PDA

View Full Version : محدودیت عجیب در ویژوال بیسیک ؟

l4tr0d3ctism
جمعه 22 آبان 1388, 22:04 عصر
سلام خیلی جالبه مشغول نوشتن یک برنامه ی نیمچه حرفه ای هستم چون تو این برنامه همه چی رو گذاشتم از دکمه بگی تا پیکچر باکیس ها و ... دیدم ویبی پیغام میده که نمی تونی بیشتر از این چیزه دیگه ای به فرم اضافه کنی

من از چند Tab استفاده می کنم که ویبی این پیغام رو داده حالا مجبور شدم که از mdi فرم استفاده کنم

دوستان روشی به ذهنشون میرسه که توی یک فرم با استفاده از هر ابزاری بشه که به تعداد دلخواه چیزی بهش اضافه کنیم ؟

در ضمن تعدا چیزایی که اضافه کردم کلا به 100 تا هم نمی رسه ؟؟؟ مشکل از منه یا ویبی ؟؟؟
مطمئنا ویبی مشکل نداره پس می مونه من :لبخند:

Dr.Bronx
جمعه 22 آبان 1388, 22:25 عصر
100 تا که نه ولی تا 255 می تونی توی هر فرم بزاری دیگه /

Hossein Bazyan
جمعه 22 آبان 1388, 22:27 عصر
سلام
من همین الان حدود 480 آیتم گذاشتم و پیغامی هم نداد. اما من کنترلها را به شکل ارایه تعریف کردم .

xxxxx_xxxxx
جمعه 22 آبان 1388, 22:37 عصر
محدودیتی که VB در به کار بردن تعداد ابزارهای فرم داره 255 ابزار در هر فرم هست. (خود فرم هم حساب میشه)
البته 255 آبجکتی که آرایه نشده باشند. یعنی اگر شما ده تا TextBox داشته باشید که ایندکس گذاری شده باشند، همه یکی حساب میشه و شما می تونید 253 شی دیگه در فرم استفاده کنید.

پس به غیر از فرم میشه 254.
ایندکس گذاری هر شی هم میتونه از 0 تا 32767 پیش بره. پس حداکثر می تونید 254*32768 شی ایندکس شده روی هر فرم داشته باشید.

در ضمن تعدا چیزایی که اضافه کردم کلا به 100 تا هم نمی رسه ؟؟؟اگر پیغام Reached limit رو دریافت می کنید پس مطمئن باشید از حداکثر ظرفیت (255 شی) استفاده کردید.

دوستان روشی به ذهنشون میرسه که توی یک فرم با استفاده از هر ابزاری بشه که به تعداد دلخواه چیزی بهش اضافه کنیم ؟
با توجه به توضیحی که بالاتر دادم پس ابزارهایی که براشون کد نمی نویسید و از یک نوع هستند رو ایندکس گذاری کنید. مثل Line ها و Shape ها یا هرچیز دیگه ای.

موفق باشید/

ƒxmahdi
جمعه 22 آبان 1388, 23:21 عصر
به مبزان حافظه ی درایو سیستم عامل و اون درایوی که برنامه شما داخلش ذخیره شده دقت کنید . اگر کمتر از 100 مگابایت باشه مشکل مشخصه !