PDA

View Full Version : استفاده از کامپوننت لاگین در دات نت 2 فوری

rezazd
سه شنبه 26 آبان 1388, 15:23 عصر
سلام من میخوام از لاگبن خود ای اس پی دات نت 2.0 استفاده کنم مشکل اینه که خودش یه دیتا بیس در app_data میسازه ولی من لازم دارم که این موارد رو در دیتا بیس خودم هندل کنم و بو رای هر کاربر صورت حساب مربوط به خودشو نشون بدم لطفا راهنمایی کنید که از چه راهی میشه دیتای این کنترل های مربوط به لاگین و یوزر و.... رو برگردوند به دیتا بیسی که روی هاست خریدم ؟ اونهم اس کیوال 2005 و دات نت 3.5 روش نصبه

Mostafa_Dindar
سه شنبه 26 آبان 1388, 15:27 عصر
با اجراي aspnet_regsql.exe در مسير C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727

اگه جستجو كني كلي مطلب پيدا ميكني

mohammad.sakhidel
سه شنبه 26 آبان 1388, 17:38 عصر
روشی که من استفاده می کنم اینه که اطلاعات کاربر مثل userName, password, email, questio رو در خود بانک ASPNETDB.mdf ذخیره میکنم و اطلاعات دیگه کاربر (مثل نام و نام خانوادگی و ...) در همون بانک و در جداولی که خودم بهش اضافه می کنم قرار می دم که کاملاً راحتم باهاش. اگه مشکل داشتی بگو تا یه نمونه کد برای ایجاد کاربر برات بذارم. موفق باشی.

mohsen_f_b
سه شنبه 26 آبان 1388, 21:50 عصر
روشی که من استفاده می کنم اینه که اطلاعات کاربر مثل userName, password, email, questio رو در خود بانک ASPNETDB.mdf ذخیره میکنم و اطلاعات دیگه کاربر (مثل نام و نام خانوادگی و ...) در همون بانک و در جداولی که خودم بهش اضافه می کنم قرار می دم که کاملاً راحتم باهاش. اگه مشکل داشتی بگو تا یه نمونه کد برای ایجاد کاربر برات بذارم. موفق باشی.

سلام
می تونم درخواست کنم یک نمونه بزارید.
ممنون می شم.

باتشکر

rezazd
چهارشنبه 27 آبان 1388, 12:42 عصر
با اجراي aspnet_regsql.exe در مسير C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727

اگه جستجو كني كلي مطلب پيدا ميكني

با تشکر من میخوام این امکان روی هاست فعال بشه و طبیعی است که روی هاست امکان اجرای این دستور رو ندارم جستجو هم کردم که سئوال پرسیدم احتملا باید روی وب کانفیک کار کنم

rezazd
چهارشنبه 27 آبان 1388, 12:44 عصر

از پاسختون متشکرم اما وقتی که من یک دیتا بیس روی هاست خریدم و کلی پولشو دادم چرا باید یک ASPNETDB.mdf حداقل 10 مگابایتی هم به پروزه ام تحمیل کنم ؟
بعد اش هم هر کار راحتی لزوما بهترین نیست

als_1360
چهارشنبه 27 آبان 1388, 17:08 عصر
توی وب کانفیگ روی این قسمت باید کار کنی کلیه تنظیمات مربوط به ممبر شیپ ها و رولها رو می تونی در اینجا تغییر بدی

<membership>
<providers>
<remove name="AspNetSqlMembershipProvider" />
<add connectionStringName="MembersConnectionString" enablePasswordRetrieval="false"
enablePasswordReset="true" requiresQuestionAndAnswer="false"
applicationName="/" requiresUniqueEmail="false" minRequiredPasswordLength="1"
minRequiredNonalphanumericCharacters="0" passwordFormat="Hashed"

maxInvalidPasswordAttempts="5" passwordAttemptWindow="3" passwordStrengthRegularExpression=""
name="AspNetSqlMembershipProvider" type="System.Web.Security.SqlMembershipProvider, System.Web, Version=2.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=b03f5f7f11d50a3a" />
</providers>
</membership>

mohammad.sakhidel
چهارشنبه 27 آبان 1388, 18:11 عصر
از پاسختون متشکرم اما وقتی که من یک دیتا بیس روی هاست خریدم و کلی پولشو دادم چرا باید یک ASPNETDB.mdf حداقل 10 مگابایتی هم به پروزه ام تحمیل کنم ؟
بعد اش هم هر کار راحتی لزوما بهترین نیست

شاید من اشتباه میکنم ولی دوست عزیز مگه در استفاده از MemberShip برای مدیریت کاربران و نقش ها و Rules از این دیتابیس (ASPNETDB.mdf) استفاده نمیشه؟

als_1360
چهارشنبه 27 آبان 1388, 19:29 عصر
دوست عزیز به این قسمت توجه کنید

<add connectionStringName="MembersConnectionString"
شما می تونید کانکشن رو عوض کنید و به کانکشکن خودتون رو معرفی کنید.
و البته باید تیبل و استورد پروسیجرهای مورد نیاز رو توی دیتا بیستون بگذارید.

mohammad.sakhidel
پنج شنبه 28 آبان 1388, 10:48 صبح
دوست عزیز به این قسمت توجه کنید

<add connectionStringName="MembersConnectionString"شما می تونید کانکشن رو عوض کنید و به کانکشکن خودتون رو معرفی کنید.
و البته باید تیبل و استورد پروسیجرهای مورد نیاز رو توی دیتا بیستون بگذارید.
به جای این کارا توصیه می کنم از Membership خود ASP.Net استفاده کنین و تیبلاتون رو به همون دیتابیس اضافه کنین.

als_1360
پنج شنبه 28 آبان 1388, 11:10 صبح
دوست عزیز نکته اینجاست که رفیقمون نمی خواد دوتا دیتا بیس بذاره

mohammad.sakhidel
پنج شنبه 28 آبان 1388, 11:15 صبح
دوست عزیز نکته اینجاست که رفیقمون نمی خواد دوتا دیتا بیس بذاره
دوست من مثل اینکه منظورمو متوجه نشدین ، فقط یک دیتابیس اونم ASPNETDB.mdf فقط تیبل ها و استوردپروسیجرهای خودمون رو بهش اضافه می کنیم. اونوقت برای مدیریت کاربران و نقش ها و ... هم از کلاس هایی که مایکروسافت ساخته استفاده می کنیم.

als_1360
پنج شنبه 28 آبان 1388, 11:18 صبح
دوست من مثل اینکه منظورمو متوجه نشدین ، فقط یک دیتابیس اونم ASPNETDB.mdf فقط تیبل ها و استوردپروسیجرهای خودمون رو بهش اضافه می کنیم. اونوقت برای مدیریت کاربران و نقش ها و ... هم از کلاس هایی که مایکروسافت ساخته استفاده می کنیم.

آره اینم روش خوبیه فکر می کنم از روشی که من گفتم بهتر باشه
ممنون از نظرتون

mohammad.sakhidel
پنج شنبه 28 آبان 1388, 11:21 صبح
این تصویر دیتابیس منه ، البته اگه مشکلی داره لطفاً بگین.