PDA

View Full Version : تشخيص سخت افزار قبل از نصب بر روي سيستم عامل نصب

سعید صابری
یک شنبه 24 آبان 1388, 18:48 عصر
سلام دوستان

اگر اشتباه نكنم هر سخت افزار يك حافظه (يا همچنين چيزي) داره كه اطلاعات در مورد اون سخت افزار انجا ذخيره شده است.

اساتيد كسي راهي سراغ داره كه بدون استفاده از API يعني موقعي كه سخت افزار به صورت نرم افزاري درايور آن بر روي سيستم عالم نصب نشده به نام و مدل آن دسترسي پيدا كرد؟

ممنون از راهنمايي

vcldeveloper
یک شنبه 24 آبان 1388, 19:38 عصر
من متوجه منظورتون نشدم!

Felony
یک شنبه 24 آبان 1388, 20:09 عصر
من متوجه منظورتون نشدم!

فکر کنم منظورشون دسترسی به اطلاعات بایوس یک سخت افزار خاص هست مثلا دیسک سخت به تنهایی دارای یک بایوس هست که اطلاعات مربوط به کمپانی سازنده و سال و سری ساخت و سریال و راه اندازی که بایوس مادربرد بتونه باهاش ارتباط برقرار کنه روش هست که این اطلاعات رو میشه از تو Setup مادربرد مشاهده کرد ، البته حدس میزنم منظورشون این باشه و مطمئن نیستم .

سعید صابری
یک شنبه 24 آبان 1388, 20:23 عصر
فکر کنم منظورشون دسترسی به اطلاعات بایوس یک سخت افزار خاص هست مثلا دیسک سخت به تنهایی دارای یک بایوس هست که اطلاعات مربوط به کمپانی سازنده و سال و سری ساخت و سریال و راه اندازی که بایوس مادربرد بتونه باهاش ارتباط برقرار کنه روش هست که این اطلاعات رو میشه از تو Setup مادربرد مشاهده کرد ، البته حدس میزنم منظورشون این باشه و مطمئن نیستم .

دقيقا منظورم همينه

ممنون

vcldeveloper
دوشنبه 25 آبان 1388, 00:01 صبح
برای این قبیل امور باید درایور Kernel Mode بنویسید. برنامه های عادی که در ویندوز اجرا می کنید، در User Mode اجرا میشند، و هیچ دسترسی مستقیمی به سخت افزار ندارند.
برای نوشتن درایور Kernel Mode ویندوز باید با زبان برنامه نویسی C که بخش عمده ویندوز با آن نوشته شده، و با چگونگی کارکرد سیستم عامل ویندوز، و ساختار درایورهای آن آشنا باشید. مایکروسافت برای توسعه دهندگان درایورهای Kernel Mode بسته ایی با نام DDK ارائه میکنه که حاوی ابزارها، مثال ها، و مستندات لازم برای تولید درایورهای Kernel Mode هست.

سعید صابری
دوشنبه 25 آبان 1388, 15:58 عصر
ممنونم
اگه بيشتر توضيح بدين ممنون ميشم