PDA

View Full Version : راهنمايي به يك تازه وارد در WinApplication

Mostafa_Dindar
دوشنبه 02 آذر 1388, 17:38 عصر
سلام دوستان
ميخواستم منو راهنمايي كنيد .
من كمي بيشتر از 1 سال سابقه كار با WebApplication و ASP.NET دارم . ولي حتي يك برنامه هم WindowsApplication ننوشتم . با مفاهيم OOP و 3Tier Programming كاملا آشنا هستم . اخيرا يك WinApplication سفارش گرفتم .
ميخواستم بدونم بهترين روش استفاده از Typed DataSet ها هست يا نه ؟

sky_in_iran
سه شنبه 03 آذر 1388, 08:46 صبح
سلام دوست عزيز شما لطف كن اول موضوع پروژت و بگو تا دوستان و اساتيد بتونن بهتر كمكت كنن اينجوري نميشه راه حل داد چون موضوع معلوم نيست . اينم بگم كه برنامه نويسي يك كار تجربيه و در طول مدت شما با انجام پروژه به روش هاي مختلف ميتوني بهترين راه رو پيدا كني با دونستن چند تكنولوژي يا قاعده و قانون نمي شه گفت ميشه از اونا استفاده كرد البته اين يه نظر شخصيه به نظر من تا به صورت سنتي برنامه نويسي يه مدت نكني معني و مفهوم و كه كجا از oop استفاده كني خوب نميشه درك كرد يا تكنولوژي يا روش هاي مختلف ...
مثلا تا كار نكني و به مشكل نخوري و به دنبال راه حل نري نميتوني معني دقيق سينگلتن پترن و درك كني
(البته بازم ميگم اين كاملا يه نظر شخصيه و به نظر من هر برنامه حرمت مخصوص به خودش و داره و نميشه گفت 100% درسته يا غلط)
به هر حال براي كمك تا جايي كه امكان داشته باشه و علمم جواب بده در خدمتم اما اساتيد فوق العاده اي در اين سايت عضو هستن كه خيلي ميتونن كمكت كنن

Mostafa_Dindar
سه شنبه 03 آذر 1388, 23:32 عصر
مرسي
حق با شماست . اجازه بدين كمي بيشتر از پروژم بگم
پروژه در مورد يك شركت تعاوني هست كه كارهايي از قبيل ثبت نام سهامدار . افزايش سهام . انتقال سهام . محاسبه سود روزشمار . صدور فاكتور خريد از فروشگاه و ديگر نياز ها احتمالي .
ولي اين نكته رو هم بگم كه تعداد افراد سهام دار چيزي حدود 10000 نفر هستند . از طرفي من مطمئنا به Sorting and Filtering نياز دارم . فكر ميكنيد اگر از Typed Dataset ها استفاده كنم باعث كندي پروژه ميشه يا 10000 ركورد براي WinApp ها چيزي نيست ؟

sky_in_iran
چهارشنبه 04 آذر 1388, 07:30 صبح
به نظر من 10000 اصلا چيزي نيست ! خوب گفته بودم هركس براي انجام كارش از روشي خاص بهره مي بره . اگه اجازه بدي من ميخوام نظر شخصي خودم و بدم تو اين موضوع : اگر من بودم سعي مي كردم از storedprocedure (http://www.google.com/search?hl=fa&lr=lang_fa&ei=YK8MS4mTBuKNjAftnv3PAw&sa=X&oi=spell&resnum=0&ct=result&cd=1&ved=0CA0QBSgA&q=stored+procedure&spell=1) تو sql و view و index استفاده كنم يعني بيشتر كارها رو تو خود بانك انجام ميدادم و نتيجه رو به برنامه ميفرستادم اينجور به نظر سرعت عملكرد برنامه بالاتر و انعطاف پذير تر مياد البته اين يك نظر كاملا شخصيه و يا اين نوع كار كرد من راحترم اما روش شما هم درسته و مشكلي نداره و حتي برو رو تعداد ركورد خيلي بالا ، فقط به دليل اينكه با استفاده از dataset اطلاعات بانك لود ميشه تو برنامه يه جورايي حافظه اي از سيستم گرفته ميشه و بهتره تا نيازي نداشتيم حافظ رو همينجوري پر نكينم