PDA

View Full Version : سوال: برنامه سرویس دهی ویندوزی

sayan
یک شنبه 01 آذر 1388, 07:50 صبح
سلام
دوستان
میخواهم یک برنامه ای بنویسم که بصورت سرویس ویندوزی باشد یعنی در لیست services که در msconfig سرویس های برنامه های مختلف قرار دارند برنامه من هم نامش در آنجا باشد تا بتواند خدماتی را که مدنظرم هست را انجام بدهد. میخواهم بدانم برنامه ام باید چه جوری باشه یعنی windows application باشیه یا windows service باشه و من چه جوری برنامه ام را به لیست سرویس ها در ویندوز اضافه کنم

با تشکر

ramin_ramin
یک شنبه 01 آذر 1388, 14:18 عصر
با سلام
باید windows service باشه
وتنها نکته ای که داره اینه که باید این برنامه ات رو نصب کنی یا به اصطلاح این سرویست رو نصب کنی و تنها راه آون هم اینه که با کامند پرامپت خود دات نت که شبیه به داس هست آنرا نصب کنی و فرمت ان دستور به این شکل هست که اول installutil و سپس مسیر برنامه یا همون مسیر سرویست رو بهش میدی سپس برنامه ات در بخش سرویس های ویندوز میاد
موفق موید باشی

sayan
یک شنبه 01 آذر 1388, 21:56 عصر
ممنون دوست عزیز یعنی نمیشه برای نصب برنامه یک برنامه نصب کننده بنویسم تا این سرویس منو در کامپیوترها نصب کنه ، چون میخوام این برنامه سرویس را در کامپیوترهای زیادی نصب کنم
بعد یه سوال دیگه اینکه میخوام یکسری اتفاقاتی که در کامپیوتر پیش می آید را با یک پیغام در گوشه چپ نوار وظیفه نشان دهم آیا این هم امکان داره؟
خیلی ممنون

hamidsolat
یک شنبه 01 آذر 1388, 22:42 عصر
سلام دوست عزیز .اگه میخوای پیغامی رو چاپ کنی بهتره برنامه رو windows application بنویسی ولی فقط باید کدی پیدا کنی که برنامه رو توی start up بار گذاری کنه تا با روشن شدن سیستم کارش رو آغاز کنه.

sayan
سه شنبه 03 آذر 1388, 07:33 صبح
یعنی نمیتوان برنامه ای نوشت که بصورت سرویس باشد و درقبال درخواست هایی که به آن میشود پیغامی در دسکتاپ به کاربر نشان دهد.

ariobarzan
دوشنبه 23 آذر 1388, 07:05 صبح
با سلام
فرض كنيد فايل exe با نام myFile.exe در مسير \:c وجود داشته باشد و بخواهيد در ليست سرويس هاي ويندوز ديده شود:

- از طريق start - run دستور cmd را براي وارد شدن به محيط command promt ( داس )
وارد نماييد

- از دستورات زير جهت ساخت سرويس ويندوز استفاده نماييد:

sc.exe create "myServiceName " binpath = "c:\myFile.exe"

از help ويندوز هم براي رفع اشكال احتمالي استفاده نماييد
براي حذف سرويس از delete استفاده كنيد
موفق باشيد