PDA

View Full Version : سوال: The 'Microsoft.Jet.OLEDB.4.0' provider is not registered

h_jamshidi
جمعه 22 آبان 1388, 10:59 صبح
سلام دوستان

از 'Microsoft.Jet.OLEDB.4.0' دارم استفاده می کنم که در نسخه 64 بیتی ویندوز vista یا 7 در هنگام اجرای برنامه با خطای
The 'Microsoft.Jet.OLEDB.4.0' provider is not registered on the local machine
مواجه میشه، لطفاً اگر راه حلی در مورد استفاده از این provider در سیستم عامل های 64 بیتی دارید راهنمائی کنید.

h_jamshidi
شنبه 23 آبان 1388, 23:46 عصر
با اینکه زیاد جالب به نظر نمی رسه که کسی جواب خودش رو بده اما برای اینکه اگر شخص دیگری هم با این مشکل مواجه شد از این مطلب استفاده کنه راه حلی که پیدا کردم رو می نویسم.

روی solution رایت کلیک می کنیم در تب Build حالت Platform target را از Any Cpu به x86 تغییر می دیم در این حالت دیگه با خطای بالا مواجه نمی شیم.

از دوستان تقاضا می کنم اگر راه حل دیگری وجود داره که بشه در مود x64 از این Provider استفاده کرد راهنمایی کنید.

FastCode
شنبه 28 آذر 1388, 19:22 عصر
منم این مشکل داشتم. 10 روز طول کشید حل بشه.
من مشکلم با dbase IV بود.
من توی اون 10 روز نا مبارک به درایور 64 بیتی برای dbase نوشتم.
شما دیتابیست چیه؟

h_jamshidi
جمعه 11 دی 1388, 15:17 عصر
منم این مشکل داشتم. 10 روز طول کشید حل بشه.
من مشکلم با dbase IV بود.
من توی اون 10 روز نا مبارک به درایور 64 بیتی برای dbase نوشتم.
شما دیتابیست چیه؟

سلام دوست عزیز من از Access استفاده میکردم اگر امکان داره درایوری که نوشتید رو همین جا بگذارید تا همه استفاده کنند

FastCode
جمعه 11 دی 1388, 16:28 عصر
بفرماید اینم فایل.
امیدوارم آبرومو نبره.
در ضمن فقط ReadOnly باز میکنه.
لطفا" اگر کسی براش Insert و Update و Delete نوشت دوباره Upload کنه.
نکته ی دوم اینکه سطر هایی رو که حذف فیزیکی نشدن رو تشخیص میده.(یعنی همرو با هم میاره)
من چون برای Convert ازش استفاده کردم انتظارات زیادی نداشتم, بنابراین خیلی روش کار نشده.
فقط 10 روز.

FastCode
جمعه 11 دی 1388, 16:32 عصر
یه راه بهتر اینه که یه HTTP سرویس پرووایدر 32 بیت توی بکگراند اجرا بشه و requet ها رو به اون بفرستیم.
خودم روش کار می کنم, تموم بشه می فرستم.

mamoosh0007
چهارشنبه 19 خرداد 1389, 03:51 صبح
با اینکه زیاد جالب به نظر نمی رسه که کسی جواب خودش رو بده اما برای اینکه اگر شخص دیگری هم با این مشکل مواجه شد از این مطلب استفاده کنه راه حلی که پیدا کردم رو می نویسم.

روی solution رایت کلیک می کنیم در تب Build حالت Platform target را از Any Cpu به x86 تغییر می دیم در این حالت دیگه با خطای بالا مواجه نمی شیم.

از دوستان تقاضا می کنم اگر راه حل دیگری وجود داره که بشه در مود x64 از این Provider استفاده کرد راهنمایی کنید.

سلام
میشه لطفا توضیح کامل دهید که من متوجه شوم
این solution رایت در کجاست که من روش کلیک کنم

Saeed.Masoumi
چهارشنبه 19 خرداد 1389, 13:46 عصر
سلام
میشه لطفا توضیح کامل دهید که من متوجه شوم
این solution رایت در کجاست که من روش کلیک کنم
سلام
به خدا بعضیاتون معرکه این :قهقهه::قهقهه::قهقهه::قهقهه:
ببین دوست گلم روی solution کلیک راست کن.اگر نمی دونی سولوشن اکسپلورر کجاست از منوی View گزینه ی Solution Explorer رو انتخاب کن.

navidkhalilian
جمعه 04 شهریور 1390, 00:12 صبح
سلام دوستان.شاید این روش کار راه انداز بشه اما شما داری swich میکنی روی 32 بیت.راه اصولی انجام مراحل زیر هست:

1- ویندوز را در حالت Safemode اجرا می کنید
2- با یوزر administrator وارد میشید.
3- دستور زیر را در Run اجرا می کنید:

regsvr32 sqloledb.dll

4-بعد از مشاهده پیغام اجرای موفق دستور سیستم را ریستارت می کنید.
موفق باشید.

منبع:
http://support.microsoft.com/kb/278604

saman12388
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 11:24 صبح
دوستان مواردی که گفته شد خوبه ولی شما دارید از مود 32 بیتی الستفاده می کنید من پیشنهادم استفاده ازMicrosoft.ACE.OLEDB.12.0 تو مود 64 بیتی هستش البته درایورش رو باید طبق لینک زیر بسازید ضمنا طریقه ساخت کانکشن رو هم تو این لینک آورده:
http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=13255

یک نکته دیگه دیدم بعضی از دوستان از VS .NET 2008 نسخه Express استفاده کردن و نمیتونن جای CPU Target رو پیدا کنن و یا CPU targetتو منوی Build هستش ولی x86 وجود نداره از اونجا که توضیحش زیاده من سه تا لینک میزارم بدقت بخونین تا بتونین به قسمت Build منو اضافه کنین
http://www.go4answers.com/Example/visual-basic-2008-express-edition-45272.aspx
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/t1hy4dhz.aspx
http://stackoverflow.com/questions/4104228/change-target-cpu-settings-in-visual-studio-2010-express

بزرگترین عبادت اندیشه در وظیفه و عمل به آن است علی ابن الموسی الرضا(علیه السلام)

nekooee
یک شنبه 15 مرداد 1391, 18:43 عصر
توضیح اون دوست اولمون خیلی ناقص است. رو یسلوشن اکسپلورر راست کلیک کنید!! کجای سلوشن اکسپلورر راست کلیک کنیم؟ منظورتون یک جای خالی هست؟ یا روی نام پروژه؟؟؟ چون در قسمت خالی که چیز خاصی توش نیست احتملا منظورتون روی نام پروژه بوده. بعد از راست کلیک نوشتید برید به tab build. مگر در منوی راست کلیک Tab هم داریم؟؟؟؟ حتما باز منظورتون بوده بزنیم Properties. اگر همینطوره در properties در ورژن 2010 گزینه build نداره و گزینه compile داره. اینجا هم نمیشه anycpu رو تغییر داد به X86 چون بعد از باز کردن پروژه ای که با حالت anyCpu نوشته شده فقط همین گزینه رو داره و اصلا گزینه X86 رو نداره که بشه عوضش کردم

خلاصه اگر توضیح میدید لطفا درست توضیح بدید یکی بتونه استفاده کنه نه اینقدر ناقص و مبهم!

nekooee
یک شنبه 15 مرداد 1391, 19:02 عصر
خوب دوستان منظور دوستمون همین مراحلی که بود من بالا گفتم ولی ابتدا از مسیر زیر X86 رو اگر احیانا نیست اضافه کنید. این مراحل رو برید:

از منوهای بالا:
Build->ConfigurationManager

حالا cpux86 رو اضافه کنید. سپس روی نام پروژه راست کلیک کنید و گزینه properties رو انتخاب کنید و سپس در Tab Compile روبروی Platform گزینه X86 را انتخاب کنید