PDA

View Full Version : ارسال اس ام اس انبوه با Kylixsms

MOJTABAATEFEH
شنبه 30 آبان 1388, 10:28 صبح
سلام دوستان عزيز من در برنامه خودم مي خوام به يك سري شماره كه از ديتابيس بازيابي مي كنم SMS بفرستم براي ارسال به يك شماره مشكلي نيست ولي براي ارسال به چند شماره بايد چكار كرد؟
اگر از حلقه استفاده كنم روال با سرعت پشت سر هم اجرا مي شه و امكان هنگ برنامه هست چطور ميشه كاري كرد كه بعد از ارسال يك اس ام اس بعدي ارسال بشه يا چيزي شبيه به اين؟
كار اصلي SendInterval كامپوننت KylixSms فاصله بين اس ام اس ها است حالا چطوري مي تونم به حلقه خودم ربطش بدم؟

با تشكر

Felony
شنبه 30 آبان 1388, 10:55 صبح
من با این کامپوننت کار نکردم ، ولی با توجه به قسمت آخر توضیحاتتون میتونید داخل حلقتون از تابع Sleep استفاده کنید و به مدت زمان دلخواه بین هر بار اجرای حلقه مکس ایجاد کنید که البته برنامه برای اون مدت زمان فریز میشه ، کار بهتر این هست که این مقدار SendInterval رو به یک تایمر اختصاص بدید و تو هر بار اجرای تایمر رکورد بعدی رو از بانک بخونید و بهش پیامک رو ارسال کنید ، مستندات کامپوننت رو ببینید شاید بشه مثلا به وسیله ی یک کاما ( , ) به چند تا شماره پیامک فرستاد ، یعنی خود کامپوننت این کار رو برایتون انجام بده .

موفق باشید .

MOJTABAATEFEH
شنبه 30 آبان 1388, 21:05 عصر
ممنون SilverSoft از دوستان دقيقا كسي مي تونه بگه بايد چكار كرد كه نتيجه مطلوب رو بده يا ترجيحا به صورت عملي جواب گرفته باشه؟

با تشكر

mrm0101
شنبه 30 آبان 1388, 22:27 عصر
سلام . براي ارسال اسم اس ار بانك اطلاعاتي اول مشخصات افراد خاص را جستجو كنيد . بعد نتيجه گزارش كه يك جدول است را درون حلقه while - next قرار دهيد كه از ابتداي جدول براي هر ركورد اس ام اس را ارسال نمايد و اس ام اس ها يكي يكي ارسال مي شوند .

نكته كنكوري چون حافظه سيم كارت و مودم و... معمولا كم هستند به ازاء هر پنجاه ركورد يك بار حافظه ارسال و دريافت سيم كارت را خالي كن و الا ارسال نمي كنه

من يه برنامه جامع در اين زمينه براي چند اداره دولتي نوشتم كه خوب ارسال و دريافت دارد اگر مشكلي داشتيد با ايميل من تماس بگيريد
موفق باشيد
jahani.mr@gmail.com

محمد حسن
دوشنبه 02 آذر 1388, 20:53 عصر
سلام
من با این کامپوننت کار نکردم ولی کلا برای ارسال دستورات به mobile,gsm modem, ... باید منتظر تصدیق (اجرای دستور <ok> یا عدم اجرا<error> )دستور پیشین باشید و سپس دستور دیگری را ارسال کنید . و هر چند دستورات در مدت زمان کوتاهی اجرا میشوند اما زمان مورد نیاز برای آن مشخص نیست و کلمه تاخیر معین (یا استفاده از sleep)مناسب این کاربرد نیست .
در ضمن میتونی بدون اینکه پیامک بر روی دستگاهت ذخیره بشه مستقیما اون رو ارسال کنی تا با مشکل پر شدن حافظه روبرو نشی.
استفاده از حلقه هم درست نیست .چون نمیدونی پیامکی که ارسال کردی چه بلایی به سرش میاد( ارسال میشه- نمیشه - اصلا از دستگاهت خارج میشه ......)
به نظر من برای اینکه به طور انبوه پیامک بفرستید باید با یه تایمر اونها را ارسال کنید ولی تا تصدیق آن از دستگاه نیومده به سراغ ارسال پیامک بعدی نروید.
اگر به بخش برنامه نویسی موبایل سر بزنید مظمئنا چیز های خوبتری از دوستان
( مخصوصا noorsoft جان ) یاد میگیرید

MOJTABAATEFEH
شنبه 08 خرداد 1389, 10:18 صبح
سلام
من با این کامپوننت کار نکردم ولی کلا برای ارسال دستورات به mobile,gsm modem, ... باید منتظر تصدیق (اجرای دستور <ok> یا عدم اجرا<error> )دستور پیشین باشید و سپس دستور دیگری را ارسال کنید . و هر چند دستورات در مدت زمان کوتاهی اجرا میشوند اما زمان مورد نیاز برای آن مشخص نیست و کلمه تاخیر معین (یا استفاده از sleep)مناسب این کاربرد نیست .
در ضمن میتونی بدون اینکه پیامک بر روی دستگاهت ذخیره بشه مستقیما اون رو ارسال کنی تا با مشکل پر شدن حافظه روبرو نشی.
استفاده از حلقه هم درست نیست .چون نمیدونی پیامکی که ارسال کردی چه بلایی به سرش میاد( ارسال میشه- نمیشه - اصلا از دستگاهت خارج میشه ......)
به نظر من برای اینکه به طور انبوه پیامک بفرستید باید با یه تایمر اونها را ارسال کنید ولی تا تصدیق آن از دستگاه نیومده به سراغ ارسال پیامک بعدی نروید.
اگر به بخش برنامه نویسی موبایل سر بزنید مظمئنا چیز های خوبتری از دوستان
( مخصوصا noorsoft جان ) یاد میگیرید

دوست عزيز چطوري مي تونم اين تأييد رو بگيرم تا پيام بعدي رو ارسال كنم؟
من با Kylixsms كار مي كنم

با تشكر

moradian
یک شنبه 16 خرداد 1389, 11:46 صبح
سلام دوست عزیز
می تونی از Threading استفاده کنی تا برنامت هنگ نکنه
موفق باشی

hamedsadry3000
یک شنبه 16 خرداد 1389, 14:02 عصر
application.processmassage;

MOJTABAATEFEH
یک شنبه 16 خرداد 1389, 17:16 عصر
application.processmassage;

ممنون دوست عزيز اگر امكان داره بيشتر توضيح بدين

با تشكر

engare
جمعه 16 مهر 1389, 12:09 عصر
سلام
من هم برای اینکه هنگ نکنه از thread استفاده کردم یعنی اینکه اول دریافت شماره ها و ارسال اس ام اس به اونها و در یه تابع نوشتم بعد اون تابع رو در یه thread اجرا کردم هم سرعت بالا رفت هم برنامه هنگ نکرد.

8611670474
پنج شنبه 06 آبان 1389, 06:45 صبح
سلام آقای MOJTABAATEFEH (https://barnamenevis.org/forum/member.php?u=47660)

بنده با kylix کار کردم.ولی گویا ک . ر . ک نشده.
میشه بگید ششما از کجا این کامپوننت را تهیه کردید؟

MOJTABAATEFEH
دوشنبه 10 آبان 1389, 10:33 صبح
دوست عزیز خریداری کردم

موفق باشید

Mahbod Rad
پنج شنبه 14 بهمن 1389, 18:02 عصر
سلام آقای MOJTABAATEFEH (https://barnamenevis.org/forum/member.php?u=47660)

بنده با kylix کار کردم.ولی گویا ک . ر . ک نشده.
میشه بگید ششما از کجا این کامپوننت را تهیه کردید؟

سلام برای تهیه Kylix یا Mcore میتونی به سایت زیر سر بزنی
www.abshar-system.ir (http://www.abshar-system.ir)
همچنین میتونی یک نرم افزار کامل ارسال و دریافت اس ام اس را از اونجا دانلود کنی که با همین کامپوننتها نوشته شده اند

Alaleh
سه شنبه 24 اسفند 1389, 20:30 عصر
این دستور رو برای جلوگیری از هنگ کردن سیستم می تونید توی تایمر بزارین

var
M: TMsg;
begin
Application.ProcessMessages;
if PeekMessage(M, Handle, 0, 0, PM_NOREMOVE) then
DispatchMessage(M);
end;

crying sphere
سه شنبه 12 مهر 1390, 21:27 عصر
سلام خدمت همه
من با mcore و kylix کار می کنم. همون طور که می دونید این دو کامپوننت برای نشون دادن صندوق inbox پیام ها, بعضی گوشی ها رو ساپورت نمی کنن. حالا من می خواستم بپرسم گوشی nokia 5250 این قابلیت یعنی نمایش دادن صندوق inbox رو ساپورت می کنه یانه؟
دوستان هرکی می دونه لطفا بگه که من می خوام این گوشی رو بخرم و عجله دارم.
ممنون از همه