PDA

View Full Version : اتصال دو بانک و نمایش در TreeView

zehs_sha
پنج شنبه 06 شهریور 1382, 16:42 عصر
بچه ها من دو بانک دارم که یکی نام رشته ودیگری نام کتاب است چگونه می توانم این دو بانک را
با دستور SQL به هم مرتبط کنم که هنگامی که در TreeView متصل کردم به من در ریشه نام رشته و در زیر ریشه ها نام کتاب ها را نشان دهد بچه ها من فقط دستور Sql را می خواهم.

پنج شنبه 06 شهریور 1382, 19:05 عصر
دو زیر برنامه بنویسین، اولی برای ایجاد ریشه های درخت ( رشته ) که با یک Select ساده از جدول نام رشته می تونین انجام بدین.... بعد از Add کردن یک گره در این قسمت، زیربرنامه دیگری را برای ایجاد فرزندهای اون ( نام کتاب ها ) فراخوانی کنید ( گره رو برای اون بفرستین ) و در زیر برنامه دوم دستور Select زیر را اجرا کنید : ( Field1 نام فیلدی که به رشته ارتباط دارد و Value مقداری است که هر بار برای Select می فرستید)

Select * From TableBook Where Field1=Value

zehs_sha
پنج شنبه 06 شهریور 1382, 22:28 عصر
نه نه من می خواهم این دو بانک را با کلید خارج و با یک دستور Sql داخل Dataset بنویسم

پنج شنبه 06 شهریور 1382, 23:07 عصر
منظورتون رو از اینکه با کلید خارج بشه، متوجه نشدم ولی اگر منظورتون اینکه دو جدول رو با هم الحاق کنین، با دستور INNER JOIN می شه این کار رو کرد.

zehs_sha
جمعه 07 شهریور 1382, 10:54 صبح
منظورم این است که این دو بانک با یک کلید خارجی به هم متصل است

S.Azish
جمعه 07 شهریور 1382, 12:26 عصر
Select T1.*, T2.* From Table1 T1 Inner Join Table2 T2 On T1.Key = T2.Key

روح اله معینی زاده
شنبه 15 شهریور 1382, 10:30 صبح
:lol: با سلام خدمت دوست گرامی

جوابی رو که مدیر بخش داده دیدم، ولی برام نامأنوس بود، ببین این به دردت نمی خوره:

SELECT t1.*, t2.* FROM t1 INNER JOIN t2 ON (t1.fieldx= t2.fieldx)

البته منظور شما از دو بانک نیز کمی مبهم است. یک بانک و دو جدول باز کمی آشنا به نظر می رسد، چون معمولا یک بانک داریم که داخل آن جداول مختلفی وجود دارد.

برای درست دیدن متن خارجی نیز Encoding صفحه رو Left to Right کن.

باز هم با این وجود سعی می کنم تا چند روز آینده یک مشابه سازی انجام بدم و براتون همین جا بذارم، ولی صبر لازم داره.

با احترام- خدانگهدار.