PDA

View Full Version : property

sara_mp
دوشنبه 25 آبان 1388, 22:54 عصر
اگر یه بنده خدا بتونه به من property یا همون getو setرو یاد بده خیلی ممنون میشم چون هرچی کتاب یا مطالب تون این فرم رو می خونم متوجه نمیشم اگه میشه با یه مثال کاربردی توضیح بدید.

اَرژنگ
دوشنبه 25 آبان 1388, 23:02 عصر
اگر یه بنده خدا بتونه به من property یا همون getو setرو یاد بده خیلی ممنون میشم چون هرچی کتاب یا مطالب تون این فرم رو می خونم متوجه نمیشم اگه میشه با یه مثال کاربردی توضیح بدید.

یادگرفتن نداره، فقط استفاده‌اش کن.
به عنوان مثال فرض کن یک دانشجو چه خصوصیاتی دارد (تاریخ تولد ، اسم ،فامیل).
حالا یک کلاس Student بساز و این خصوصیات را درش پیاده کن، (یا اینکه تا هر جاش که تونستی پیش بری برو ، بدش بزارش اینجا عینی با هم بریم جلو).
فقط کلاس دانشجو را بسازیا نه یک کنسول اپلیکیشن!

shadi khanum
سه شنبه 26 آبان 1388, 09:01 صبح
وقتی یه کلاس داری که یه Attribute داره که نمیخای public باشه و همچنین نمیخای Private باشه چون میخای به کاربر اجازه بدی که بهش مقدار بده باید واسش Property تعریف کنی! get و Set هم Accessor واسه این کاره!
مثلا یه کلاس داری که مساحت دایره رو حساب میکنه، Attribute شعاع رو مثلا باید واسش Property بنویسی که هم کاربر بتونه بش مقدار بده و هم یه سری محدودیت ها بتونی روش بذاری که منفی نتونه وارد کنه.

Public Class measure
Private rad As Integer
Property Radious() As Integer
Get
Radious = rad
End Get
Set(ByVal value As Integer)
If value < 0 Then
rad = 1
Else
rad = value
End If
End Set
End Property
End Class

اَرژنگ
سه شنبه 26 آبان 1388, 09:05 صبح
مثال کاربردی :
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=849782#post849782