PDA

View Full Version : نصب sql

sajjad1365
جمعه 29 آبان 1388, 12:37 عصر
سلام .من sql 2000 رو نصب کردم(enterprice) ولی نمیدونم چرا ناقص نصب شده.؟
ایا مشکل در نسخه اینترپرایس هست یا نه؟
لطفا منو راهنمایی کنین
اینم عکسش...

Beyondsoft
جمعه 29 آبان 1388, 15:28 عصر
سلام دوست عزیز

چند نکته را مد نظر قرار دهید:

1- enterprise را فقط برروی ویندوز سرور می توان نصب کرد و شما نمی توانید از این نسخه در ویندوز های xp , vista, seven , .. استفاده کنید.

2- ممکن سرویس آن به صورت اتومات راه اندازی نشده باشد. پس به run رفته و services.msc را تایپ کنید و در آن جا سعی کنید به صورت دستی service را راه اندازی کنید . !

Reza.ariyan
جمعه 29 آبان 1388, 21:13 عصر
1- enterprise را فقط برروی ویندوز سرور می توان نصب کرد و شما نمی توانید از این نسخه در ویندوز های xp , vista, seven , .. استفاده کنید.

من رو Windows 7 و Windows XP و ویستا کار کردم و الان روی ویندوز7 ، Enterprise Edition رو دارم و کار میکنم
و هیمن طور Microsoft SQL Azure

2- ممکن سرویس آن به صورت اتومات راه اندازی نشده باشد. پس به run رفته و services.msc را تایپ کنید و در آن جا سعی کنید به صورت دستی service را راه اندازی کنید . !
اگه درست نصب شده باشه به صورت Automatic ران میشه و اگه نشه یعنی درست نصب نشده و باید دوباره نصب بشه

Reza.ariyan
جمعه 29 آبان 1388, 21:16 عصر
دوست عزیز سروری که شما نتونستید بهش وصل بشید MSSQL Express هست ، نه MSSQL Enterprise Server

Beyondsoft
جمعه 29 آبان 1388, 22:02 عصر
من رو Windows 7 و Windows XP و ویستا کار کردم و الان روی ویندوز7 ، Enterprise Edition رو دارم و کار میکنم
و هیمن طور Microsoft SQL Azure

اگه درست نصب شده باشه به صورت Automatic ران میشه و اگه نشه یعنی درست نصب نشده و باید دوباره نصب بشه

دوست عزیز، امکان چنین کاری وجود ندارد: همین طور که در لینک های زیر در سایت رسمی ماکروسافت است، خواهید دید که در لیست " حداقل نرم افزار و سخت افزار مورد نیاز" تنها امکان نصب نسخه enterprise برروی ویندوز های سرور وجود دارد. ( و یا ویندوز سون نسخه enterprise نه خانگی. آن برای sql server 2008 نه 2005 )

به هرحال یا شما نسخه client نصب کردید حواستان نیست، یا ویندوزتان سرور است نه سون، و یا عملی دور از پیش بینی ماکروسافت انجام داده اید که بهتر است به ماکروسافت گزارش کنید.

جهت نصب sql server 2008 enterprise :
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms143506.aspx

و جهت نصب sql server 2005 enterprise :
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms143506(SQL.90).aspx

در ضمن، بابت سرویس ها، صحبت شما درست است. اما اگر " درست نصب شده باشد" !

Reza.ariyan
جمعه 29 آبان 1388, 23:09 عصر
خودتون کامل بخوندید لینک هارو که گذاشتید !
این برای دیتابیس سرور هست !! نه برای Developer ها
یه دیتابیس سرور هیچ وقت نمیتونه از ویندوز XP و ویستا و 7 و ... استفاده کنه - یعنی این سیستم عامل ها ، نسخه سرور نیستن

تفاوت بین ورژن های مختلف SQLServer رو هم بخونید بد نیست

http://www.microsoft.com/sqlserver/2008/en/us/editions.aspx
تنها تفاوتی که بین نسخه های مختلف SQLServer ها هست تو تعداد پردازشگر ها و دامین ها و رم قابل پشتیبانی و اندازه فایل های دیتابیسی قابل پشتیبانی و .. هست

یعنی Standard Edition و Enterprise و Developer Edition هیچ گونه تفاوت ساختاری با هم ندارند و اینطور نیست که یکی از نسخه های MSSQL روی یک سیستم عامل نصب میشه ولی نسخه دیگه نصب نمیشه ...
Developer Edition روی هر سیستم عاملی نصب بشه همشون نصب میشن ...

* عکس زیر PC من با سیستم عامل Windows 7 و SQLServer 2008 Enterprise هست ...

Beyondsoft
شنبه 30 آبان 1388, 14:48 عصر
ببین دوست عزیز
من زیاد دوست ندارم با شما بحث الکی کنم !
لیست را به دقت بخوانید، متنی را که من نوشتم هم، به دقت بخوانید !

siona barnamenevis
شنبه 30 آبان 1388, 23:36 عصر
این گیس گیس کشی ها رو راه انداختید من که نفهمیدم آخرش چی شد
بابا یکی درست درمون بگه امثال ما چی کار کنن که با نصب Enterprise
مشکل داریم ؟!؟!؟!
من برای پروژهام باید پورتال بسازم تا SQL رو درست کامل نصب نکنم نمی تونم با دات نت نیوک کار کنم

Beyondsoft
یک شنبه 01 آذر 1388, 16:05 عصر
install developer edition or standard edition.

for use enterprise edition install Windows server 2008 2003 2000 or windows serven Enterprose Edition, ultimate

Reza.ariyan
یک شنبه 01 آذر 1388, 16:44 عصر
این گیس گیس کشی ها رو راه انداختید من که نفهمیدم آخرش چی شد
بابا یکی درست درمون بگه امثال ما چی کار کنن که با نصب Enterprise
مشکل داریم ؟!؟!؟!
من برای پروژهام باید پورتال بسازم تا SQL رو درست کامل نصب نکنم نمی تونم با دات نت نیوک کار کنم
برای .Net Nuke هر ورژنی از MSSQL که نصب کنی مشکل نداره
اگه برای اینکار میخوای ، حتی اگه Express هم نصب کنی مشکلی نداره - تازه سبک تر هم هست
در ضمن Enterprise هم روی همه نسخه های ویندوز نصب میشه :چشمک:

If you wana work with the .net nuke or other .net portal providers sys you can use the Express or higher versions such as Standard , Enterprise :لبخند: and etc.
So All Editions of the MSSQL able to support that Fuck (.net nuke:لبخند:)...

Remember that The Enterprise Edition can be installed on all Versions of Windows .
Even Win 98 .
so Windows 7:چشمک:

Beyondsoft
دوشنبه 02 آذر 1388, 00:04 صبح
بنده خواهش می کنم از مدیر محترم، این 2 لینک را مشاهده کرده و به این بحث زیبا پایان دهد:

جهت نصب sql server 2008 enterprise :
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms143506.aspx

و جهت نصب sql server 2005 enterprise :
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms143506(SQL.90).aspx

ora_1366
پنج شنبه 13 اسفند 1388, 18:45 عصر
بهتر هست بر روی سیستم خود ز Standard Edition اس کیو ال استفاده کنید تا مشکلی در اتصال با آن پیدا نشود