PDA

View Full Version : سوال: دریافت فایل با مودم

nazanins66
پنج شنبه 21 آبان 1388, 11:27 صبح
سلام . من می خواهم در برنامم وقتی پورت باز شد فایل ارسال کنم. فایل دریافت کنم اما طریقه کار را نمی دونم یعنی نمی دونم فایلی که می خواهم ارسال کنم را چطوری باز کنم و بخونم و آن را ارسال کنم و همینطور وقتی دریافت کنم آن را چطوری بگیرم و ذخیره کنمو و این کار را می خواهم با کامپوننت سریال پورت انجام بدم لطفا راهنمایی کنید. ممنون

nazanins66
پنج شنبه 21 آبان 1388, 17:03 عصر
کسی نیست به من کمک کنه؟ خواهش می کنم!

razavi_university
جمعه 22 آبان 1388, 01:20 صبح
در مورد کار با پورت سریال قبلا بحث شده است و می تونین موضوعات قبلی را جستجو کنید.
برای ارسال فایل می تونین آنرا به صورت آرایه ای بیت ها در اورید، سپس ارسال کنید.

nazanins66
جمعه 22 آبان 1388, 17:24 عصر
در مورد کار با پورت سریال قبلا بحث شده است و می تونین موضوعات قبلی را جستجو کنید.
برای ارسال فایل می تونین آنرا به صورت آرایه ای بیت ها در اورید، سپس ارسال کنید.

من می خواهم هر نوع فایلی را ارسال کنم چطوری باید آن ها را بخوانم و به بایت تبدیل کنم و همچنین وقتی فایلی در یافت می کنم چطوری باید متوجه آمدن آن بشم و آن را بخونم و ذخیره کنم. اگر بیشتر توضیح بدین ممنون می شم و اگه میشه کدی که باید استفاده کنم رو بگید.

razavi_university
شنبه 23 آبان 1388, 11:07 صبح
راههای زیادی هست مثلا با StreamReader
برای اینکه همواره متوجه Port باشیم باید یک Listener برای آن بگذاریم با یک Tread و حلقه؛ تا هر زمان که فایل جدید آمد متوجه شوید، با StreamWriter هم می توانید انرا ذخیره کنید.
هرچند میتوانید پروتکل خاص خودتان را طراحی و نحوه ارسال و دریافت را مدیریت کنید.
در قسمت نمونه برنامه ها قبلا یک برنامه چت نوشته ام میتونین برای یکسری کدها را از آن استفاده کنید.

(الان VS دم دست نیست که بتونم نمونه کد بگذارم)

SabaSabouhi
یک شنبه 24 آبان 1388, 11:57 صبح
با سلام
برای انتقال فایل لازم هست طرف مقابل هم پروتوکل شما را داشته باشد، یعنی یا باید یک کپی از برنامه‌ی شما در طرف دیگر نصب باشد و یااین که از پروتکل‌های استاندارد انتقال فایل استفاده کنید.
شما می‌توانید برای انتقال فایل از انواع پروتکل‌های موجود استفاده کنید که به نوع کار، حجم فایل‌های قابل انتقال و کیفیت ارتباط شما بستگی دارد.
مثلاً برای انتقال فایل‌های بزرگ با کیفیت خط خوب پروتکل Z-Modem مناسب است که امکان Resume هم دارد ( در صورت قطع ارتباط )
و اگر مشکل ارتباطی دارید ( کیفیت پایین ارتباطی ) استفاده از X-Modem توصیه می‌شود، چون بسته‌های کوچک‌تری را ارسال می‌کند و تاییدیه می‌گیرد.
گمان می‌کنم در اینترنت بتوانید Source مناسب برای این‌ها رو پیدا کنید.

صبا صبوحی

nazanins66
سه شنبه 26 آبان 1388, 19:41 عصر
با سلام
برای انتقال فایل لازم هست طرف مقابل هم پروتوکل شما را داشته باشد، یعنی یا باید یک کپی از برنامه‌ی شما در طرف دیگر نصب باشد و یااین که از پروتکل‌های استاندارد انتقال فایل استفاده کنید.
شما می‌توانید برای انتقال فایل از انواع پروتکل‌های موجود استفاده کنید که به نوع کار، حجم فایل‌های قابل انتقال و کیفیت ارتباط شما بستگی دارد.
مثلاً برای انتقال فایل‌های بزرگ با کیفیت خط خوب پروتکل Z-Modem مناسب است که امکان Resume هم دارد ( در صورت قطع ارتباط )
و اگر مشکل ارتباطی دارید ( کیفیت پایین ارتباطی ) استفاده از X-Modem توصیه می‌شود، چون بسته‌های کوچک‌تری را ارسال می‌کند و تاییدیه می‌گیرد.
گمان می‌کنم در اینترنت بتوانید Source مناسب برای این‌ها رو پیدا کنید.

صبا صبوحی

میشه در مورد پروتکل هایی که گفتید بیشتر توضیح بدید چون من تازه کادرم و هیچی نمی دونم .و اگه میشه یک نمونه کد هم بذارید. ممنون میشم

SabaSabouhi
چهارشنبه 27 آبان 1388, 13:54 عصر
میشه در مورد پروتکل هایی که گفتید بیشتر توضیح بدید چون من تازه کادرم و هیچی نمی دونم .و اگه میشه یک نمونه کد هم بذارید. ممنون میشم

با سلام
این‌ها پروتکل‌های ارسال و دریافت فایل هستن، من نمونه کد ندارم، قبلاً با C داشتم. اما مطمئن هستم اگه تو اینترنت بگردی، حتماً پیدا می‌کنی.

صبا صبوحی