PDA

View Full Version : سوال: منظور از Server Name در قسمت شروع نرم افزار چیست

iranian-pc
یک شنبه 24 آبان 1388, 12:26 عصر
سلام دوستان من Sql Server 2005 را که نصب میکنم تا اجراش میکنم این پنجره ظاهر میشه و وقتی Cancel میکنم برنامه اجرا میشه ولی همه ی منو ها غیر فعال است
یه کتاب آموزش Sql Server دارم وقتی به این قسمت رسیده بود گفته بود در قسمت
Server Name باید نام سرورتون رو وارد کنید حالا منظور از این سرور نمیدونم چیه شما میدونید

http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=39834&stc=1&d=1258276944

happy65_sh
یک شنبه 24 آبان 1388, 12:58 عصر
از همون قسمت <Browse For more> را انتخاب كن و از قسمت local servers نام سرورت را انتخاب كن.

Mainar
یک شنبه 24 آبان 1388, 13:06 عصر
سلام.
servername اسم كامپيوتري هست كه database روشه.
اگه برنامت application باشه يعني ديتا بيس و برنامه روي يك كامپيوترن بايد اسم همون كامپيوتر رو بدي اما اگه ديتابيس روي يك كامپيوتر ديگه(سرور)باشه بايد اسم اونو بدي.
با كليك brows اسمو بهت نشون ميده.
موفق باشي.

Reza.ariyan
یک شنبه 24 آبان 1388, 14:35 عصر
سلام.
servername اسم كامپيوتري هست كه database روشه.

قسمت ServerName لزوما نام سرور فعلی نیست
اگر موتور MSSQL بروی یک کامپیوتر نصب بشه (مثل کامپیوتر خودت) به اون کامپیوتر Microsoft SQL Server میگن (یعنی سرویس دهنده MSSQL)
برنامه هایی که برای مدیریت این سرور وجود دارن زیاد هستن که مهم ترین اونها Microsoft Management Studio هست که به صورت پیشفرض با MSSQL نصب میشه

وقتی Management Studio رو باز میکنیم در اصل ما نرم افزاری رو باز کرده این که باهاش میخواهیم یک سرور MSSQL رو مدیریت کنیم(فرقی نمیکنه که این سرور Local هست یا شبکه)
پس در قسمت ServerName نام سروری رو وارد میکنیم که میخواهیم اونو مدیریت کنیم
صورت کلی -- Server Name = Server\SQLVERSION
مثال :
برای مدیریت سرورLocal (کامپیوتر خودمون) : Server Name =Localhost
برای مدیریت سرورLocal با MSSQLEXPRESS این : Server Name =Localhost\SQLEXPRESS
حتی در قسمت ServerName میتوان IP سرور مورد نظر رو هم وارد کرد
برای مثال :
برای مدیریت سرورLocal (کامپیوتر خودمون) : Server Name =127.0.0.1
برای مدیریت سرور در شبکه با آی پی 192.168.0.1 : Server Name : 192.168.0.1
برای مدیریت سرور در شبکه با دامین sql.barnamenevis.org میشود : Server Name =sql.barnamenevis.org یا هر دامین دیگری

*در صورتی که میخواهید به سرور دیگری(به غیر از Local) متصل شوید باید Authentication را به SQLSERVER Athentcation تغییر دهید

امیدوارم که کامل بوده باشه

iranian-pc
یک شنبه 24 آبان 1388, 21:31 عصر
سلام خیلی ممنون از جواب هاتون ولی وقتی دکمه ی Browse رو میزنم توی هیچ کدم از گزینه ها هیچی نیست چیکار بکنم ؟؟؟؟؟؟؟؟

http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=39861&stc=1&d=1258309853

Reza.ariyan
دوشنبه 25 آبان 1388, 19:48 عصر
:عصبانی:
یه راه دیگه
تو سرویس هات دنبال SQL بگرد و عبارت داخل پرانتزش میشه نام سرورت
عکسش رو هم گذاشتم
مثال :

SQLSERVER(MSSQLSERVER)
SQLSERVER(MSSQLEXPRESS)
and ...

پس اسم سرورت میشه نام کامپیوتر +\+ هرچی تو پرانتز هست
Ariyan-PC\MSSQLSERVER