PDA

View Full Version : حرفه ای: ثبت در جدول

saeeedft
شنبه 23 آبان 1388, 22:03 عصر
با سلام، دوستان فرض کنید دوتا جدول داریم، 1-دانشجو 2-وام
حالا جدول دانشجو فرض کنید دو فیلد به نام شماره دانشجویی(کلید اصلی) و نام داره و جدول وام هم شماره وام(کلید اصلی) و شماره دانشجویی(کلید خارجی) و مقدار وام، حالا من میخوام برای ثبت توی جدول وام این کار رو انجام بدم (جدول دوم)، ما توی فرم مربوط به وام دو تا تکست باکس داریم، یکی برای ثبت شماره دانشجویی و یکی برای مقدار وام، حالا من میخوام اول نام فرد توی تکس باکسی که مربوط به شماره دانشجویی میشه(که این فیلد کلید خاری ما است) جستجو بشه(که این جستجو توی جدول دانشجو انجام میشه) اگه همچین فردی با این نام باشه که عمل ثبت رو میشه انجام داد و اگه نباشه که نه، حالا اگه این فردی با این مشخصات باشه من میخوام عمل ثبت روانجام بدم، برای مقدار وام که مشکلی نیست ،اما برای شماره دانشجویی من میخوام فردی که نامش رو جستجو کردم، شماره دانشجوییش توی جدول وام ثبت بشه، من از کمبو باکس نمیخوام استفاده کنم، چون اینجوری به علت نام های زیاد دانشجویان زیاد قشنگ نمیشه( ای خدا مردم، دیگه از این ساده تر نمیتونستم بگم) ، دوستان ممنون میشم نظراتتونو بگید، این ممکنه برا خودتون هم پیش بیاد

saeeedft
شنبه 23 آبان 1388, 23:25 عصر
دوستان کسی نبود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sky_in_iran
یک شنبه 24 آبان 1388, 07:31 صبح
سلام دوست عزيز
پيشنهادي كه دارم اينه كه اگه كد دانشجو رو وارد مي كني بعده اينكه tab زدي رفتي تو textbox بعدي تو setfocus (اگه املاشو اشتباه نوشتم ببخشيد) textbox2 بريد و قبل هر كاري تو بانك جستجو كنيد اگه بود كه خوب مبلغ و بگيره و اگه اشتباه بود پيغام بده و برگرده به textbox قبلي . اگه نام خانوادگي وارد ميكني و نمي خواي از combo بهره ببري بهتره يه ليست زير textbox بزاري و visible مساوي false بكني ، بعد وارد كردن اسم ليست كسايي كه فاميلشون يكي تو ليست قرار بده بعد list.visible=true هركدومو خواست انتخاب كنه بعد بره مبلغ و وارد كنه

saeeedft
یک شنبه 24 آبان 1388, 08:30 صبح
سلام دوست عزيز
پيشنهادي كه دارم اينه كه اگه كد دانشجو رو وارد مي كني بعده اينكه tab زدي رفتي تو textbox بعدي تو setfocus (اگه املاشو اشتباه نوشتم ببخشيد) textbox2 بريد و قبل هر كاري تو بانك جستجو كنيد اگه بود كه خوب مبلغ و بگيره و اگه اشتباه بود پيغام بده و برگرده به textbox قبلي . اگه نام خانوادگي وارد ميكني و نمي خواي از combo بهره ببري بهتره يه ليست زير textbox بزاري و visible مساوي false بكني ، بعد وارد كردن اسم ليست كسايي كه فاميلشون يكي تو ليست قرار بده بعد list.visible=true هركدومو خواست انتخاب كنه بعد بره مبلغ و وارد كنه
lممنون، اما من نمیخوام شماره دانشجویی وارد بشه، من فقط میخوام توی یک تکس باکس نام طرفو وارد کنم، اگه این فرد وجود داشت بر اساس این نام ، کد این نام (یعنی شماره دانشجویی طرف) بره تو بانک ثبت شه

happy65_sh
یک شنبه 24 آبان 1388, 09:30 صبح
سلام
ميتوني از گريد ويو استفاده كني يعني با text change شدن textbox نامت نشون داده بشه در حالي كه در لود فرمت با اسمي دانشجوها پر شده است.بدين ترتيب ميتوني اگه دانشجويي وجود داشت اون را انتخاب كني و حتي به شماره اش هم دسترسي داشته باشي بدون اينكه دوباره نياز به selectCommand باشد.

sky_in_iran
یک شنبه 24 آبان 1388, 09:34 صبح
دوست عزيز در قسمت دوم گفتم اگه ميخواي نام خانوادگي بزني چه كار كن ببين براي اين كار راه زياده يكي و گفتم حتي مي توني تو textchang اين كارو بكني يا اينكه هم نام و بگيري و هم مبلغ بعد چك كني بستگي به كارت داره روشي كه من گفتم تنها راه حل نيست راه خيلي زياده انتخاب با شماست اين روش و گفتم كه شايد توبانكت مثلا احمدي 6 تا باشه خوب تو بايد همرو ليست كني تا كاربر انتخاب كنه به خاطر اين گفتم ليست بزار

user68
پنج شنبه 19 آذر 1388, 20:07 عصر
با سلام
من توی جدول کتاب فیلدی به اسم id دارم که همون شماره عضویت فرد ونباید خالی باشه ولی وقتی میخوایم یه کاربر رو ثبت کنیم نمیشه که این فیلد رو خودمون پر کنیم در واقع میخوایم سیستم خودش به ترتیب افراد ثبت نامی از شماره ی یک عدد بده چی کار باید کرد؟
با تشکر