PDA

View Full Version : مولتی لاین کردن دیتا گرید

mina.net
یک شنبه 01 آذر 1388, 20:36 عصر
سلام دوستان
آیا امکان مولتی لاین کردن سطرهای دیتاگرید وجود دارد؟ اگر وجود دارد بفرمایید چگونه

mgh64120
یک شنبه 01 آذر 1388, 23:36 عصر
اگه منظورتون انتخاب چند سطر در ديتاگريد هست، فكر كنم با تنظيم خاصيت MultiSelect به true اينكار انجام بشه؟:متفکر: من امتحانش نكردم!

DoDoklak
دوشنبه 02 آذر 1388, 10:25 صبح
فكر كنم با تنظيم خاصيت MultiSelect به true اينكار انجام بشه؟

این خاصیت وجود داره ولی جهت چند انتخابی هستش یعنی شما چند تا رکورد رو با هم انتخاب کنید

اگه اشتباه نکنم منظور کاربر mina.net این بود که تو یک سلول چند تا خط بشه تایپ کرد
آیا منظور شما همین بود؟
اگه همینه بگید تا براتون توضیح بدم چون مبشه این کار رو کرد

Mani_rf
دوشنبه 02 آذر 1388, 12:07 عصر
برای مولتی لاین کردن یک سطون از DataGride می توانید از کد زیر استفاده نمایید :

DataGridView1.Columns(0).DefaultCellStyle.WrapMode = DataGridViewTriState.True

mina.net
دوشنبه 02 آذر 1388, 13:28 عصر
اگه منظورتون انتخاب چند سطر در ديتاگريد هست، فكر كنم با تنظيم خاصيت MultiSelect به true اينكار انجام بشه؟:متفکر: من امتحانش نكردم!
منظورم این نبود

mina.net
دوشنبه 02 آذر 1388, 13:40 عصر
برای مولتی لاین کردن یک سطون از DataGride می توانید از کد زیر استفاده نمایید :

DataGridView1.Columns(0).DefaultCellStyle.WrapMode = DataGridViewTriState.True

دوست عزیز سلام
انجام دادم ، تفاوتی ایجاد نشد.

این خاصیت وجود داره ولی جهت چند انتخابی هستش یعنی شما چند تا رکورد رو با هم انتخاب کنید

اگه اشتباه نکنم منظور کاربر mina.net این بود که تو یک سلول چند تا خط بشه تایپ کرد
آیا منظور شما همین بود؟
اگه همینه بگید تا براتون توضیح بدم چون مبشه این کار رو کرد

بله منظورم همین که شما می گید هست اگه توضیح بدید ممنون می شم.

DoDoklak
دوشنبه 02 آذر 1388, 16:37 عصر
انجام دادم ، تفاوتی ایجاد نشد.

وقتی این خاصیت مربوط به Column مورد نظر رو True کردی جهت نوشتن چند سطر باید بعد از اتمام خط اول به جای Enter کلیدهای Shift+Enter را فشار دهید
اونوقت به سطر بعدی میرید

mina.net
دوشنبه 02 آذر 1388, 17:11 عصر
وقتی این خاصیت مربوط به Column مورد نظر رو True کردی جهت نوشتن چند سطر باید بعد از اتمام خط اول به جای Enter کلیدهای Shift+Enter را فشار دهید
اونوقت به سطر بعدی میرید
سلام دوست عزیز
مولتی لاین انجام شد منتها مشکلی که هست من می خوام دیتا گرید اطلاعات دیتابیس رو نمایش بده و اندازه (ارتفاع) سطر دیتا گرید به تناسب تعداد سطرهای اون رشد کند تا همه متن قابل مشاهده باشد.

DoDoklak
دوشنبه 02 آذر 1388, 18:39 عصر
می خوام دیتا گرید اطلاعات دیتابیس رو نمایش بده و اندازه (ارتفاع) سطر دیتا گرید به تناسب تعداد سطرهای اون رشد کند تا همه متن قابل مشاهده باشد.

البته این نکته رو در نظر بگیرید که بانکهای اطلاعاتی چه اکسس یا SQL اجازه نوشتن چند خط در یک فیلد رو نمیدن بلکه اونا رو پشت سر هم ذخیره میکنن و وقتی هم پشت سر هم ذخیره بشه تو یک سلول دراز نمایش داده میشه.

در کل وقتی شما میخواهید متن زیر رو ذخیره کنید
متن1
متن2
متن3

اینطور ذخیره میشه:
متن1↓متن2↓متن3

↓:به جای کد Enter در نظر بگیرید

mina.net
دوشنبه 02 آذر 1388, 19:35 عصر
البته این نکته رو در نظر بگیرید که بانکهای اطلاعاتی چه اکسس یا SQL اجازه نوشتن چند خط در یک فیلد رو نمیدن بلکه اونا رو پشت سر هم ذخیره میکنن و وقتی هم پشت سر هم ذخیره بشه تو یک سلول دراز نمایش داده میشه.

در کل وقتی شما میخواهید متن زیر رو ذخیره کنید
متن1
متن2
متن3

اینطور ذخیره میشه:
متن1↓متن2↓متن3

↓:به جای کد Enter در نظر بگیرید

سلام
انجام این کار امکان پذیر نیست(با توجه به برنامه من) و در ضمن لازم هم نیست . چون عمل مولتی لاین الان انجام می شه. فقط مشکل اینه که چطور بتونم کاری کنم که ارتفاع سطر دیتاگرید با توجه محتویات اون رشد داشته باشه.
امیدوارم درست توضیح داده باشم.