PDA

View Full Version : مبتدی: سوال درباره پایگاه داده

hadi123456
پنج شنبه 28 آبان 1388, 19:58 عصر
با سلام
(به شدت به کمک شما احتیاج دارم! باید سریع یه برنامه رو جمع کنم!:عصبانی++::عصبانی++:)

تو برنامه ام دو تا جدول دارم به نامهای جدول مشتری و جدول سفارشات.
تو جدول مشتری فیلدهای: شماره ID مشتری، نام مشتری، نام خانوادگی مشتری و ... را داریم.
تو جدول سفارشات: شماره IDسفارش، تاریخ سفارش، میزان سفارش، ID مشتری و ... رو داریم.

می خواهیم تو یه فرم جدولی تهیه شود با فیلدهای: نام مشتری، نام خانوادگی مشتری، میزان کل سفارش، میزان سفارش از اول سال، میزان سفارش از اول ماه (به صورت DataGridView)

من اومدم یه View (به نام Customer view)در قسمت Database Connection در Server Explorer ویژوال بیسیک دات نت ایجاد کرده ام که دارای فیلدهای: ID مشتری نام مشتری و نام خانوادگی مشتری از جدول مشتری و ID سفارش و تاریخ و میزان سفارش از جدول سفارش است.

بعد بوسیله Add new Item اومدم یه LINQ to SQL Classes به پروژه اضافه کردم و CustomerView ایجاد شده رو به اون اضافه کردم. و از طریق Add data source اومد object اضافه شده (همونcostumer view ) رو به پروژه اضافه کردم. با دراگ کردن Customerview به فرم یه DataGridview با فیلدهای customerView ایجاد می شود بعد اومدم روی فرم دبل کلیک کردم ابتدا
Private Database1 As New DataClasses1DataContext
رو نوشتم و در Load
CustomerViewBindingSource.DataSource = From element In Database1.CustomerViews Group by element.Costumer Into sum(element.amount) Select element
رو تایپ کردم
حالا اگه داده ها رو نسبت به یک تاریخ خاص(مثلا اول سال) با تابع Where فیلتر کنم نمی دونم چطور بقیه فیلدها (میزان خرید از اول ماه و کل سفارشات تابه حال مشتری) رو به DataGridview اضافه کنم.
با تشکر بسیار فراوان
(ببخشید یکم طولانی شد)