PDA

View Full Version : رنگ کردن شعاع دید یک نقطه درون چند ضلعی

atenaa
جمعه 29 آبان 1388, 11:46 صبح
سلام
من با کلیک موس یک چند ضلعی می سازم
هر وقت خواستم چند ضلعیم رو ببندم می تونم رو یک نقطه دابل کلیک کنم به طور خودکار نقطه ابتدایی به آخرین نقطه
متصل میشه
بعد می تونم داخل چند ضلعی با کلیک نقطه بندازم و با کلیک روی command1 باید تمام شعاع دید چند ضلعی رنگ بشه
یعنی تنها نقاطی از داخل چند ضلعی رنگ بشه که اون نقطه اونها رو می تونه در شعاع خودش ببینه رنگ بشن
( یک الگوریتم تو درس طراحی الگوریتم )
من تو command ام فقط می تونم با تشخیص تغییر رنگ بفهمم که دارم از چند ضلعیم خارج میشم
اما نمی دونم چه جوری باید شعاع اطراف اون نقطه ام رو فقط رنگ کنم نه کل چند ضلعیم و البته کدی که تو command ام نوشتم ناقصه :(
کسی می تونه کمک کنه؟
برنامم رو هم میذارم

atenaa
شنبه 30 آبان 1388, 08:27 صبح
کسی از اساتید برنامه نویس نمی تونه کمک کنه؟!!!
من می دونم که باید یک حلقه for بذارم که 360 درجه اطراف این نقطه رو پوشش بده و بتونم زاویه حول نقطه رو با هر بار رسیدن به انتهای خط 1 درجه عوض کنم وباز با pset خط بکشم
اگه کسی تجربه ای در این زمینه داره plz help اخه این پروژه رو باید تو این چند روز تحویل بدم

shask00l
شنبه 30 آبان 1388, 12:39 عصر
من تو این زمینه تجربه ای ندارم . ولی راهی که به ذهنم میرسه اینه که تابع خط رو خودت پیاده سازی کن . با الگوریتم برسنهام . بعد توی 360 درجه خطوط رو رسم کن البته به این صورت که از نقطه ی مرکزی شروع کنی و بری جلو تا به یه نقطه ای برسی که رنگش با bg فرق کنه ... اگه بخای بصورت دستی و با یه حلقه ی دیگه و pset این کارو انجام بدی یه خورده دردسر داره . میتونی چک کردن رنگ رو توی تابع خط جاسازی کنی .

موفق باشی