PDA

View Full Version : جابجایی تصور پشت زمینه فرم در حالت ماکسیمایزفرم؟!

ali190
شنبه 30 آبان 1388, 12:28 عصر
با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی
من یه فرم منو دارم زمانیکه ااون رو باز میکنم تنظیماتش اصلاً بهم نمیخوره و مشکلی نداره اما به محضی که برنامه رو minimize میکنم و دوباره اون رو باز میکنم تنظیماتش بهم میخوره (دکمه استارت ویندوز صفحه کیبورد+D) .فقط یک مورد میمونه چون اگر من عکس رو بکگراند فرمم میذاشتم حجم برنامه زیاد میشد و نمیشدش آپ کرد بنابراین من برنامه و عکس رو مجزا آپ میکنم دوستان خودشون زحمت بک گراند کردن عکس رو بکشند.مثلاً در عکس پیوستی که همان پشت زمینه ویندوز XPهستش بعد از اینکه برنامه مینیمایز شد قسمت ساعت پشت زمینه XP (پایین سمت راست عکس)دیگه توی صفحه من نیست(یجورایی با رزولیشن ویندوز مچ و سازگار نمیشه) و در قسمتی که در دید من منتقل شده.خلاصه یجورایی عکس کشیده میشه و اون سابفرمی هم که در داخل این فرم هستش که با کلیک بر روی START نمایان میشه هم جابجایی درش بوجود میاد. (البته بعداز بکگراند قراردادن عکس برنامه رو یه ببندید و دوباره اجرا کنید.)ولی این حالت زمانیکه بکگراند نیست وجود ندارد.
ممنون و متشکر از شما عزیزان دلسوز

ali190
شنبه 30 آبان 1388, 20:33 عصر
اين مشكل رو ميشه با كدنويسي برطرفش كرد؟

MOR_MS
یک شنبه 01 آذر 1388, 08:06 صبح
با سلام
اگر modal فرمت را به yes تبدیل کنید درست می شود

ali190
یک شنبه 01 آذر 1388, 09:52 صبح
با سلام خدمت دوستان عزیز
این مشکل تاحدودی با راهنمایی MOR-MS حل شد ولی من میخوام فرمهای جدیدی که در برنامه اضافه کردم بتونم در آن واحد با همشون کارکنم یعنی هم با فرم 1 هم فرم 2 و هم فرم منوی من که START در آن هست (بطور همزمان) کارکنم و فرمهای من به زیر منو نرود و زیر آن قایم نشود.دسرتون رو درد نیارم عین کار کردن با ویندوز .هیچ فرم و یا پنجره ای به زیر پشت زمینه نمیرود(در ویندوز)
الیته تمامی این اصلاحات +حل شدن مشکل موجود که در پست اول همین تایپیک مطرح شد.(خیلی سخت شد مگه نه).
میخواستم بدونم آیا این مشکل واقعاً قابل برطرف شدن هست یا نه و این یکی از محدودیتهای کار کردن با فرم های اکسس هست.
باسپاس و تشکر فراوان.

ali190
یک شنبه 01 آذر 1388, 12:42 عصر
ضمناً بعد از بارگذاری عکس در داخل بکگراند فرم زمانی که میخوام از طریق مثلاً دکمه استارت فرم (لیبل استارت) فرمی رو باز کنم(البته من هیچ کدی رو بابت این کار برای باز شدن فرم مثلاً از فرم استارت ننوشتم) فرم زیرین(فرم منو شامل بکگراند xp دچار پرش میشه بطوریکه به اندازه چند صدو ثانیه(در حد چشم برهم زدن) کابر رنگ پس زمینه فرم بچشمش میاد و دوباره عکس بکگراند ظاهر میشه.آیا این مشکل پرش تصویر رو هم میشه حلش کرد؟

ali190
یک شنبه 01 آذر 1388, 19:43 عصر
دوستان در اين خصوص نظري ندارند؟

ali190
دوشنبه 02 آذر 1388, 17:06 عصر
آیا فرمی که خود خاصیت modal آن فعال شده است میتوان فرمهای دیگر را که همان خاصیتشان فعال شده را با هم جوری ترکیب کرد که همانند پنجره های ویندوز عمل کنند.

ali190
سه شنبه 03 آذر 1388, 19:40 عصر
دوستان میتونن فایل رو جوری اصلاح کنند که شبیه رفتارهای ویندوز رو داشته باشه؟