PDA

View Full Version : سوال: گرفتن رویداد زمانی که cell ویرایش می شود

ameysams
سه شنبه 26 آبان 1388, 01:22 صبح
با سلام خدمت دوستان ،موقع ویرایش یک سلول datagridview کدام رویداد اتفاق می افتد؟؟

mgh64120
سه شنبه 26 آبان 1388, 14:55 عصر
رويداد CellBeginEdit در آغاز ويرايش و CellEndEdit در پايان ويرايش زخ ميدهند.:چشمک:

ameysams
سه شنبه 26 آبان 1388, 22:56 عصر
رويداد CellBeginEdit در آغاز ويرايش و CellEndEdit در پايان ويرايش زخ ميدهند.:چشمک:
نه ،منظورم در حین ویرایشه یعنی یه چیزی مابین این دوتا:متفکر:

mgh64120
سه شنبه 26 آبان 1388, 23:22 عصر
دوست عزيز مابين اين دو تا رويداد هيچ رويداد ديگه اي وجود نداره كه عمل ويرايش سلول رو كنترل بكنه!
ميتونم بپرسم اون رو براي چي ميخواين؟:متفکر:

sh2007
چهارشنبه 27 آبان 1388, 07:30 صبح
آين تايپيك رو ببين بد نيست
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=190368

ameysams
چهارشنبه 27 آبان 1388, 19:41 عصر
دوست عزيز مابين اين دو تا رويداد هيچ رويداد ديگه اي وجود نداره كه عمل ويرايش سلول رو كنترل بكنه!
ميتونم بپرسم اون رو براي چي ميخواين؟:متفکر:
یکی از ستون های ما فرمت عددی داره (اعداد سه رقم سه رقم با ، جدا شده اند )حالا اگر کاربر بخواهد دستی یک سطر جدید ایجاد کند زمان وارد کردن اعداد در آن سلول فرمت رعایت نمی شود؟؟! اگر رویدادی که گفتم وجود داشت شاید می تونستیم یه کاری بکنیم
با تشکر

sh2007
پنج شنبه 28 آبان 1388, 10:31 صبح
اتفاقا من هم مشكل توي تايپ اعداد دارم يا مثلا تاريخ اگه تاريخ رو درست وارد نكني هنگام ويرايش پيغام بده يه برنامه رو كه با دات نت نوته شده بود exe اون رو البته ديدم وقتي مي اومدي تاريخ رو اشتباه وارد مي كردي يه پيغام خطا يا آيكن خطر زرد رنگ سمت راست رديف گريد مي اومد خيلي جالب بود پس مي شه حين ويرايش كنترل كرد اما چطوري دوستان لطف كنن اينو بگن

mina.net
پنج شنبه 28 آبان 1388, 12:39 عصر
یکی از ستون های ما فرمت عددی داره (اعداد سه رقم سه رقم با ، جدا شده اند )حالا اگر کاربر بخواهد دستی یک سطر جدید ایجاد کند زمان وارد کردن اعداد در آن سلول فرمت رعایت نمی شود؟؟! اگر رویدادی که گفتم وجود داشت شاید می تونستیم یه کاری بکنیم
با تشکر
فرمت ستون مورد نظرت رو #,###;#,### بزار درست می شه.

ameysams
پنج شنبه 28 آبان 1388, 15:45 عصر
فرمت ستون مورد نظرت رو #,###;#,### بزار درست می شه.
این حرف شما موقع لود شدن فرم درسته ولی وقتی دستی بخواهیم یک رکورد جدید ایجاد کنیم یا حتی رکور فعلی را ویرایش کنیم فرمت حفظ نمیشه مثلاً در کد زیر :

Private Sub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load
DataGridView1.Columns(0).CellTemplate.Style.Format = "#,###;#,###"
DataGridView1.Rows.Add(2222222, 44444444)

End Sub
وقتی فرم لود میشه ستون اول فرمت داره ولی اگر بخواهیم همین ستون را ویرایش کنیم یا رکورد جدیدی اضافه کنیم فرمت از بین میره!؟؟:ناراحت: