PDA

View Full Version : سوال: اعلان خطا در اجرای sql 2005

reza3reza3
چهارشنبه 27 آبان 1388, 13:16 عصر
سلام
sql 2005 رو تازه نصب کردم وقتی اجرا می کنم و دکمه connection رو برای ورود می زنم پیغام خطا می ده با هر دو حالت windows authentication و sql server authentication ولی وقتی sever name رو تغییر می دم برنامه اجرا می شه .
لطفا راهنمایی کنید مشکل رو چطوری برطرف کنم .
پیغام خطا :

zoho1381
چهارشنبه 27 آبان 1388, 15:31 عصر
منم همین مشکل رو دارم و خیلی وقته که دارم سعی می کنم VS و SQL server نصب کنم. ولی با sql مشکل دارم. یعنی کانکت نمیشه و ارور میده! اگرچه قبلا من قبلا باهاش کار کردم. اگرچه خودم نصبش نکرده بودم. ولی ما هیچ تنظیماتی انجام نمیدادیم! میشه یکی توضیح بده.
البته الان چون نتونستم رو لپ تابم xp نصب کنم مجبور شدم 7 نصب کنم. حالا یکی به من بگه که sql با 7 مشکلی داره یا نه؟! کسی هست که این کارو کرده باشه؟

Reza.ariyan
چهارشنبه 27 آبان 1388, 16:06 عصر
از لیست سرویس ها ببین که SQLEXPRESS وجود داره یا نه ؟
اگه وجود داشت روش راست کلیک کن و Start رو بزن
اگه وجود نداشت یعنی SQLEXPRESS نصب نشده و باید دوباره نصب کنی

یه موضوع دیگه : در قسمت Server Name میتونی بنویسی Localhost\SQLEXPRESS
برای دیدن سرویس ها از کنترل پنل گزینه Administrative tools و بعد Services

شکل زیر

reza3reza3
چهارشنبه 27 آبان 1388, 20:28 عصر
ممنون
تو لیست وجود نداشت و اجازه ورود باocalhost\SQLEXPRESS رو نداد ومجبور شدم دوباره نصب کردم ولی باز همون مشکل خطا رو داره.:گیج:
در ضمن در visual studio 2008 تو قسمت ویزارد دیتا هم خطا میگیره ومشکل در شناخت بانکها داره که به نظرم از همان مشکل sql باشه.
لطفا راهنمایی کنید.

Reza.ariyan
چهارشنبه 27 آبان 1388, 20:48 عصر
ممنون
تو لیست وجود نداشت و اجازه ورود باocalhost\SQLEXPRESS رو نداد ومجبور شدم دوباره نصب کردم ولی باز همون مشکل خطا رو داره.:گیج:
در ضمن در visual studio 2008 تو قسمت ویزارد دیتا هم خطا میگیره ومشکل در شناخت بانکها داره که به نظرم از همان مشکل sql باشه.
لطفا راهنمایی کنید.
تو سرویسها موجود نباشه یعنی درست نصب نشده
ocalhost\SQLEXPRESS نه Localhost\SQLEXPRESS درسته

reza3reza3
چهارشنبه 27 آبان 1388, 23:25 عصر
می شه بیشتر توضیح بدین منظور ازدرست نصب نشده یعنی چی؟
الان 2 بار می شه که نصب کردم وهمین خطا رو می ده در ضمن به روشی که همیشه نصب می کردم نصب کردم و فقط گزینه sa رو انتخاب و پسورد دادم وتغییر دیگه ای ندادم.
لطفا اساتید راهنمایی کنند .

shahab2025
پنج شنبه 28 آبان 1388, 02:00 صبح
می شه بیشتر توضیح بدین منظور ازدرست نصب نشده یعنی چی؟
الان 2 بار می شه که نصب کردم وهمین خطا رو می ده در ضمن به روشی که همیشه نصب می کردم نصب کردم و فقط گزینه sa رو انتخاب و پسورد دادم وتغییر دیگه ای ندادم.
لطفا اساتید راهنمایی کنند .

یعنی هر سرویسی که درست نصب شده باشه اسمش باید توی services باشه اگر نیست پس مشکلی در نصب داره. پاکش کن و اونو در یک دایرکتوری دیگر از یک هارد دیگر نصب کن

reza3reza3
پنج شنبه 28 آبان 1388, 16:20 عصر
رو سيستم ويندوز ويستا نصب كردم و رو ي اون هم امتحان كردم هم 2005 استاندارد و 2008 enterprise ولي توهيچكدوم sqlexpress نصب نشد .چكار بايد كنم.:عصبانی++::عصبانی++:

reza3reza3
پنج شنبه 28 آبان 1388, 23:26 عصر
دوستاني كه مشكل در كانكت با سرويس sqlexpress دارند واين خطا رو مي ده بله بخاطر نصب نشدن مي باشد.نسخه رايگان sqlexpress در هنگام نصب visual studio نصب مي شه واگه sql server هم نصب كنيم مشكلي با كانكت با sqlexpress نداريم :لبخند:

MHBagheri
یک شنبه 08 آذر 1388, 18:20 عصر
سلام من ویندوز 7 رو نصب کردم ولی بعد از نصب sql server و Attach کردن فایل دیتابیس همین ارور نمایان می شود
لطفا اگر راهی برای رفع این ارور پیدا کردین به من نیز اطلاع دهید

reza3reza3
دوشنبه 09 آذر 1388, 19:01 عصر
تصوير خطا در ابتداي تايپك مربوط به خطاي كانكت و اتصال در sql است .شما اگه اين مشكل رو داريد چطور پس وارد sql وبانك رو attach كرديد
شايد منظور شما خطاي Connection string در برنامه است:متفکر:

mohsenw700
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 12:32 عصر
والا من هم همین مشکل را دارم که sql server 2005 Enterprise sp2 بعد از حتی چند بار نصب کردن دارم که بازم کا نمیکنه !
من ویندوز 7 دارم

یه سوال دارم من نسخه Express Edition 2005 را نصب کردم و درست شده ولی من نمیدونم که آیا Express Edition با IIS درست کارمیکنه یا نه ؟
یا حتما باید نسخه Enterprise باشه تا با iis کار کنه ؟ (ویندوز من 7 است)

من در زمینه asp مبتدی هستم لطفا جواب بدین

mehdi.khani
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 11:41 صبح
با سلام خدمت دوستان
اگه sql شما با windows authentication کانکت می شه روی آیکون Server سرورتون که در قسمت چپ قرار داره راست کلیک کرده گزینه ی properties را انتخاب کنید سپس از منوی سمت چپ گزینه ی security را انتخاب کرده و در منویی که نمایش داده می شود گزینه ی sql server authentication را انتخاب کرده سپس ok کنید بعد از sql server خارج بشید و کامپیوتر خود را restart کنید یا سرویس sql server را یک بار متوقف و دوباره وصل کنید تا sql server به شما اجازه ی connect شدن رو بده. امیدوارم که مشکلتون حل شه.