PDA

View Full Version : چند تا سوال ابتدایی در مورد برنامه نویسی PHP

Maryam_y_m
دوشنبه 25 آبان 1388, 09:02 صبح
1- برای برنامه نویسی PHP از چه محیط Development ای باید استفاده کرد؟
2- آیا سایتی که در وب سرور لینوکسی هاست می شود باید PHP باشد؟
3- آیا برای تولید گزارش باید از ابزار خاصی استفاده کرد؟
4- آیا پایگاه داده پیشنهادی mysql است؟
لطفا هر مورد دیگری که به نظر شما در ابتدای کار لازم است را ذکر کنید.
با تشکر

10david
سه شنبه 26 آبان 1388, 08:28 صبح
1- برای برنامه نویسی PHP از چه محیط Development ای باید استفاده کرد؟
2- آیا سایتی که در وب سرور لینوکسی هاست می شود باید PHP باشد؟
3- آیا برای تولید گزارش باید از ابزار خاصی استفاده کرد؟
4- آیا پایگاه داده پیشنهادی mysql است؟
لطفا هر مورد دیگری که به نظر شما در ابتدای کار لازم است را ذکر کنید.
با تشکر

1- تو هر محیط متنی میشه نوشت من از Dream Viewer CS4 استفاده میکنم
2-آره
3-نه
4-آره

hajielias@gmail.com
سه شنبه 26 آبان 1388, 08:59 صبح
سلام دوست عزیز
برای نوشتن کد php از ادیتور Nusphere اگه بتونی استفاده بکنی حرف نداره چرا که این ادیتور مخصوص php ساخته شده که همراه خودش help کاملی از php داره.
در مورد سوال دوم شما: اینکه سرور لینوکس میتونه php رو هم ساپورت کنه و هیچ مشکلی با اون نداره.
برای تولید گزارش شما باید مسلط به دستورات sql باشید و فرق نمی کنه که با چه بانکی کار می کنید.
استفاده از My Sql هم به علت اینکه خیلی ساده و روان است خیلی خوب با دستورات PHP ست میشه پیشنهاد می کنیم که استفاده کنید. وگرنه شما می تونید از هر بانکی استفاده کنید.

Maryam_y_m
سه شنبه 26 آبان 1388, 09:15 صبح
ممنون از جوابهای دوستان،
یه سوال دیگه
من میخوام یه وبسایت رو برنامه نویسی کنم که روی سرور لینوکسی و با پایگاه داده mysql هاست میشه، آیا حتما باید در محیط لینوکس برنامه نویسی رو انجام بدم؟ و یا میتونم روی ویندوز و با mysql تحت ویندوز برنامه بنویسم و برای تستش فقط روی لینوکس برم؟

آیا PHP امکان ftp فایلها و دانلود و آپلود را میدهد و یا نیاز به نصب کامپوننت خاصی دارد؟

s_salavati2002
سه شنبه 26 آبان 1388, 12:46 عصر
ممنون از جوابهای دوستان،
یه سوال دیگه
من میخوام یه وبسایت رو برنامه نویسی کنم که روی سرور لینوکسی و با پایگاه داده mysql هاست میشه، آیا حتما باید در محیط لینوکس برنامه نویسی رو انجام بدم؟ و یا میتونم روی ویندوز و با mysql تحت ویندوز برنامه بنویسم و برای تستش فقط روی لینوکس برم؟

آیا PHP امکان ftp فایلها و دانلود و آپلود را میدهد و یا نیاز به نصب کامپوننت خاصی دارد؟
دوست عزیز php ، کراس پلتفرمه یعنی رو همه سیستم ها کار می کنه ، برای تست هم نیازی به لینوکس نداری و تقریبا همیشه نتایجش با ویندوز یکیه به جز در موارده نادر که باگ داشته باشه
برای تست می تونه از یکی از WAMP های موجود استفاده کنی مثل Wamp Server و ... که همه اینا رو یکجا داره
بله php امکان ftp و آپلود و می ده در دانلود هم می تونه دخالت کنه ولی در حالت کلی دانلود ربطی به php نداره

fafa_2000
سه شنبه 26 آبان 1388, 22:00 عصر
1-بهترین نرم افزار dreamweaver
2-
3-خیر
4-بله