PDA

View Full Version : یک سوال درمورد WebService ها

Majid2003
پنج شنبه 06 شهریور 1382, 17:05 عصر
با سلام خدمت تمام بروبچه های سایت برنامه نویس
اول یه خبر که فکر کنم دسته اول باشه:
سایت <a href="www.iranasp.com>IranAsp</a> هک شد. توسط: Persian Hacker 2.
خب سوال من در رابطه با وب سرویس ها است.اینطوری که من متوجه شدم(که شاید درست نباشه!!)یک وب سرویس تشکیل شده از یک تعداد متد و متغیر و تابع و... که در اینترنت همیشه به صورت Online در دسترس برنامه های وب است که مثلا اگر سایت یاهو یک وب سرویس تبدیل ارزهای رایج در این آدرس(www.yahoo.com/webServices/WebService1.asmx)داشته باشه ما میتونیم از اون استفاده کنیم و در WebApplication سایت خودمون ازش استفاده کنیم.
حالا من میخوام بدونم این چه کاریه خب خودمون تمام توابع و متدها و... رو در WebApplication سایت خودمون درست میکنیم و هیچ احتیجی هم به یک WebService نداریم تازه سرعت اجرای WebApplication هم بالا تر میره.
لطفا منو در این زمینه راهنمایی کنید.
ازهمه شما دوستان متشکرم.
یا علی.

Vahid_Nasiri
پنج شنبه 06 شهریور 1382, 17:33 عصر
اول :

برای آدم های عقده ای که http://www.iranasp.com/ را هک کردند متاسفم!
اگر زورتان خیلی زیاد است سایت های آلمانی ها و یا ... را هک کنید.

--------------------------------

ثانیا :

یک وب سرویس اسمش رویش است! سرویس دهنده است. بله تبدیل چند واحد به هم صرفا نمایشی است ساده از توانایی یک وب سرویس. ارزش اصلی آن وقتی مشخص می شود که یک دیتابیس هم در کنار آن باشد و شما بتواند با استفاده از یک کلاینت نوشته شده برای آن شبیه به یاهو مسنجر از آن کوئری بگیرید.
ضمنا وب سرویس در اصل یک کامپوننت تحت وب محسوب می شود. برای مثال شما یک تابع عالی را طراحی می کنید و به صورت یک وب سرویس روی اینترنت می گذارید و از آن پول در می آورید ( هر چند شاید این حرفها اینجا زیاد معنی نداشته باشد..... )

و بحث اصلی آن در مورد انتقال کد به پلتفرم های مختلف است که اینجا عملی شده است. برنامه ی کلاینت و مصرف کننده ی یک وب سرویس تحت هر سیستم عاملی و به هر زبانی می تواند نوشته شود. این مورد واقعا مطلب مهمی محسوب می شود.