PDA

View Full Version : مبتدی: validator

mona11
دوشنبه 02 آذر 1388, 12:32 عصر
با سلام.میخواستم ببینم کنترلی هست که مقداری از یه فیلد، در پایگاه داده رو کنترل کنه؟ یعنی داخل یه textbox حتما مقداری از یه فیلد پایگاه داده درج بشه.

Mostafa_Dindar
دوشنبه 02 آذر 1388, 12:46 عصر
با سلام.میخواستم ببینم کنترلی هست که مقداری از یه فیلد، در پایگاه داده رو کنترل کنه؟ یعنی داخل یه textbox حتما مقداری از یه فیلد پایگاه داده درج بشه.
يعني چي ؟ اگه منظورت اينه كه كنترلي هست كه نذاره كاربر قبل از ارسال فرم براي درج در پايگاه داده چك كنه كاربر فيلدي رو خالي نگذاشته باشه . بله هست . كنترل RequiredFieldValidator
در غير اينصورت بيشتر توضيح بدين

mona11
دوشنبه 02 آذر 1388, 13:05 عصر
مثلا من یه فیلد داخل پایگاه داده دارم که اسم 4 تا کشور داخلش هست.حالا میام و یه textbox میزارم توی فرم و به کاربر میگم لطفا اسم کشور رو وارد کنید.حالا اگه کشوری که کاربر داخل textbox وارد کرد جزء همون 4 تا کشور بود، ارسال کنه در غیر این صورت پیغام بده.

Mostafa_Dindar
دوشنبه 02 آذر 1388, 13:13 عصر
مثلا من یه فیلد داخل پایگاه داده دارم که اسم 4 تا کشور داخلش هست.حالا میام و یه textbox میزارم توی فرم و به کاربر میگم لطفا اسم کشور رو وارد کنید.حالا اگه کشوری که کاربر داخل textbox وارد کرد جزء همون 4 تا کشور بود، ارسال کنه در غیر این صورت پیغام بده.
ميتوني اسم كشور ها رو از ديتابيس بخوني و به يك DropDownList بايند كني يا اگر فكر ميكني اسم كشورها تغيير نميكنه ميتوني به طور استاتيك DropDownList رو مقدار دهي كني

alireza_s_84
دوشنبه 02 آذر 1388, 13:18 عصر
سلام دوست عزیز:
اینکار شما باید با DropDownList انجام بشه چون کاربر باید چیزی رو انتخاب کنه که شما تعیین کردین و چک کردن اینکه چهار چیز توی دیتابیس وجود داره و آیا کاربر همین ها رو وارد کرده اصلا منطقی نیست.
اما اگه واقعا نیاز به اینکار غیر منطقی دارید کنترل CustomValidator هست که میتونید در سمت کلاینت چک کنید آیا مقداری که کاربر در فیلد مربوطه وارد کرده در دیتابیس موجوده یا نه.
ولی باز تاکید میکنم با dropDownList انجام بدین.
موفق باشید.

mona11
دوشنبه 02 آذر 1388, 13:19 عصر
میتونید یه کم توی کدش راهنماییم کنید؟فقط نحوه لینک کردن dropdownlist به پایگاه داده؟
چون تا اونجا که من میدونم توی asp ،دیتابایندینگ جواب نمیده .شرمنده وقتتون رو گرفتم.

hezare
دوشنبه 02 آذر 1388, 14:30 عصر
شبیه این کد رو در پیج لودتون قرار بدین :

DataManipulate Data_Selected = newDataManipulate();

DRP_Channel.DataSource = Data_Selected.Select_Channel();
DRP_Channel.DataTextField = "Channel";
DRP_Channel.DataValueField = "Channel_id";
DRP_Channel.DataBind();

و اما متد Select Channel

public SqlDataReader Select_Channel()
{
SqlConnection Cn = new SqlConnection(ConfigurationManager.ConnectionStrin gs["ConnectionString"].ConnectionString);
SqlCommand Cmd = new SqlCommand("Select * From Channel", Cn);
Cmd.CommandType = CommandType.Text;
Cn.Open();
SqlDataReader Reader = Cmd.ExecuteReader();
return Reader;
Cn.Close();
}