PDA

View Full Version : اجرای صفحات asp به صورت فایل EXE

bbc_sh
جمعه 22 آبان 1388, 17:57 عصر
سلام
من میخوام با استفاده از محیط asp.net چند تا پیج طراحی کنم و در آخر این صفحه ها به جای اینکه توی محیط IE نمایش داده بشن پسوند exe داشته باشن و وقتی روش کلیک میکنیم توی محیط اینترنت اکسپلورر باز نشه و مانن یه نرم افزار بشه.آیا همچین امکانی وجود داره؟ و چه طوری؟؟؟؟؟؟؟

bbc_sh
جمعه 22 آبان 1388, 22:19 عصر
دوستان اگه بخوام تو همون مرورگر باز بشه وقتی روی file.exe کلیک میکنم چه طوری باید بسازم.منظورم ساختن همین file.exe هست که صفحه ها رو کامل ببینم بدون رو اینترنت گذاشتن و ران کردن از خود محیط دات نت

mehdi.mousavi
شنبه 23 آبان 1388, 11:25 صبح
سلام
من میخوام با استفاده از محیط ASP.NET چند تا پیج طراحی کنم و در آخر این صفحه ها به جای اینکه توی محیط IE نمایش داده بشن پسوند exe داشته باشن و وقتی روش کلیک میکنیم توی محیط اینترنت اکسپلورر باز نشه و مانن یه نرم افزار بشه.آیا همچین امکانی وجود داره؟ و چه طوری؟؟؟؟؟؟؟

سلام.
مشکل اصلی چیه که براش چنین Solution ای ارائه میدید؟

bbc_sh
شنبه 23 آبان 1388, 12:16 عصر
سلام
نمیدونم منظورتون از مشکل چیه. ولی نمیخوام سایت رو روی هاست بذارم.فقط میخوام بدون وجود IIS و خود محیط ویژال بشه سایت رو ران کرد.project.exe .توی محیط مرورگر باز بشه.

mehdi.mousavi
شنبه 23 آبان 1388, 12:28 عصر
سلام نمیدونم منظورتون از مشکل چیه. ولی نمیخوام سایت رو روی هاست بذارم.فقط میخوام بدون وجود IIS و خود محیط ویژال بشه سایت رو ران کرد.project.exe .توی محیط مرورگر باز بشه.

آهان! پس هدف از اینکار، محافظت از کدتون هستش؟ یا، بخاطر عدم آشنایی با Windows Form ها و تکنولوژیهای مربوطه، میخواهید از همون دانش ASP.NET خودتون برای ایجاد یک Windows Application سود ببرید؟ منظورتون از عدم وجود IIS چیه؟ بله، معماری جدید W3 Service (و در واقع بردن بخش عمده ای از کد مربوطه به Kernel Mode و در حقیقت http.sys) این امکان رو بهتون میده که با استفاده از یک Built-in سرور، کار IIS رو انجام بدید، اما بعید می دونم این چیزی باشه که شما بدنبالش هستید.

وقتی پرسیدم مشکل چیه، منظورم این بود که سرچشمه این نیاز چی هستش و برای رفع چه مشکلی بدنبال چنین راهکاری هستید.

bbc_sh
شنبه 23 آبان 1388, 12:45 عصر
آخه یه نفر به من گفته واسش یه نرم افزار آموزشی درست کنم.وقت کمه و نمیتونم از windows application استفاده کنم.در واقع اینطووریه که چندتا لینک داره توی هر لینک هم یه سری مطلبه.من اومدم اینو با وب درست کردم ,حالا میخوام به صورت فایل exe بهش بدم که بتونه توی مرورگر اجراش کنه.اخه دیدم خودم توی بعضی سی دیا که مثلا یه فایل رو که قبلا html یا aspx بوده به صورت exe گذاشتن مثلا واسه هلپواینو میخوام بدونم چه طوری میسازن؟

mehdi.mousavi
شنبه 23 آبان 1388, 13:51 عصر
آخه یه نفر به من گفته واسش یه نرم افزار آموزشی درست کنم.وقت کمه و نمیتونم از windows application استفاده کنم.در واقع اینطووریه که چندتا لینک داره توی هر لینک هم یه سری مطلبه.من اومدم اینو با وب درست کردم ,حالا میخوام به صورت فایل exe بهش بدم که بتونه توی مرورگر اجراش کنه.اخه دیدم خودم توی بعضی سی دیا که مثلا یه فایل رو که قبلا html یا aspx بوده به صورت exe گذاشتن مثلا واسه هلپواینو میخوام بدونم چه طوری میسازن؟

سلام.
جریان Help متفاوته... شما میتونید از نرم افزار HTML Help Workshop برای تولید Help استفاده کنید (یا انبوهی برنامه که در این زمینه وجود دارد)....

اما در مورد کاری که شما می خواهید انجام بدید... چیزی که به ذهن من میرسه درست کردن یک Windows Application ساده هستش که در درون اون بطور Embedded کنترل IE رو قرار میدید و اونو برای Navigate کردن به Default.aspx سایتتون Config می کنید. سپس، با استفاده از مکانیزمهای موجود، HttpListener ای در درون کدتون قرار میدید (با معماری جدید W3 Service، این کار به سهولت میسر هستش) و بهش میگید که روی یک Port خاص (غیر از 80) Listen کنه. طبیعتا کنترل IE قرار داده شده روی Form هم باید از این Port برای اتصال به Web Server داخلی استفاده کنه. لطفا ایتدا این مقاله رو بخونید. (http://msdn.microsoft.com/en-us/magazine/cc163879.aspx) سپس اقدام به انجام اینکار کنید.

موفق باشید.

mahdi_farhani
شنبه 23 آبان 1388, 18:46 عصر
از WebDev.WebServe.exe کمک بگیر
برای اجرا از این مسیر استفاده کن C:\Program Files\Common Files\microsoft shared\DevServer\9.0
یک بار که اجراش کنی متوجه میشی که چه پارمترهایی باید بهش بدی .
فقط کافیه یک بچ فایل (bat) بسازی و اینو اجرا کنی ( البته با پارمترهای مورد نظر )
اگر بپ فایل نخواستی یک برنانمه بنویس که اینکارو برات بکنه

salehbagheri
شنبه 23 آبان 1388, 20:46 عصر
برای اجرا از این مسیر استفاده کن C:\Program Files\Common Files\microsoft shared\DevServer\9.0
فقط کافیه یک بچ فایل (bat) بسازی و اینو اجرا کنی ( البته با پارمترهای مورد نظر )

اين روش احتمالا بدون وجود Visual Studio اجرا نميشه!

mahdi_farhani
شنبه 23 آبان 1388, 21:56 عصر
ظاهر امر نشون میده که نیاز داره ، ولی جایی چیزی نخوندم که حتماً باید IDE نصب باشه ، ولی تستش ضرر نداره ;)

mehdi.mousavi
یک شنبه 24 آبان 1388, 10:56 صبح

اگر هدف فقط جایگزینی IIS باشه، روش صحیح استفاده از Cassini (http://ultidev.com/products/Cassini/) هستش. چون Web Server ای که بصورت Embedded در IDE قرار داره و شما ازش نام بردید، محدودیتهایی داره که توضیح اونها از حوصله این بحث خارجه. علاوه بر این، Cassini رایگان نیز هست.