PDA

View Full Version : مشكل در برقراري ارتباط با سرور

happy65_sh
سه شنبه 03 آذر 1388, 14:01 عصر
با سلام خدمت دوستاي عزيز
يه مشكل واقعا عجيب ،اعصاب خردكن و ناشناس در ارتباط با سرور از طريق يوزر در شبكه پيش اومده؛بعد از انجام تنظيمات در سرور (از جمله فعال كردن SQL browser و enable كردن tcp/ip و named pipes) ميخواهم از طريق برنامه با سرور sql ارتباط برقرار كنم اما يه پيغام طولاني مي ده كه آخرش اينه كه setting درsql تنظيم نيست
provider:named pipes 40- could not open a connection to sqlserver
با توجه به اينكه من named pipes را هم فعال كرده ام مشكل از كجاست؟:ناراحت:
ويه چيز ديگه اينكه حتي وقتي از طريق سرور هم برنامه ام را اجرا ميكنم همين پيغام را ميده
خواهشا كمك كنيد مساله خيلي برام مهمه:گریه:

shahab2025
سه شنبه 03 آذر 1388, 16:37 عصر
خوب برو ببين اگه named pipes را از تنظيم خارج كني (به حالت اول برگردوني) مشكلت حل ميشه؟؟

راستي از كدوم ورژن بهره ميبري؟

happy65_sh
چهارشنبه 04 آذر 1388, 07:48 صبح
سلام

خوب برو ببين اگه named pipes را از تنظيم خارج كني (به حالت اول برگردوني) مشكلت حل ميشه؟؟
اگر منظورت از به حالت اول برگرداندن غير فعال كردن از Surface Area هست بله امتحان كردم جواب نداد

راستي از كدوم ورژن بهره ميبري؟
خودم از 2008 استفاده مي كنم ولي نسخه express 2005 را هم امتحان كردم

happy65_sh
یک شنبه 08 آذر 1388, 08:00 صبح
سلام
يه چيز ديگه من وقتي برنامه را در Xp اجرا مي كنم مشكلي وجود نداره ولي در ويستا اين پيغام داده مي شه.
از همه ي رئيس رؤسا خواهشمندم نظري بدهند چون اين ارتباط با sql در شبكه مشكلي هست كه هر هفته سوال در موردش پرسيده مي شه اما اصولا به جواب نهايي نمي رسه:عصبانی: اگه قرار باشهفقط به سوالاتي كه جوابش را با يه سرچ ساده هم مي توان به دست آورد و هركدوم 100 بار پرسيده شده و جواب داده شده در اين محيط پاسخ داده بشه كيفيت اينجا هر روز پايين تر از ديروز مي شه نمونه اش خود من:اشتباه:.حسابي با اين sql وارتباطش با شبكه مشكل دارم ولي هر باري هم كه سوالم را مطرح كرده ام بدون نتيجه بوده...يعني هيچ كس وجود نداره كه به اين سايت سري بزنه و تا به حال تونسته باشه يه ار تباط بي عيب با sql در شبكه روي سيستم عامل هاي مختلف برقرار كرده باشه؟؟
اگه اينجوره بابا دستخوش...

happy65_sh
یک شنبه 08 آذر 1388, 14:02 عصر
:تشویق::متعجب: