PDA

View Full Version : سوال: پیام Code has no effect

reza sadeghi
جمعه 22 آبان 1388, 18:41 عصر
سلام دوستان
در حال برنامه نویسی بودم وقتی داشتم برنامه ام رو باf9 خطا یابی میکردم با این پیام روبرو شدم(code has no effect) میشه راهنماییم کنید که اشکال کارم کجاست؟؟؟؟

mortezamsp
جمعه 22 آبان 1388, 18:52 عصر
احتمالا کد های قبل از اون اشکال دارن.مثلا در یک for تودرتو اگه for بیرونی رو غلط بنویسی for درونی خطا میده :code has no effect .حالا کد برنامتو بذار بتونیم نظر بدیم دربارش.

reza sadeghi
جمعه 22 آبان 1388, 19:58 عصر
اینهم کد برنامه!!!!!

mortezamsp
شنبه 23 آبان 1388, 09:25 صبح
else هاتو غلط نوشته بودي. آكولاد هم نذاشته بودي:

#include<stdio.h>
void main()
{
float a,b,c,p=0;
scanf("%f%f%f",&a,&b,&c);
if(a>b)
{
p=a;
a=p;
b=p;
}
else if(a>c)
{
p=a;
a=c;
c=p;
}
else if(b>c)
{
p=b;
b=c;
c=p;
}
printf("A=%f,B=%f,C=%f",a,b,c);
}

reza sadeghi
شنبه 23 آبان 1388, 10:03 صبح
:ناراحت:ولی دوباره خطا میده(misplaced else)

m.soleimani
شنبه 23 آبان 1388, 18:37 عصر
:ناراحت:ولی دوباره خطا میده(misplaced else)
این بار چه جور خطایی می‌ده؟ هر خطایی که می‌گیره این‌جا کپی کن

reza sadeghi
شنبه 23 آبان 1388, 23:04 عصر
این خطارو میده misplased else:افسرده:

m.soleimani
یک شنبه 24 آبان 1388, 15:35 عصر
این خطارو میده misplased else
برنامه‌ای که نوشتی را این‌جا کپی کن این یعنی این‌که شما یه دستور else را در جای نامناسب قرار دادی

reza sadeghi
یک شنبه 24 آبان 1388, 15:40 عصر
کد برنامه ام رو گذاشتم دقت کن( به صورت zip) شده است:متفکر:

m.soleimani
یک شنبه 24 آبان 1388, 16:25 عصر
کد برنامه ام رو گذاشتم دقت کن( به صورت zip) شده است:متفکر:
من فکر کردم یه کد جدید نوشتی در غیر این‌صورت که جواب دوستمون mortezamsp درسته و مشکلی نداره از چه کامپایلری استفاده می‌کنی؟

reza sadeghi
دوشنبه 25 آبان 1388, 15:35 عصر
از c استفاده میکنم

m.soleimani
دوشنبه 25 آبان 1388, 15:44 عصر
از c استفاده میکنم
دوست عزیز C یک زبان برنامه نویسی هست که می‌شه اون را توی notepad ویندوز یا gedit در لینوکس نوشت و با کامپایلر بورلند یا مایکروسافت در ویندوز یا gcc در لینوکس کامپایل کرد امیدوارم درست توضیح داده باشم موفق باشید.

reza sadeghi
دوشنبه 25 آبان 1388, 19:53 عصر
ممنون ولی واقعیتش اینه که من ترم اولی ام.میشه آسونتر توضیح بدی:متفکر: نفهمیدم منظورت چیه!!!!!!!!!

m.soleimani
سه شنبه 26 آبان 1388, 13:44 عصر
ممنون ولی واقعیتش اینه که من ترم اولی ام.میشه آسونتر توضیح بدی:متفکر: نفهمیدم منظورت چیه!!!!!!!!!
بله چرا که نه ! ببین شما نوشته بودی که از C استفاده می‌کنی ولی من برات توضیح دادم که C در واقع یک زبان برنامه نویسی هست و کامپایلر نیست. در واقع هر زبان برنامه نویسی به طریقی تبدیل به کدی می‌شه که کامپیوتر اون را بفهمه « منظور همون صفر و یک هست » این تبدیل توسط کامپایلر انجام می‌شه حالا برای این‌که بدونی از چه کامپایلری استفاده می‌کنی بگو که تو چه سیستم‌عاملی برنامه نویسی می‌کنی « منظور ویندوز یا یونیکس یا لینوکس یا مک » و بعد بگو از چه ide استفاده می‌کنی « منظور همون نرم‌افزاری که کدت را توش می‌نویسی و اجراش می‌کنی » موفق باشی.