PDA

View Full Version : سوال: ورود اطلاعات در بانك اكسس در سي شارپ

IT_eng
دوشنبه 02 آذر 1388, 16:37 عصر
سلام.
من يك فرم در C#‎‎ نوشتم. كه همه ي قسمت هايش كار ميكند.اما باوجود اينكه بارها دستور insert را چك كرده ام ، باز هم هنگام ثبت اطلاعات error زير را ميدهد:
Syntax error in INSERT INTO statement.
نميدانم مشكل از كجاست؟!!!:عصبانی++: لطفا كمك كنيد:
OleDbCommand comm = newOleDbCommand("INSERT INTO TableName(Filde1,Filde2,Filde3) VALUES ('" + textBox1.Text + "','" + textBox2.Text + "','" + textBox3.Text + "')", conn);

ali_autumnal
دوشنبه 02 آذر 1388, 16:49 عصر
کد insert رو کامل بزارید اینجا تا ایراد کار رو بگم. با یه خط کد نمیشه ایراد رو فهمید.

IT_eng
سه شنبه 03 آذر 1388, 10:14 صبح
اول متشكرم از اينكه جواب داديد.
OleDbConnection conn = newOleDbConnection();
conn.ConnectionString = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" + Application.StartupPath + "\\bank.mdb";
OleDbCommand comm = newOleDbCommand("INSERT INTO TableName(Filde1,Filde2,Filde3) VALUES ('" + textBox1.Text + "','" + textBox2.Text + "','"+textBox3.Text+"')", conn);
conn.Open();
comm.ExecuteNonQuery();
conn.Close();
وقتي كار درج را فقط با يك فيلد يا دو فيلد انجام ميدهم،هيچ مشكلي در درج اطلاعات ندارم. اما در ورود 3 فيلد به مشكل بر ميخورم!:متعجب:

mammad_asir
دوشنبه 26 بهمن 1388, 16:23 عصر
دوست عزیز لطف کنید کد خود را داخل تگ کد که به شکل # است بگذارید در مورد سوالتون هم میتونید از N' قبل از تکس باکس ها استفاده کنید شاید مشکلتون حل شد

tefos666
دوشنبه 26 بهمن 1388, 16:31 عصر
دوست عزيز يك نمونه كد insert برات ميزارم كارت راه بيفته

try
{

string connstr = functions.strcon;
OleDbConnection conn = new OleDbConnection(connstr);
conn.Open();
string query;
query = "insert into tbl_users ([username],[password],LevelType)VALUES(@user,@pass,@lvl)";
OleDbCommand cmd = new OleDbCommand(query, conn);
cmd.Parameters.Add("@user", OleDbType.VarChar).Value = textBox5.Text;
cmd.Parameters.Add("@pass", OleDbType.VarChar).Value = textBox6.Text;
cmd.Parameters.Add("@lvl", OleDbType.VarChar).Value = listBox1.SelectedItem.ToString();
cmd.ExecuteNonQuery();
cmd.Dispose();
conn.Close();
conn.Dispose();
}
catch (Exception ex)
{
MessageBox.Show(ex.Message);
}

البته من كانكشن استرينگ رو از تو يك كلاسي كه داشتم با نام functions تو متغير strcon خوندم ضمنا اينجا چون username , password جزو نامهايي بوده كه تو خود اكسس وجود داره مجبور شدم واسه اينكه برنامه بفهمه اينها اسامي فيلدهاي من هست نه نام هاي استاندارد اونا رو تو [] قرار دادم.

ataict
جمعه 16 دی 1390, 15:33 عصر
سلام
خوب هستید دوستان یک سوال من میخوام از دیتابیس اکسس در برنامه که مینویسم استفاده کنم
ولی چند مورد هست
اول اینکه من بانک اطلاعات با اکسس ساختم
فرمها رو هم همینطور
ولی چون چند وقته برنامه نویسی نکردم فراموشم شده
من میخوام وقتی طرف لاگین میکنه
بررسی بشه مثل ولیدیشن
و بعد بره از دیتا بیس بخونه ببینه درسته یا نه
بعد وارد بشه
لطفاً بهم کمک کنید
ممنونم اگر هم امکان داره کدشو برام بگذارید
بازهم ممنونم