PDA

View Full Version : برنامه نویسی درگاه سری و موازی:(ویژوال سی شارپ دات نت)

Electronic
چهارشنبه 17 فروردین 1384, 21:59 عصر
دوستان کسی می دونه که تو #C دات نت چه طوری میشه به درگاه سری یا موازی دسترسی پیدا کرد و براش برنامه نوشت؟
ممنون.

ali_hadian
پنج شنبه 18 فروردین 1384, 06:32 صبح
سلام
راجع به MSCOMM مطالعه کنید

Electronic
پنج شنبه 18 فروردین 1384, 08:56 صبح
سلام
راجع به MSCOMM مطالعه کنید
خیلی ممنون.اما میشه بیشتر توضیح بدید.آخه من تو MSDN چیزی در موردش پیدا نکردم.اگه کتاب خوبی هم در این زمینه سراغ دارید ممنون می شم معرفی کنید.

ali_hadian
پنج شنبه 18 فروردین 1384, 12:13 عصر
اما میشه بیشتر توضیح بدی
فقط اسمش رو بلدم باهاش کار نکردم

آخه من تو MSDN چیزی در موردش پیدا نکردم
درست سرچ نکردی البته مثالهای MSDN راجه به C++ است خودت به C# تبدیلشون کن

Electronic
پنج شنبه 18 فروردین 1384, 23:32 عصر
درست سرچ نکردی البته مثالهای MSDN راجه به C++ است خودت به C# تبدیلشون کن
راستش برایVC هم چیز خاصی ننوشته.در ضمن من این کنترل MSCOMM رو دانلود کردم اما وقتیکه می خوام اونو به فرم اضافه کنم با پیغام خطا مواجه میشم و مثل اینکه کنترل باید Register بشه.حالا نمی دونم چه طوری این کار رو انجام بدم؟

Peyman_Ranjbar
جمعه 19 فروردین 1384, 02:21 صبح
دوستان کسی می دونه که تو #C دات نت چه طوری میشه به درگاه سری یا موازی دسترسی پیدا کرد و براش برنامه نوشت؟
ممنون.
برای این کار احتیاج به یه dll داری به نام inpout.dll که اجازه دسترسی به پورتهای سری و موازی رو با آدرس اون میده من با استفاده از این تابع تونستم یه لامپ رو خاموش یا روشن کنم ، فکر کنم کار شما رو هم راه بندازه :wink:
این هم نحوه استفاده از اون تابع

using System;
using System.Runtime.InteropServices;

public class PortAccess
{
[DllImport("inpout32.dll", EntryPoint="Out32")]
public static extern void Output(int adress, int value);
}

می گردم روی کامپیوترم اگه فایل dll رو پیدا کردم اینجا Upload می کنم.

موفق باشی :flower:

Electronic
جمعه 19 فروردین 1384, 12:59 عصر
ممنون.
برای این کار احتیاج به یه dll داری به نام inpout.dll که اجازه دسترسی به پورتهای سری و موازی رو با آدرس اون میده من با استفاده از این تابع تونستم یه لامپ رو خاموش یا روشن کنم ، فکر کنم کار شما رو هم راه بندازه :wink:
می گردم روی کامپیوترم اگه فایل dll رو پیدا کردم اینجا Upload می کنم.
موفق باشی :flower:
دستت طلا.خیلی ممنون.راستی غیر از این DLL تو خود Visualc#.net چنین امکانی وجود نداره.راستش من تو بعضی جاها یه سری کدهایی پیدا کردم که از کلاسهای خاصی مثل(System.Io.Ports) یا(ُSreialPor) استفاده کردن اما متاسفانه وقتی که کدها رو وارد برنامه می کنم این کلاسها شناخته نمی شن و خطای مفسر به وجود میاد.

Pooya_sh
جمعه 19 فروردین 1384, 14:44 عصر
در سی شارپ دانت 1 و 1.1 کلاسهایی به صورت ManagedCode یعنی مبتنی بر خود فریمورک برای کار با پورتها نداریم بهترین کار استفاده از ActiveX و DLL های موجوده که من فکر می کنم بهترینش همون MSCOMM باشه که دوستان گفتن برای استفاده از اون بهتر MSDN برای VS 6 رو مطالعه کنید به راحتی جواب میده کار کردن باهاش ساده است.
موفق باشید

Electronic
جمعه 19 فروردین 1384, 16:56 عصر
در سی شارپ دانت 1 و 1.1 کلاسهایی به صورت ManagedCode یعنی مبتنی بر خود فریمورک برای کار با پورتها نداریم بهترین کار استفاده از ActiveX و DLL های موجوده که من فکر می کنم بهترینش همون MSCOMM باشه که دوستان گفتن برای استفاده از اون بهتر MSDN برای VS 6 رو مطالعه کنید به راحتی جواب میده کار کردن باهاش ساده است.
موفق باشید
ممنون.یعنی اون کلاسهایی که اسم بردم مال خود C#.net نیست؟

Farhad.B.S
جمعه 19 فروردین 1384, 17:24 عصر
یعنی اون کلاسهایی که اسم بردم مال خود C#.net نیست؟
خیر ، این کلاس ها قراره در ورژن بعدی دات نت فریمورک (2.0) گنجانده بشه .

Electronic
جمعه 19 فروردین 1384, 23:53 عصر
خیر ، این کلاس ها قراره در ورژن بعدی دات نت فریمورک (2.0) گنجانده بشه .
دستت درد نکنه.حالا این نسخه ی جدید هنوز به بازار نیومده یا اینکه تو ایران وجود نداره.آخه تو بعضی از سایتها یه سری کد نوشتن که از این کلاسها استفاده می کنه.و همون طور که گفتید تو نسخه ی 2.0 دات نت وجود داره.

علیرضا مداح
شنبه 20 فروردین 1384, 00:42 صبح
هم اکنون نسخه بتای دات نت فریم ورک 2.0 و VS 2005 در سایت مایکروسافت عرضه میشود .

Peyman_Ranjbar
شنبه 20 فروردین 1384, 01:35 صبح
سلام
این هم فایل inpout32.dll
شرمنده دیر شد مشکل از ISP بود

برای استفاده از این بعد از refrence دادن به این فایل اون کلاس رو که تو پست قبلی گذاشته بودم رو به برنامه ات اضافه کن
این هم آدرس پورتهای سریال(به طور پیش فرض)
LPT1 : 378
LPT2 :278

البته به صورت Hexadecimal

موفق باشی :موفق:

Electronic
شنبه 20 فروردین 1384, 19:25 عصر
سلام
این هم فایل inpout32.dll
شرمنده دیر شد مشکل از ISP بود

برای استفاده از این بعد از refrence دادن به این فایل اون کلاس رو که تو پست قبلی گذاشته بودم رو به برنامه ات اضافه کن
این هم آدرس پورتهای سریال(به طور پیش فرض)
LPT1 : 378
LPT2 :278

البته به صورت Hexadecimal

موفق باشی :موفق:
ممنون دوست خوب دست درد نکنه.

M.GhanaatPisheh
شنبه 20 فروردین 1384, 19:41 عصر
پورت موازی :
http://www.programmersheaven.com/zone30/cat848/27402.htm

پورت سریال :
http://www.activexperts.com/activcomport/
http://www.planet-source-code.com/vb/scripts/ShowCode.asp?txtCodeId=635&lngWId=10

mohseng
شنبه 28 بهمن 1385, 07:10 صبح
بابا جان حالا این دی ال ال کجاست اگه میشه دوبا ره بزا رینش یا برا م میل کنید ممنون
mohsen_a47

iman_s52
دوشنبه 30 بهمن 1385, 08:29 صبح
در مورد اکتیو ایکس MSCOMM باید بگه که Register باید بشه
یعنی باید حتما سی دی Visual Studio 98رو بذاری و قسمت ActiveX رو تیک بزنی.
و در مورد C#2005 باید بگم که خودش کنترل Serial Port رو داره و راحت می تونی ازش استفاده کنی مثال هم در این مورد تویه CodeProject هست و می تونی راحت پیداش کنی.