PDA

View Full Version : مبتدی: نمایش فیلد های چند جدول رابطه ای در GridView

vahid dot net
سه شنبه 26 آبان 1388, 12:50 عصر
با سلام
آیا با Sqldatasource و Gridview می توان نتیجه یک Query رابطه ای نوشته شده در StoreProcedure را نمایش داد .
من موفق به انجام این کار نشدم . لطفا مرا راهنمایی کنید

Mostafa_Dindar
سه شنبه 26 آبان 1388, 12:59 عصر
در ويزارد Configure Data Source در مرحله How would you like to retrive data from your database گزينه اول رو انتخاب كني يعني گزينه Specify a custom sql statement or stored procedure

vahid dot net
سه شنبه 26 آبان 1388, 13:37 عصر
با تشکر
من مشکلی در تنظیم Sqldatasource ندارم مشکل من اینه که داده های بازگشتی توی DataGrid نمایش داده نمی شن

Mostafa_Dindar
سه شنبه 26 آبان 1388, 13:42 عصر
با تشکر
من مشکلی در تنظیم Sqldatasource ندارم مشکل من اینه که داده های بازگشتی توی DataGrid نمایش داده نمی شن
شايد كوئري شما ركوردي رو برنميگردونه ! گزينه Test Query رو امتحان كردين ركورد برميگردوند ؟

vahid dot net
سه شنبه 26 آبان 1388, 13:45 عصر
بله امتحان کردم . رکورد ها رو نمایش میده

Mostafa_Dindar
سه شنبه 26 آبان 1388, 14:09 عصر
آيا گريد ويو شما ستونهايي متناظر با نام ركودهاي كوئري شما داره ؟ اگه نداره بايد Add كنين.

راه بهتر اينه كه اين كار رو با يكGridView و يك SqlDataSource جديد امتحان كنيد

vahid dot net
پنج شنبه 28 آبان 1388, 10:45 صبح
آره داره حتی از یک Grid جدید نیز استفاده کردم اما فایده ای نداشت

Mostafa_Dindar
پنج شنبه 28 آبان 1388, 11:06 صبح
آره داره حتی از یک Grid جدید نیز استفاده کردم اما فایده ای نداشت
با توجه به اينكه شما مطمئن هستيد StoredProcedure شما ركورد برميگردونه آيا مشكل شما صرفا در مواردي هست كه از Stored Procedure هاي استفاده ميكنيد كه Query اون رابطه اي هست (با توجه به اولين پستتون) در ديگر موارد شما مشكلي نداريد؟ اگر جوابتون مثبته ( يعني ميتونيد با Stored Procedure اي كه Query اون رابطه اي نيست به ديتاگريد Bind كنيد ) غير طبيعي هست .

mohammad.sakhidel
پنج شنبه 28 آبان 1388, 11:12 صبح
دوست عزیز مراحل کار همونایی بود که گفته شد :
1. یک GridView خالی تو صفحه قرار بده.
2. یک SqlDataSource در صفحه قرار بده و خاصیت DataSourceId کنترل GridView رو با آی دی اون SqlDataSource تنظیم کن.
3. در Design صفحه روی فلش SqlDataSource کلیک کن و گزینه Configure Datasource رو انتخاب کن و از طریق گزینه اول و QueryBuilder کوئری خودتو بساز و ...
4.دیالوگی اگه ظاهر شد yes رو بزن اونوقت دیگه نیازی نیست خودت بصورت دستی Columns گریدویو رو تنظیم کنی.
موفق باشی

Mostafa_Dindar
پنج شنبه 28 آبان 1388, 11:38 صبح
.
4.دیالوگی اگه ظاهر شد yes رو بزن اونوقت دیگه نیازی نیست خودت بصورت دستی Columns گریدویو رو تنظیم کنی.
موفق باشی
تا جايي كه من ميدونم مشكلش Column نيست . ميگه نحوه استفاده از اونها رو بلده . مطمئن هست كه Query ايشون ركورد هم برميگردونه . گريد رو هم به SqlDataSource بايند ميكنه . ولي گريد خالي هست !!!؟؟؟

parsaei
سه شنبه 02 اسفند 1390, 18:49 عصر
عجییبه چرا کسی جواب این سوال را نداده؟!! منم دقیقا همین مشکل را دارم و بدجوری گیر کردم. لطفا راهنمایی کنید