PDA

View Full Version : سوال: نوشتن يك ديتا بيس براي انبار

aghamajid
جمعه 29 آبان 1388, 18:43 عصر
سلام.من ميخوام يك ديتابيس براي انبار محل كارم بنويسم كه فقط نام و كد كالا را تو اون داشته باشيم.ما 5 عدد انبار تعيين كرديم كه هر كدوم از اين انبارها به صورت درختي به زير گروهاي خودشون تقسيم ميشن.حالا از دوستان سوالم اينه كه چطور ميتونم يه ديتا بيس با اكسس درست كنم كه به صورت شاخه اي فرم هر گروهي را باز كنم طوري كه به هر كالا اون كد دلخواهي را كه ما بر اساس كدينگ انبار مشخص كرديم خود نرم افزار به طور اتوماتيك كد به كالا بده.ايا بايد يك جدول فقط ايجاد كنم يا براي هر انباري يه جدول؟دوستان لطفا كمكم كنن.توضيح بدين ممنون ميشم

aghamajid
شنبه 30 آبان 1388, 19:45 عصر
سلام.من ميخوام يك ديتابيس براي انبار محل كارم بنويسم كه فقط نام و كد كالا را تو اون داشته باشيم.ما 5 عدد انبار تعيين كرديم كه هر كدوم از اين انبارها به صورت درختي به زير گروهاي خودشون تقسيم ميشن.حالا از دوستان سوالم اينه كه چطور ميتونم يه ديتا بيس با اكسس درست كنم كه به صورت شاخه اي فرم هر گروهي را باز كنم طوري كه به هر كالا اون كد دلخواهي را كه ما بر اساس كدينگ انبار مشخص كرديم خود نرم افزار به طور اتوماتيك كد به كالا بده.ايا بايد يك جدول فقط ايجاد كنم يا براي هر انباري يه جدول؟دوستان لطفا كمكم كنن.توضيح بدين ممنون ميشم

یعنی کسی یه ذره به خودش زحمت نداد دو خط تایپ کنه جواب این سوال منو بده؟قبلا مرام و معرفت اینجا خیلی بیشتر بود.بابا دمتون گرم خیلی مردین.اقای قربانی شما هم؟؟؟؟؟

مهدی قربانی
شنبه 30 آبان 1388, 23:26 عصر
سلام
دوست گرامی اینجا قرار نیست تا شما تاپیک زدید بلافاصله دوستان آنلاین پاسختون رو بدن قبلاً هم در جاهای مختلف این موضوع رو گوشزد کردم ولی ظاهراً تمومی نداره ... شما چند خط توضیح دادید و والسلام هر کسی در حد متوسطم که با اکسس آشنا باشه و نمونه ها و مباحث ایجاد شده در اینجا رو مرور کرده باشه میدونه که تامین اون کدینگی که مد نظرتون هست امکانپذیره شما قاعدتاً وقتی برای جستجو و مرور مباحث مذکور نذاشتین و یکراست اومدید تاپیک زدید وقتی خودتون برای خودتون وقت نمیذارید چطور انتظار دارید دیگران برای شما وقت بذارن و بعد هم می زنید به خط مرام و معرفت و این حرفا ....

aghamajid
دوشنبه 02 آذر 1388, 15:52 عصر
سلام
دوست گرامی اینجا قرار نیست تا شما تاپیک زدید بلافاصله دوستان آنلاین پاسختون رو بدن قبلاً هم در جاهای مختلف این موضوع رو گوشزد کردم ولی ظاهراً تمومی نداره ... شما چند خط توضیح دادید و والسلام هر کسی در حد متوسطم که با اکسس آشنا باشه و نمونه ها و مباحث ایجاد شده در اینجا رو مرور کرده باشه میدونه که تامین اون کدینگی که مد نظرتون هست امکانپذیره شما قاعدتاً وقتی برای جستجو و مرور مباحث مذکور نذاشتین و یکراست اومدید تاپیک زدید وقتی خودتون برای خودتون وقت نمیذارید چطور انتظار دارید دیگران برای شما وقت بذارن و بعد هم می زنید به خط مرام و معرفت و این حرفا ....

بله اقای قربانی شما درست می فرمایید.من اشتباه کردم تاپیک زدم.نمیدونستم اینجا به اینجور سوالا جواب نمیدن.این سوالا در حد جواب دادن نیست

مهدی قربانی
دوشنبه 02 آذر 1388, 16:31 عصر
خير دوست گرامي اينجا به سئوالات خيلي سختر و پيچيده تر از سئوال شما هم پاسخ داده شده ولي هيچ وقت سئوال كننده سطح توقعش در اين حد نبوده كه اعضاي سايت رو بخاطر عدم ارائه پاسخ فوري به بي معرفتي ، زحمت ندادن به خود ، بي معرفتي و .... متهم كنه ، من شخصاً اگر مورد اتهام بودم مشكلي نبود ولي اينجا همه كاربران مورد خطاب قرار مي گيرن و من نمي تونم واكنشي نشون ندم اميدوارم اينو درك كنيد .

aghamajid
دوشنبه 02 آذر 1388, 21:20 عصر
نه اقای قربانی عزیز اتفاقا منظورم کاملا برعکس این چیزی بود که شما متوجه شدین.منظورم این بود که به این سوالای ساده کسی جواب نمیده . بارها شده برای خودم سوالای خیلی سختر پیش اومده اومدم اینجا تو مباحث جوابمو گرفتم.خودمم میدونم سوالم خیلی سادست ولی اومدم تاپیک زدم راهنمایی خواستم، قبلشم جستجو کردم ولی چیزی پیدا نکردم.به هر حال بهتره دیگه این بحثو تمومش کنیم.منم اگه چیزی گفتم هم از شما و هم از بقیه اساتید معذرت میخوام.قصد بی احترامی نداشتم.یا علی

مهدی قربانی
دوشنبه 02 آذر 1388, 23:52 عصر
نه اقای قربانی عزیز اتفاقا منظورم کاملا برعکس این چیزی بود که شما متوجه شدین.منظورم این بود که به این سوالای ساده کسی جواب نمیده . بارها شده برای خودم سوالای خیلی سختر پیش اومده اومدم اینجا تو مباحث جوابمو گرفتم.خودمم میدونم سوالم خیلی سادست ولی اومدم تاپیک زدم راهنمایی خواستم، قبلشم جستجو کردم ولی چیزی پیدا نکردم.به هر حال بهتره دیگه این بحثو تمومش کنیم.منم اگه چیزی گفتم هم از شما و هم از بقیه اساتید معذرت میخوام.قصد بی احترامی نداشتم.یا علی

سلام
اول اینکه از عکس العمل منطقی شما تشکر می کنم و خوشحالم که مسائل رو درک کردیدو دوم اینکه با نظر شما در ارتباط به اهمیت داده نشدن به سئوالات ساده موافق نیستم کافیه یک مروری در همین صفحه اول بکنید تا ببینید که به سئوالات ساده هم پاسخ داده میشه اینجا دوستانی هستن که بیشتر فعالیتشون در ارتباط با پاسخگویی به سئوالات و راهنمایی سئوال کنندگان هست ضمن اینکه همین سئوالی که شما فکر می کنید ساده هست احتمال زیادی داره که وقتی شکافته بشه تبدیل به یک سئوال پیچیده و پر چالش بشه . به هر ترتیب اینجا هر کاری از دست بنده و سایر دوستان بربیاد در خدمت شما دوست عزیز و همه عزیزان هستیم .
در مورد سئوالتون هم موضوع رو یمقدار بیشتر باز کنید و اشاره کنید که فرآیندی که در این سیستم باید اجرا بشه چیه و دسته بندی کالاهای شما به چه صورتی هست و اینکه این انبار تامین کننده چه نوع مصرفی هست، تا دوستان یا بنده بهتر بتونیم راهکار و راهنمایی لازم رو خدمت شما ارائه کنیم .

aghamajid
چهارشنبه 04 آذر 1388, 21:13 عصر
سلام.اقای قربانی ما مخلص شما و همه ی اساتید اینجا هستیم.شما لطف میکنی.خدمتتون عرض کنم من میخوام برای انبارمون با اکسس یه نرم افزاری تهیه کنم.اینم بگم که فقط برای کدینگ انبار نه برای ورود و خروج کالا.کاری به اون مسائل انبار نداریم.یه چیزی که فقط نام کالا و کد کالا را داشته باشیم.ما برای انبارمون 3 تا انبار تعریف کردیم که هر کدوم از این انبارها به صورت درختی به زیرمجموعه های ریزتری تقسیم میشن و همینجور که از یه شاخه جلو میریم کد برای کالا تعریف میشه.حالا ما هم میخواییم با این نرم افزار همین جور که از یه شاخه جلو میریم و نام کالا را تایپ میکنیم خود اکسس کد را برای کالا تعریف کنه.حالا ممنون میشم راهنمایی کنین.من یه فایل microsoft project تهیه کردم خودتون ببینید طریقه کدینگ انبار را متوجه میشین
در ضمن دل شکسته عزیز من نتونستم براتون پیغام خصوصی بفرستم چون 20 تا پست هنوز ندارم :ناراحت: