PDA

View Full Version : خطا:None of the selected features can be installed or upgraded

shima_85
یک شنبه 01 آذر 1388, 07:00 صبح
سلام
من میخوام روی laptop ،نسخه ی sqlexpress را نصب کنم ولی قبل از اینکه کامل نصب بشه ،این خطارو میده:

None of the selected features can be installed or upgraded. Setup cannot proceed since no effective change is being made to the machine. To continue, click Back and then select features to install. To exit SQL Server Setup, click Cancel.

من قبلا با همین dvd ،روی کامپیوترم sql را نصب میکردم و مشکلی نبود ولی نمیدونم چرا روی laptop این خطارو میده؟
(ویندوزشم عوض کردم و xp گذاشتم)

یه مشکل دیگه هم که هست،وقتی میخوام از control panel ،بعضی از فایلای sql را که وجود دارد پاک کنم،چون vs2008 را هم نصب کردم،نمیدونم کدوم فایلا برای vs که مربوط به sql ای است که خود vs نصب میکنه.

Reza.ariyan
یک شنبه 01 آذر 1388, 14:23 عصر
مشکل شما اینه که تو نصب Visual Studio دقت نکردید
Visual Studio به صورت پیشفرض نسخه Express از SQL رو نصب میکنه و برای همین وقتی میایید SQL نصب کنید میبینه که قبلا نصب هست و این خطارو میده
شما میتونید یکی 3 کار رو انجام بدید
1 . قبل از نصب Visual Studioاس کیو ال رو نصب کنید (این کار صلاح نیست)
2. تو نصب Visual Studioگزینه Custom رو بزنید و تیک مربوط به Install SLQServer 2005 ... رو بردارید و وقتی نصب Visual Studio تموم شد SQL رو نصب کنید (این کار صلاح است)
3 . Visual Studio رو به صورت پیشفرض نصب کنید (SQLExpress هم خودکار نصب میشود) و بعد از آن فقط یک Management Studio بدون Database Engine نصب کنید (این کار خیلی صلاح است)
4 . :افسرده: هر چی فکر میکنم راه دیگه ای به نظرم نمیرسه .