PDA

View Full Version : تعریف user "sa در sql 2005

reza3reza3
دوشنبه 25 آبان 1388, 17:15 عصر
سلام
نسخه استاندارد sql 2005 رو نصب کردم ولی چون( در مرحله ای از نصب که دو گزینه windows و sql که مربوط به sa می شه) گزینه windows رو انتخاب کردم حالا وقتی sql رو اجرا می کنم و می خواهم با sql اتصال برقرار کنم و بانکها رو اونجا attach کنم چون اون گزینه رو در حین نصب انتخاب نکردم خطا می گیره و پیغام می ده که نمی تونم وارد شم و بانکهایی که attach کردم توvisual studio خطای sa میگیره.
دوستان لطفا راهنمایی کنند که چطوری گزینه sql coonection و sa رو بتونم فعال کنم تا با اون وارد 2005 sql بشم.
آیا باید یه login جدید با نام sa تعریف کنم .
درضمن وقتی روی گزینه security راست میکنم ومی خواهم user جدید در قسمت sql ایجاد کنم خطا می ده.
با تشکر

Reza.ariyan
دوشنبه 25 آبان 1388, 18:34 عصر
اگه از قبل sa رو تو نصب فعال نکرده باشی این کارو کن
به ManagementStudio برو >
به اینجا

Security >> Logins

بروی sa دابل کلیک کن تا پنجره Properties باز بشه
تو قسمت General میتونی پسوردش رو عوض کنی (در حالت عاددی 123 هست)
تو قسمت Status میتونی این Login رو فعال کنی (یه گزینه به اسم : Login که دو انتخابی هست که یکی Enabled هست)

reza3reza3
دوشنبه 25 آبان 1388, 18:59 عصر
اگه از قبل sa رو تو نصب فعال نکرده باشی این کارو کن
به ManagementStudio برو >
به اینجا

Security >> Logins

بروی sa دابل کلیک کن تا پنجره Properties باز بشه
تو قسمت General میتونی پسوردش رو عوض کنی (در حالت عاددی 123 هست)
تو قسمت Status میتونی این Login رو فعال کنی (یه گزینه به اسم : Login که دو انتخابی هست که یکی Enabled هست)

ممنون
رفتم Enabledکردم و دوباره sql رو اجرا کردم ولی باز تو اتصال با sql فعال نیست و تغییری نکرد:متفکر:

Reza.ariyan
دوشنبه 25 آبان 1388, 19:17 عصر
چه خطایی میده ؟
متن Exeption اوون رو کامل بزار لطفا
در ضمن باید کار دیگه ای هم بکنی
به Databas که ساختی بری و تو قسمت Security مربوط به بانکت و قسمت Users باید این User رو Add کنی
برای این کار راست کلیک کن رو Users و New User رو انتخاب کن و تو پنجره ای که باز میشه تو قسمت Login Name : دکمه ... روبروییش رو بزن تا پنجره Select Login باز بشه
از پنجره Select Login دکمه Brows رو بزن و Login با نام sa رو تیک بزن و بعد ok , ok رو بزن
در حالی که تو پنجره Database User هستی از قسمت Schemas owned by this user: گزینه db_Owner رو انتخاب کن و از قسمت Database role membership: هم db_Owner رو انتخاب کن

reza3reza3
دوشنبه 25 آبان 1388, 22:28 عصر
با تشکر
sa رو فعال کردم و می تونم با sa وارد بشم ولی باز برنامه ها رو که تو یه سیستم دیگه نوشته شده و من می خوام اجرا کنم البته بعد از attach یا از user 'sa خطا می گیره یا به آدرس بانک در حالی که برنامه در سیستم دیگه فقط با یه attach اجرا شد.
چه تنظیماتی باید در sql انجام بدم تا بعد از attach کردن بانک برنامه بدون هیچ تغییر در کد اجرا بشه .آیا شدنیه یا باید حتما coonection string رو در visual studio و در هر سیستم باید تغییر بدم:متفکر:
لطفا راهنمایی کنید:افسرده:
تصویر خطا هنگام اتصال به بانک:

Reza.ariyan
دوشنبه 25 آبان 1388, 22:40 عصر
روی هر سیستمی Connection String باید تغییر کنه
ولی میتونی Connection String رو تو app.config بذاری که وقتی سیستم رو عوض کردی فقط app.config رو تغییر کوچکی بدی

یا تو اولین لود برنامه اطلاعات Connection String رو از کاربر بپرسی
و بعد اونو تو یه فایل XML ذخیره کنی و تو لود های بعدی Connection String رو از این فایل بخونی
به عکس زیر یه نگاهی بنداز

donya100
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 13:09 عصر
چه خطایی میده ؟
متن Exeption اوون رو کامل بزار لطفا
در ضمن باید کار دیگه ای هم بکنی
به Databas که ساختی بری و تو قسمت Security مربوط به بانکت و قسمت Users باید این User رو Add کنی
برای این کار راست کلیک کن رو Users و New User رو انتخاب کن و تو پنجره ای که باز میشه تو قسمت Login Name : دکمه ... روبروییش رو بزن تا پنجره Select Login باز بشه
از پنجره Select Login دکمه Brows رو بزن و Login با نام sa رو تیک بزن و بعد ok , ok رو بزن
در حالی که تو پنجره Database User هستی از قسمت Schemas owned by this user: گزینه db_Owner رو انتخاب کن و از قسمت Database role membership: هم db_Owner رو انتخاب کن
منم همین مشکلو دارم . این راهو هم رفتم ام در پنجره Database User یک نام هم برای user میخواد که اگه خالی بگذارم خطا میگیره . هر اسمی هم میدم قبول نمی کنه !!!