PDA

View Full Version : تغيير رنگ يك در ميان يك ديتا شيت

akbarkian
پنج شنبه 28 آبان 1388, 10:01 صبح
از دوستاني كه نمونه دارن خواهشمند است جهت دانلود بگذارند همانطور كه ميدانيد يكي از مهمترين بحث هاي جهت زيباسازي وحرفه اي گري كار است اين عكس هرچند با اكسس ساخته نشده ولي ميخواستم از استاتيد بپرسم ميشود در اكسس چنين كاري كرد

smderfan
جمعه 29 آبان 1388, 17:32 عصر
سلام
این نمونه رو ببین.

akbarkian
شنبه 30 آبان 1388, 09:07 صبح
با تشكر نمونه خوبي بود اگه چيزي كه مد نظر من هست درست شدم حتما براتون ميزارم با تشكر مجدد

kamkam1
شنبه 30 آبان 1388, 21:12 عصر
سلام
اینهم نوع دیگه که از کوئری استفاده شده

akbarkian
یک شنبه 01 آذر 1388, 08:46 صبح
با تشكر فراوان از نمونه اي كه گذاشتين مشكلي كه در اينن مونه ها هست همان رعايت نشدن يك درميان بودن تفاوت رنگ هست اين حالت زماني كه دو عدد پشت سر هم اتو نامبر فرد باشد پيش ميايد نمونه قبلي هم در كوئري براي شمردن تعداد ركورد از يك فرمول سختي داشت دوستان اگه راحلي داران ارائه كنن با تشكر مجدد

فردان فردان
دوشنبه 02 آذر 1388, 11:53 صبح
سلام
اینهم نوع دیگه که از کوئری استفاده شده

اگر امكان دارد توضيحي بفرماييد كه چطوري اين كار انجام شده است؟ فايل پيوست را نگاه كردم چيزي دستگيرم نشد!!!

wolfstander
دوشنبه 21 تیر 1389, 12:37 عصر
سلام
در نمونه دوم من هم هرچی چک کردم ، متوجه نشدم که چطور رنگ رکوردها یکی در میان فرق میکنه
کسی میتونه راهنمایی کنه؟

جعفر88
دوشنبه 21 تیر 1389, 17:35 عصر
سلام
ضمن تشكر از دوستمون در خصوص ارائه فايل به ميرسه در اون فايل از راهكار جالب قالب بندي شرطي(Conditional Formatting) استفاده شده ولي براي قشنگي كار ميشه از RecordSet نيز در كد استفاده كرد ولي به هر حال ممنون از سوال كننده عزيز و دوست عزيزي كه فايل مروبطه قرار دادن .

wolfstander
سه شنبه 22 تیر 1389, 09:05 صبح
سلام
با تشکر از دوست عزیزی که جواب داده بودن که از conditional formatting استفاده شده
میخواستم بدونم که چطور استفاده شده
من هرچی بازم نگاه کردم ، نفهمیدم
اگه یه نموره واضحتر بفرمائید، ممنون میشم

جعفر88
چهارشنبه 23 تیر 1389, 11:44 صبح
همان طور كه دوستان مطلع اند هم در حالت نمايش عادي يك فرم (DataSheet/Single/Continoius View) و هم در نماي طراحي فرم(Design View) مي توان از طريق منوي ّFormat و گزينه Conditional Formating روي يك فيلد قالب بندي شرطي را اعمال كرد .

bita_ziba77
چهارشنبه 23 تیر 1389, 15:20 عصر
با سلام
چرا شما از گزينه Alternate fill / Back color كه در اكسس 2007 در منوي Home دربخش Font مي باشد استفاده نمي كنيد كه كليه حالات مورد نظر كاربر را پوشش مي دهد.

با تشكر

wolfstander
چهارشنبه 23 تیر 1389, 17:03 عصر
خوب این مورد وقتی اتفاق میفته که ما یه فیلد دیگه هم بذاریم که به صورت اوتو نامبر باشه و به ازای مقادیر فرد یه رنگ رو نشون بده و به ازای مقادیر زوج ، رنگ دیگه ای رو نشون بده
میخوام بدونم که راه دیگه ای نیست
چون عملا ً استفاده از این راه، وقتی که تعداد فرمهاتون زیاد باشه ، چندان راحت نیست
در مورد اون دوستمون و اکسس 2007 ، فعلا ً که داریم از اکسس 2003 استفاده میکنیم به دلایل بسیار زیادی که وجود داره
برای همین استفاده از اون راه حل، مد نظر ما نخواهد بود