PDA

View Full Version : سوال: فورمول نویسی

saied7468
دوشنبه 02 آذر 1388, 11:56 صبح
سلام
من یه بخش توی برنامم دارم که کاربر می تونه فورمول بنویسه مشکلم اینجاست که چون فورمول رو بصورت یه متن در می یاد نمی دونم چطوری باید از اون استفاده کنم یه مثال برای اینکه بتونم منظورم رو بهتر برسونم:
سه تا جدول داریم که قراره محاسبات رو روی رکورد های آخر فیلد دیتا شون انجام بدیم:
نام جدول : JADVAL1 ---- JADVAL2 ---- JADVAL3
نام فیلد : DATA ---- DATA ---- DATA
فورمولی هم که کاربر مینویسه در برنامم بصورت زیر هست:
[JADVAL1.DATA] / [JADVAL2.DATA] ^ [JADVAL3.DATA]

خوب حالا من چطور می تونم از فورمول بالا استفاده کنم و نتیجه رو به کاربر نشون بدم؟؟؟

saied7468
دوشنبه 02 آذر 1388, 21:23 عصر
اساتید لطفا راهنمایی کنید . ممنون

programmable
دوشنبه 02 آذر 1388, 22:44 عصر
ضمن آرزوی موفقیت براتون باید عرض کنم شما دو تا راه برای انجام هدفتون دارید یکی در سطح دیتا بیستون تابع بنویسید و مشکلتون رو حل کنید چرا که فقط در سطح دیتا بیس می تونید از فیلد هاتون به اون شکل استفاده کنید . دیگری این در سطح برنامه تون این کار رو بکنید . منتها در سطح برنامه تون دیگه به این شکل عمل نکنید ابتدا داده ها رو دریافت کنید در یک منبع داده در فرم مثل دیتاست قرار بدید به داده های درون دیتا تیبل دیتاست فرمول تعریف کنید .
اگه هنوز ابهام دارید در هر قسمت مطرح کنید تا بنده یا اساتیدم در اینجا راهنمایی کنیم .

saied7468
دوشنبه 02 آذر 1388, 23:43 عصر
ضمن آرزوی موفقیت براتون باید عرض کنم شما دو تا راه برای انجام هدفتون دارید یکی در سطح دیتا بیستون تابع بنویسید و مشکلتون رو حل کنید چرا که فقط در سطح دیتا بیس می تونید از فیلد هاتون به اون شکل استفاده کنید . دیگری این در سطح برنامه تون این کار رو بکنید . منتها در سطح برنامه تون دیگه به این شکل عمل نکنید ابتدا داده ها رو دریافت کنید در یک منبع داده در فرم مثل دیتاست قرار بدید به داده های درون دیتا تیبل دیتاست فرمول تعریف کنید .
اگه هنوز ابهام دارید در هر قسمت مطرح کنید تا بنده یا اساتیدم در اینجا راهنمایی کنیم .
میشه یکم بیشتر توضیح بدید . من چطوری می تونم برای داده های درون دیتا تیبل دیتاست فرمول تعریف
کنم؟؟

programmable
سه شنبه 03 آذر 1388, 00:01 صبح
خواهش می کنم .
ببینید فرضا یه دیتا ست پر کردید از جدولتون فقط کافیه از کد زیر برای دسترسی به یه خونه از جدول استفاده کنید :

dataset.Tables[0].Rows[1]["x"]
با کد بالا شما به خانه x از ردیف 1 جدول شماره 0 دیتاست دسترسی دارید . صد البته این اولین و آخرین روش نیست بلکه یکی از ساده ترین ها میباشد .میتونید با یک تایپ کست این خونه رو به نوع محاسباتی مثل int تبدیل و از داده درون اون استفاده کنید .

saed2006
سه شنبه 03 آذر 1388, 07:53 صبح
برای فرمول نویسی در c# میتونید از لینک زیر کمک بگیرین
http://support.microsoft.com/kb/304655