PDA

View Full Version : سيستم نوبت دهي

majid_vb_2008
دوشنبه 02 آذر 1388, 23:56 عصر
سلام دوستان
من يك نرم افزار نوشتم كه نياز داره به مشتريان نوبت داده بشه تا اينجا مشكالي نيست من از داخل برنامم فيش چاپ مي كنم و يك شماره به عنوان نوبت به مشتري مي دم.
حالا نمي دونم چجوري شماره رو بصورت صوتي پخش كنم و در نمايش دهنده اعداد نشون بدم دوستان اگر تا حالا در اين زمينه كاري انجام دادن منو راهنمايي كنند ممنون ميشم

majid_vb_2008
سه شنبه 03 آذر 1388, 06:42 صبح
يعني هيچ كدوم از دوستان تا به حالا با همچنين سيستمي كار نكردند.

majid_vb_2008
سه شنبه 03 آذر 1388, 11:43 صبح
من هنوز منتظرم ..............

pershengkurd
سه شنبه 03 آذر 1388, 11:59 صبح
از دستور shall می تونی استفاده کنید یا
Process.Start(Me.DBDataSet.tabel1.Item(index).fiel d1.ToString)
با این کار windows media player باز می شه و فایل ذخیره شده رو می خونه
می دونید که فیلد 1 مسیر فایل صوتی رو در خودش داره

pershengkurd
سه شنبه 03 آذر 1388, 12:02 عصر
می تونید از shall هم استفاده کنید

majid_vb_2008
سه شنبه 03 آذر 1388, 12:31 عصر
از دستور shall می تونی استفاده کنید یا
Process.Start(Me.DBDataSet.tabel1.Item(index).fiel d1.ToString)
با این کار windows media player باز می شه و فایل ذخیره شده رو می خونه
می دونید که فیلد 1 مسیر فایل صوتی رو در خودش داره

دوست عزيز مي توني بيشتر برام توضيح بدي
اگر اطلاعاتي در مورد ارتباط با نمايشگر شماره هم داري برام توضيح بده

pershengkurd
سه شنبه 03 آذر 1388, 12:56 عصر
راستش برای نمایش دادن همش ذهنم پیش معماری می‌ره یادم نیست با codevision اطلاعتو چطوری می فرستادیم رو 7segment متاسفانه چیزی یادم نمونده
ولی برای صوت
خوب
در ابتدا شما باید صدا رو ذخیره داشته باشید ، می تونید از برنامه رکورد خود ویندوز هم استفاده کنید
سپس در دیتابیس در فیلد صدای مربوط به رکورد مورد نظرتون مسیر صدای ذخیره شده را قرار بدید

مثلا رکورد 1 : فیلد نام =1 ، فیلد صدا=\mp3.1\ F:\New Folder

حالا با اون خط کد می ره فیلد صدا مربوط به رکورد فیلد نام =1 رو براتون اجرا می کنه ، و چون پسوندش mp3 هست پس media رو باز می کنه
امیدوارم مشکلتونو حل کنه

majid_vb_2008
سه شنبه 03 آذر 1388, 13:01 عصر
راستش برای نمایش دادن همش ذهنم پیش معماری می‌ره یادم نیست با codevision اطلاعتو چطوری می فرستادیم رو 7segment متاسفانه چیزی یادم نمونده

اگر بتوني همين رو برام پيدا كني خيلي ممنونت مي شم كارم گيره
براي فايلهاي صوتي هم نمونه فايلي اگه داري برام بزار

بازم ممنون

majid_vb_2008
چهارشنبه 04 آذر 1388, 09:38 صبح
دوستان من هنوز كارم راه نيفتاد :عصبانی++: :گریه:

لطفا كمك كنيد :چشمک:

منتظرم :متفکر:

majid_vb_2008
پنج شنبه 05 آذر 1388, 12:06 عصر
يعني هيچ كس بلد نيست ؟ :متفکر:

DoDoklak
پنج شنبه 05 آذر 1388, 17:51 عصر
جهت پخش صوت میتونی از دستور زیر استفاده کنی

My.Computer.Audio.Play("نام فایل مورد نظر")

nokhodsiah2001
جمعه 06 آذر 1388, 09:51 صبح
سلام

دوست من اگر مشکلت در جهت پخش صداست که خوب همونطور که دوستمون DoDoklak هم فرمودن میتونی استفاده کنی و یا کنترل مدیاپلیر رو به فرمت اضافه کنی و مسیر فایل رو به شکل یک String بهش بدی
ولی اگر مشکلت با نمایش عدد نوبت در LCD و یا همچین چیزی هست باید تو مباحث سخت افزاری دنبالش بگردی تا با خروجی از پورتهای Com و یا USB بتونی عدد مورد نظرت رو به صفحه خروجیت ارسال کنی

majid_vb_2008
جمعه 06 آذر 1388, 12:49 عصر
ولی اگر مشکلت با نمایش عدد نوبت در LCD و یا همچین چیزی هست باید تو مباحث سخت افزاری دنبالش بگردی تا با خروجی از پورتهای Com و یا USB بتونی عدد مورد نظرت رو به صفحه خروجیت ارسال کنی __________________

دوست من اگر شما اطلاعاتي در اين زمينه داري برام بزار

Hossein Bazyan
شنبه 07 آذر 1388, 11:57 صبح
سلام
دوست عزیز کار خودت رو میخوای زیاد سخت کنی . 7Segment و اینا رو نمیخواد
شما گفتید که فیش چاپ میکنید که به مشتری شما میدی ، خوب با رسیدن نوبت به هر شماره ای فایلهای صوتی مربوط به آن را پیدا و توسط API ویندوز آن را بخوان ( من قبلا با وی بی 6 و با استفاده از API نوشتم که در دات نت هم امتحان کردم و کار میکنه اگه خواستی برات بفرستم. من یک بار برنامه نوبت دهی را نوشتم البته در نروژ و برای خواندن شماره و نام مشتری مشکلی نداشتم چون با توابع خود ویندوز متن نوشته شده شامل نام و شماره را میخواند و مشکلی هم نداشت چون الفباش انگلیسی و خواندنش هم به زبان انگلیسی بود اما در فارسی مسئله فرق میکند.) به هر حال سیستم صوتی را میتوان به چند شکل تنظیم کنی .
یا اینکه میتوانی برای هر عدد مثلا از یک تا هزار یک فایل داشته صوتی داشته باشی که فکر کنم راه منطقی نباشه و روش دوم اینکه فایلهای صوتی برای اعداد از صفر تا 9 و سپس ده و بیست و تا صد و همچنین صد ، دویست و تا هزار و سپس میلیون و غیره داشته باشی حداکثر مثلا سی فایل سپس با یه select case ساده عدد خودت رو تقسیم و فایلهای متناظر با هر عدد را انتخاب و بخوان مثلا 125 فایلهای زیر را بخوان

100.mp3
20.mp3
5.mp3

حال با استفاده از توابع api هر سه فایل را بخوان و برای سیستم نمایشی هم از یه مونیتور کوچک استفاده کن نه سون سگمنت میخواد و نه مشکلات درگیری با الکترونیک و پورتها

majid_vb_2008
شنبه 07 آذر 1388, 12:07 عصر
سلام
دوست عزیز کار خودت رو میخوای زیاد سخت کنی . 7Segment و اینا رو نمیخواد
شما گفتید که فیش چاپ میکنید که به مشتری شما میدی ، خوب با رسیدن نوبت به هر شماره ای فایلهای صوتی مربوط به آن را پیدا و توسط API ویندوز آن را بخوان ( من قبلا با وی بی 6 و با استفاده از API نوشتم که در دات نت هم امتحان کردم و کار میکنه اگه خواستی برات بفرستم. من یک بار برنامه نوبت دهی را نوشتم البته در نروژ و برای خواندن شماره و نام مشتری مشکلی نداشتم چون با توابع خود ویندوز متن نوشته شده شامل نام و شماره را میخواند و مشکلی هم نداشت چون الفباش انگلیسی و خواندنش هم به زبان انگلیسی بود اما در فارسی مسئله فرق میکند.) به هر حال سیستم صوتی را میتوان به چند شکل تنظیم کنی .
یا اینکه میتوانی برای هر عدد مثلا از یک تا هزار یک فایل داشته صوتی داشته باشی که فکر کنم راه منطقی نباشه و روش دوم اینکه فایلهای صوتی برای اعداد از صفر تا 9 و سپس ده و بیست و تا صد و همچنین صد ، دویست و تا هزار و سپس میلیون و غیره داشته باشی حداکثر مثلا سی فایل سپس با یه select case ساده عدد خودت رو تقسیم و فایلهای متناظر با هر عدد را انتخاب و بخوان مثلا 125 فایلهای زیر را بخوان

100.mp3
20.mp3
5.mp3
حال با استفاده از توابع api هر سه فایل را بخوان و برای سیستم نمایشی هم از یه مونیتور کوچک استفاده کن نه سون سگمنت میخواد و نه مشکلات درگیری با الکترونیک و پورتها

خيلي از راهنمايت ممنون
اگه مي شه اون نمونه برنامه اي كه داري برام بفرستي و اگر هم فايل صوتي آماده داري بهم بدي ممنون مي شم

منتظرم

Hossein Bazyan
شنبه 07 آذر 1388, 12:18 عصر
سلام
من فایل صوتی آماده متاسفانه ندارم اما برنامه ساده ای برای خواندن فایلهای wav نوشتم که بدون mediaplayer و هیچ برنامه دیگری فایل را اجرا میکند.
به هر حال من به فایلها مسیردهی نکردم و آنها را در شاخه ای که فایل اجرایی هست گذاشتم که مسیر دهی به عهده خودت میباشد.