PDA

View Full Version : مشکل گرافیکی لطفا کمکم کنید

Morteza Manafpour
شنبه 20 فروردین 1384, 18:47 عصر
من می‌خوام بر روی عکس به صورت پیکسل پیکسل پیمایش کنم و یه خروجی مثلا
رنگ قرمز 5,4
رنگ آبی 6,2 5,3
حالا با نحوه نمایشش کاری ندارم فقط می‌خوام بدونم مثلا رنگ قرمز در چه خانه‌هایی وجود داره

و یه کار دیگه البته کار بالایی واجب‌تره
در فتوشاپ یه امکانی داره که مثلا 10000رنگ رو تبدیل به 100 رنگ می‌کنه یعنی اینکه رنگهای نزدیک به هم رو تبدیل به یک رنگ می‌کنه

آیا شما سورسی در مورد این موارد دارین لطفا کمکم کنید

پیشاپیش از همه شما تشکر می‌کنم ::نوشتن::

(سیدشریفی)
یک شنبه 21 فروردین 1384, 09:07 صبح
آقای Morteza Manafpour این کار به چه درد شما میخورد .
من نیز سالهاست در این زمینه کار میکنم و بعضی از کارهایی که شما گفتید انجام داده ام ولی در بعضی از آنها هنوز نتوانسته ام به راه حلی برسم .
لطفا منظورتان را بگویید شاید همان کاری باشد که من انجام میدهم .
شاید بتوانیم به کمک هم یکسری از مشکلاتمان را حل کنیم .
:sunglass:

Morteza Manafpour
یک شنبه 21 فروردین 1384, 12:47 عصر
در فرشبافی
می خواهیم مختصات و رنگ مختصات را تعیین کنیم تا در بافندگی آن راحت استفاده کنیم
اگه کمک کنید ممنون می شوم

(سیدشریفی)
دوشنبه 22 فروردین 1384, 11:04 صبح
من هم دقیقا این کار را برای نقشه فرش انجام داده ام .
من حدود 7 یا 8 سال است روی این نرم افزار کار میکنم و الان نسخه 12 آن در حال تکمیل است .
راستی شما در کدام شهر زندگی میکنید ؟

در مورد سوال اول شما اگر بخواهید بفهمید مثلا رنگ قرمز در کدام مختصات میباشد باید از خاصیت زیر استفاده کنید :

Picture1.Point(x,y)
با استفاده از این خاصیت شما عددی را بدست خواهید آورد که شماره رنگ میباشد .
اگر توضیحات دیگری خواستید در خدمت هستم .

من یک راهنما برای نرم افزار نوشته ام اگر بخواهید آن را به ایمیلتان ارسال میکنم .
:موفق:

(سیدشریفی)
دوشنبه 22 فروردین 1384, 11:08 صبح
البته حجم فشرده شده این راهنما حدود 11 مگ میباشد اگر خواستید میتوانم آن را بر روی سی دی برایتان ارسال کنم .
:)

Morteza Manafpour
چهارشنبه 24 فروردین 1384, 12:08 عصر
مهندس دستت درد نکنه
در فتوشاپ یه امکانی داره که مثلا 10000رنگ رو تبدیل به 100 رنگ می‌کنه یعنی اینکه رنگهای نزدیک به هم رو تبدیل به یک رنگ می‌کنه

یه چنین سورسی هم دارین ممنون می شم
البته گویا ما همشهری هم هستیم اگه شماره تماستون رو به من میل کنید متشکر می شم و مفصلا راجع به این قضیه صحبت می کنیم.
با تشکر

(سیدشریفی)
پنج شنبه 25 فروردین 1384, 08:08 صبح
آقای Morteza Manafpour من تا بحال نتونستم این امکان فتوشاپ را بازسازی کنم :sorry: البته لازم به این کار هم نیست .
موقعی که امکانات فتوشاپ به این گستردگی در اختیار ما قرار دارد معقول نیست دوباره کاری کنیم و با صرف وقت زیاد و هزینه زیاد این کار را انجام دهیم .
:sunglass: فعلا ما تصویر را در فتوشاپ کار میکنیم و برای خروجی گرفتن بصورت کدهای عددی از نرم افزار فرش استفاده میکنیم .
و یا یکسری امکانات دیگر که در فتوشاپ موجود نیست مثلا تعداد پیکسلهای یک رنگ بکار رفته در تصویر را توسط نرم افزار بدست می آوریم و همچنین نمونه رنگ بکار رفته در تصویر که همان نقشه فرش میباشد را توسط این نرم افزار تهیه میکنیم .
:موفق:

من حدود 8 سال میباشد که روی این نرم افزار کار میکنم و این ادعا را دارم که این نرم افزار پیشرفته ترین و کامل ترین نرم افزار در نوع خود در سطح ایران میباشد . :wink:

تا بحال نیز حدودا 100 نسخه از آن را در تبریز و سردرود و شیراز و مشهد و کرج و نوشهر و دیگر شهرها بفروش رسانده ام . :mrgreen:

خوب سرت را درد نیاورم :oops:

اگر خواستی میتوانی با شماره تلفن زیر با من تماس بگیری :

4201537

www.Ali110.net

:flower: