PDA

View Full Version : سوال: دیدن نتیجه بعد از اجرای برنامه(فوری)

بانوی ایران
شنبه 23 آبان 1388, 23:33 عصر
سلام دوستان
من برنامه(الگوریتمی)در ++dev cنوشتم که عدد اول رو برام چا÷ کنه ولی وقتی runمیکنم خیلی سریع تصویر میره و من نتیجه رو نمیبینم
از()getchar هم استفاده کردم ولی فایده نداشت کسی میتونه کمک کنه؟

بانوی ایران
یک شنبه 24 آبان 1388, 00:16 صبح
راستی ازstdio.hاستفاده کردم
واسه همین ()getchar زدم()getch رو نمیخوند
stdio.hرو باید تغییر بدم یا compileram?اخه توی یه کام÷یوتر دیگه که استفاده کردم مشکل نداشت
از کجا بفهمم compileram چیه؟

shask00l
یک شنبه 24 آبان 1388, 00:24 صبح
bloodshed dev cpp یه کامپایلر cpp هستش که با دلفی نوشته شده . کد نوشتن توش یه خورده عجیب غریبه . ضمنا به همراهش ide هم عرضه میشه . نمونه کدهای devcpp رو دانلود کن . شاید اونا بتونن مشکلتو حل کنن

بانوی ایران
یک شنبه 24 آبان 1388, 00:42 صبح
یعنی بایدکدهای compiler رو تغییر بدم؟

kral_pontiac
یک شنبه 24 آبان 1388, 01:18 صبح
واسش یه متغیر مثل g تعریف کنید و بعد cout یه cin تعریف کنید
مثل :
cin>>g;
تا وقتی واسه g یه چیزی ندادی و اینتر نزدی صفحه میمونه !!!
این هم راهیه دیگه واسه خودش :دی

m.soleimani
یک شنبه 24 آبان 1388, 15:00 عصر
سلام دوستان
من برنامه(الگوریتمی)در ++dev cنوشتم که عدد اول رو برام چا÷ کنه ولی وقتی runمیکنم خیلی سریع تصویر میره و من نتیجه رو نمیبینم

با اضافه کردن هدر فایل
#include <stdlib.h>و استفاده از دستور
system("pause"); به احتمال زیاد مشکل شما حل می‌شه موفق باشید.

m.soleimani
یک شنبه 24 آبان 1388, 15:18 عصر
سلام دوستان

با اضافه کردن هدر فایل
#include <stdlib.h>و استفاده از دستور
system("pause"); به احتمال زیاد مشکل شما حل می‌شه موفق باشید.
دوست عزیز اگر مورد یاد شده مشکل شما را حل نکرد جایی برای ناراحتی نیست همه لذت برنامه نویسی به اینه که برنامه‌نویس‌ها چیزهایی را تولید می‌کنن که در دسترس‌شون قرار نداره می‌تونی از این تابع استفاده کنی و اون را به برنامه‌هات اضافه کنی موفق باشی.

#include<stdio.h>
void PauseConsole(void)
{
char ch;
scanf("%c", &ch);
}

aria_infinity
یک شنبه 24 آبان 1388, 15:34 عصر
سلام. شما هدر conio.h رو مثل اینکه تو برنامتون تعریف نکردین conio.h رو include کنید بعد از getch() استفاده کنید... اگر اینطور نبود از راهنمایی پاسخ قبلی استفاده کن...

بانوی ایران
دوشنبه 25 آبان 1388, 00:59 صبح
دوست عزیز اگر مورد یاد شده مشکل شما را حل نکرد جایی برای ناراحتی نیست همه لذت برنامه نویسی به اینه که برنامه‌نویس‌ها چیزهایی را تولید می‌کنن که در دسترس‌شون قرار نداره می‌تونی از این تابع استفاده کنی و اون را به برنامه‌هات اضافه کنی موفق باشی.

#include<stdio.h>
void PauseConsole(void)
{
char ch;
scanf("%c", &ch);
}

دوست عزیز ممنون با توصیه اولتون مشکلم حل شد
اما دومین راه حلتون رو نتونستم اجرا کنم
#include <stdio.h>
main(void)
من از این استفاده میکنم
main(viod) رو که تغییر میدم و به جاش void pauseconsole(void) میزارم نمیخونه
اصلا باید تغییرش بدم ؟

m.soleimani
دوشنبه 25 آبان 1388, 16:15 عصر
دوست عزیز ممنون با توصیه اولتون مشکلم حل شد
اما دومین راه حلتون رو نتونستم اجرا کنم
#include <stdio.h>
main(void)
من از این استفاده میکنم
main(viod) رو که تغییر میدم و به جاش void pauseconsole(void) میزارم نمیخونه
اصلا باید تغییرش بدم ؟
نه اشتباه استفاده کردین شما برای این‌که به روش دوم عمل کنید کافی هست که بالای هر برنامه‌ای که می‌نویسید این قسمت را اضافه کنید :

void PauseConsole(void);
این یعنی شما قصد دارید که یک تابع تعریف کنید که نه آرگومانی را به صورت ورودی دریافت می‌کنه و نه مقداری را بر می‌گردونه که اسمش هست PauseConsole.
و بعد از این‌که تابع main را تعریف کردین این دستورات را اضافه می‌کنید که البته شما اجباری به اقدام به این کار ندارید و از همو اول می‌تونستین که همه دستورات تابع مورد نظر را به جای اون پیش‌تعریف که گفته شد بنویسید و... بگذیم. در ضمن شما برای نوشتن هر برنامه به زبان ++C, C باید یک تابع به نام main داشته باشید که تابع شروع کننده برنامه شماست و در این‌جا نمی‌تونین که نام تابع main را تغییر بدین چون در این صورت برنامه شما اجرا نخواهد شد.
حالا تابع main خودتون را نوشتین و بعد از این‌که بلوک این تابع را توسط یه آکولاد بسته بستین
یه خط برین پایین و این قسمت را اضافه کنید :

void PauseConsole(void)
{
char ch;
scanf("%c", &ch);
}
این یعنی این که شما تابعی را نوشتین که قبلن پیش‌تعریفش را انجام دادین.
حالا روش استفاده از تابع مورد نظر که توسط شما نوشته شده :

PauseConsole();
هر قسمت از برنامه در تابع main که بخواهید امکان استفاده از این تابع را دارید و البته در توابع دیگر ولی با توجه به کاری که این تابع قرار انجام بده باید در آخرین خط تابع main ازش استفاده کنید البته اگر تابع main شما به صورت :

int main()
{
کدهای تابع
return 0;
}
نوشته شده باشه قبل از return قرار می‌گیره .
پ‌ن: امیدوارم که توضیح مناسبی داده باشم و شما بتونین از این تابع به خوبی استفاده کنین موفق باشید.