PDA

View Full Version : اشکال در نصب SQL Server 2005 Developer

soheil_programmer
شنبه 23 آبان 1388, 21:05 عصر
با سلام

من روی سیستم Visual Stadio 2008 را نصب کردم الان که میخوام SQL Server 2005 Developer Edition را نصب کنم با خطایی زیر مواجه میشم که ظاهرا بخاطر SQL Server Express داخلی VS2008 است اگه میشه راهنمایی بفرمائید چجوری بدون اشکال نصب کنم. ضمنا تمامی مراحل نصب پیش میره اما آخرش Shurtcuthaye مربوطه Management Studio و خیلی Shutcuthaye دیگه نصب نشده اند در Start Menu بنده!!
ضمناً ویندوزم هم XP SP2 هست که قبلا روش همین ورژن SQL نصب بوده!

- Edition Change Check (Warning)

To change an existing instance of Microsoft SQL Server 2005 to a different edition of SQL Server 2005, you must run SQL Server 2005 Setup from the command prompt and include the SKUUPGRADE=1 parameter.

AminSobati
شنبه 23 آبان 1388, 22:58 عصر
سلام دوست عزیزم،
دارین روی همون Instance دوباره نصب میکنین یا Instance جدیده؟

soheil_programmer
شنبه 23 آبان 1388, 23:54 عصر
سلام دوست عزیزم،
دارین روی همون Instance دوباره نصب میکنین یا Instance جدیده؟

روی همون Default Instance گذاشتم و 2 بار هم مرحله نصب را جلو رفتم؛ باید چکار کنم؟

AminSobati
یک شنبه 24 آبان 1388, 08:58 صبح
پیغام خطا کاملا گویاست! اگر میخواین Edition همون Instance رو عوض کنین، باید از Command Prompt اقدام کنین. در غیر این صورت شاید ترجیح بدین Instance جدید نصب بشه تا این مشکل پیش نیاد

soheil_programmer
یک شنبه 24 آبان 1388, 20:40 عصر
پیغام خطا کاملا گویاست! اگر میخواین Edition همون Instance رو عوض کنین، باید از Command Prompt اقدام کنین. در غیر این صورت شاید ترجیح بدین Instance جدید نصب بشه تا این مشکل پیش نیاد

سلام
آقای برادر نشد که نشد! باز SQL Server Management Studio را نصب نکرد و هنگام بالا اومدن ویندوز یک خطا از سمت Visual Studio میده!!!:گریه:

AminSobati
یک شنبه 24 آبان 1388, 23:04 عصر
از روی DVD نصب میکنید یا CD؟

soheil_programmer
سه شنبه 26 آبان 1388, 07:30 صبح
از روی DVD نصب میکنید یا CD؟

از روی CD که 2 تایی هم هست فکر کنم قبلاً هر دو سی دی را ازم میخواست اما الان فقط از روی سی دی اول نصب میشه و دیگه پیغام سی دی 2 را نمیده! ولی مراحل نصب ظاهراً پیش میره تا Finish نهائی ولی در آخر هم Shortcut های مربوط به Management Studio نمیاد!

babakii21
سه شنبه 01 دی 1388, 08:40 صبح
سلام
معمولا داخل فولدر نسخه مورد نظر برنامه در DVD یا CD شما (من نسخه SQL Server 2005 Developer Edition را استفاده می کنم) دو فولدر به نام های Servers و Tools وجود دارند.

داخل پوشه Servers فایل های مروبط به نصب برنامه وجود دارد ولی ما با پوشه Tools کار داریم.

به داخل فولدر های زیر رفته و فایل SqlRun_Tools.msi را اجرا نمایید.
Tools\Setup\
را انتخاب نموده و با خیال راحت به نصب موارد ناقض اسکیو ال سرور 2005 بپردازید. Change Installed Components گزینه