PDA

View Full Version : روش آنپك كردن برنامه هاي تحت لينوكس

scofild
شنبه 23 آبان 1388, 15:25 عصر
سلام
اين تاپيك رو دو ساعت پيش باز كردم كه مديريت سايت بدليل اينكه عنوان را نامناسب تشخيص داده بودند حذف كردند اميدوارم اينبار عنوان تاپيك مشكلي نداشته باشد.

برنامه اي تحت لينوكس دارم و پچي از روي ان نوشته شده كه با UPX فشرده شده.

البته من زياد از اين مسائل سر درنميارم ولي وقتي برنامه رو با هگز اديتور باز كردم اونجا ديدم كه نوشته
This file is packed with the UPX executable packer

حالا داستان از اين قراره كه پچ روي دستگاه من اجرا نميشه البته روي دو تا لينوكس پي سي ديگه هم امتحان كردم كه اونجا هم اجرا نميشد.

پچ نويس محترم كه اهل روسيه ميباشد و حاضر نيست بهم بگه چطوري ميتونم از برنامه اي كه نوشته استفاده كنم يك راهنمايي كرد كه فكر ميكنم اگر كمي برنامه نويسي بلد بودم ميتونستم پچ رو آماده كنم.
ايشون فرمودند كه پچ فقط وقتي اجرا ميشه كه مك آدرس كامپيوتري كه قراره نرم افزار روش اجرا بشه، داخل نرم افزار اضافه بشه.
البته اينكه رد گم كرده يا حقيقتو گفته باز هم بر من پوشيده است.

حالا مشكلاتي كه من دارم از اين قراره
اول اينكه برنامه نويسي اصلا بلد نيستم و تا حالا فقط تونستم با هگز اديتور تغييرات خيلي جزيي روي بعضي برنامه ها بدم
دوم اينكه زياد با لينوكس كار نكردم و فكر ميكنم براي آنپك كردن اين پچ بايد برنامه اي تحت ويندوز پيدا كنم كه بتونه نرم افزارهاي لينوكسي رو آنپك كنه.
و در آخر اينكه حالا برنامه رو وقتي آنپك كردم از كجا بايد بفهمم كه كجاي برنامه مك آدرس رو بايد اضافه كنم.

حجم برنامه اصلي 235 كيلو بايته و حجم پچ مورد نظر 130 كيلو بايته

خواهش ميكنم هر كمكي از دستتون برمياد دريغ نكنيد. استفاده از اين برنامه برام خيلي حياتيه.
ممنونم

scofild
دوشنبه 25 آبان 1388, 03:56 صبح
مشكل آنپك كردن برنامه حل شد و با يك دستور ساده تونستم برنامه رو با upx آنپك كنم

حالا بطور كامل ميتونم بوسيله هگز اديتور برنامه رو ببينم اما از ديروز تا حالا هرچي گشتم نتونستم بفهمم كه مك آدرس رو كجاي برنامه بايد وارد كنم

اصلا نميدونم كه مك آدرس در برنامه ست شده يا inet6 addr

خواهش ميكنم اگر كمكي از دستتون برمياد دريغ نكنيد.