PDA

View Full Version : گفتگو: امنیت در برنامه نویسی چیست؟

Computer.Programmer
یک شنبه 01 آذر 1388, 12:17 عصر
سلام.
در خصوص امینت در برنامه نویسی در سایت جستجوهایی کردم همه از این امنیت صحبت می کردن ولی تعریفی واسش نبود.

از دوستانی که در این مقوله اطلاعاتی دارند درخواست می شود بیان و اطلاعاتشون رو در اختیار بقیه قرار بدن.

محور بحث: امنیت در برنامه نویسی چیست و شامل چه مواردی می شود؟

Mobham
یک شنبه 01 آذر 1388, 14:17 عصر
من تازه 3 ماهه که برنامه نویسی یاد گرفتم بنظر من و اینطور که از حرفاتون متوجه شدم میتونم بگم امنیت در برنامه نویسی شامل موارد زیر میشه :

برنامه ما راحت Decompile یا Convert نشه البته توی دات نت چون دارای زبان میانی هست این کار خیلی ساده انجام میشه مگر اینکه از ترفندهای مخصوصی استفاده کنید.
در مورد امنیت در کدها هم میتونم بگم که برنامه نویس های بزرگ و کسایی که سرشون شلوغه معمولا یک کلاس یک منبع واسه خودشون درست میکنن و همیشه دستور های مورد نظر رو از روی اون فراخوانی میکنن حالا اگه این کد لو بره یا اونقدر امنیت نداشته باشه که به سادگی ربوده شه خوب طرف عصبانی میشه.
و خیلی چیزای دیگه........

obvious
دوشنبه 09 آذر 1388, 13:49 عصر
با تشكر از مبهم عزيز، اگر بخوايم يك كم كلي تر صحبت كنيم، امنيت يك نرم افزار وقتي مطرح مي شه كه نخوايم يك نرم افزار بدون licence اجرا بشه، يعني ايجاد يك licence و سعي براي جلوگيري از هر كاري كه اون licence رو از بين مي بره ( كرك، ديباگ، disassemble و ... )