل به زبان فارسی.

سید حمید حق پرست
سه شنبه 30 خرداد 1391, 15:18 عصر
سلام دوستان . بهترین روش نوشتن با hml هستش که خیلی راحته و به سلیقه خودت یک هلپر خیلی زیبا مینویسی بعد به exe تبدیلش میکنی
به عنوان مثال این یک قسمت از نرم افزار اموزشی هست که ازش (خودش یک دی وی دی میباشد)

برای دانلوود کلیک کنید (http://marivansoft.com/wp-content/uploads/2012/04/Amuzesh-Computer.rar)

88463

موفق باشید

یا علی (ع)

just4froum
سه شنبه 30 خرداد 1391, 16:45 عصر
ببخشید ولی تاپیک مال 3 سال گذشتس.:قلب::قلب:

سید حمید حق پرست
سه شنبه 30 خرداد 1391, 16:47 عصر
اره خب گفتم شاید یکی دیگه پیدا بشه و احتیاج پیدا کنه

موفق باشید

یا علی (ع)